TİM - Türkiye İhracatçılar Meclisi
 
İHRACAT RAKAMLARI (BİN USD)    GEÇMİŞ YILLAR

Bosna-Hersek ile hedef, "sınırsız dostluğu", "sınırsız ticaretle" güçlendirmek

Bakan Zeybekci TİM ev sahipliğinde basınla buluştu/ "Edilgen ekonomiden etken ekonomiye geçiş zamanı geldi"

Türk iş dünyası Cumhurbaşkanı Gül ile gittiği Kuveyt'ten anlaşmalarla döndü

İhracat Mart ayında %4,3 arttı: 13 milyar dolar

"Seçim sınavından başarıyla çıktık, şimdi ekonomiye odaklanma zamanı"

İhracat Şubat Ayında da Artmaya Devam Etti: 12 milyar dolar

Türkiye İnovasyon Haftası 2013 Videoları için Tıklayınızİlk 1000 İhracatçı 2012İhracat Rakamları Tablolarİhracatçı Eğilim Anketi
Enerji Verimli SanayiTurquality
TİM'DEN HABERLER
DUYURULAR
EKONOMİ GÜNDEMİ

Aile İşletmeleri Kongresi'nin 6.sı yapıldı

10-11Nisan tarihlerinde İstanbul Kültür Üniversitesi Aile İşletmeleri ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin (AGMER) düzenlendiği 6. Aile İşletmeleri Kongresi ses getirecek tartışmalar ve öne çıkan konu başlıkları ile sona erdi.

Eximbank'tan kısa vadeli TL kredi faizlerine düzenleme

Türk Eximbank, Kısa Vadeli Türk Lirası kredi faiz oranlarında 1 Nisan itibariyle yeni bir düzenlemeye gitti. Eximbank'tan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

TURKISH CARGO'DAN YENİ KARGO UÇUŞ NOKTASI "TUNUS"

Turkish Cargo'nun İstanbul - Trablus (TIP) - Tunus (TUN) - İstanbul kargo seferleri haftada 1 frekans olarak planlandı ve 05 Nisan 2014 tarihi itibarıyla başlayacak.

Tarımsal ürün ihracatçıları, ihracat iadesi hak edişlerini Eximbank kredilerinin faiz giderlerine mahsup edebilecek

Eximbank, Tarımsal Ürün ihracatçılarına tanınan ihracat iadesi yardımları hakedişlerinin, Eximbank'tan kullandıkları kredi faiz giderlerine mahsup edilebilme imkanı tanındığını açıkladı

Dış ticarette yeni dönem: BPO

TEB, TİM ile birlikte düzenlediği seminerde yeni ödeme sistemi BPO'yu anlattı

İstanbul Ticaret Odası'ndan 3 uluslararası fuar için katılım çağrısı

İstanbul Ticaret Odası, Türkiye Milli Katılım Organizasyonunu üstlendiği üç uluslararası fuar için ihracatçılara katılım çağrısı yaptı.

Ege'nin İhracat Şampiyonları ödüllerini aldı

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) tarafından İzmir Hilton Oteli'nde düzenlenen "2013 Yılı İhracatın Yıldızları Ödül Töreni"nde şampiyon ihracatçılara ödüllerini Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci verdi.

Türkiye - G.Kore STA Uygulama Esaslarına İlişkin Tavsiyeler Semineri

Taslak raporun ve tespitlerin Güney Koreli üst düzey yetkililerin de katılımıyla bir seminer ile ilgili özel sektör ve kurum/kuruluş temsilcilerinin görüş ve bilgilerine sunularak paylaşılması planlanıyor.

TİM akreditasyonu ile "Endüstriyel Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi, Lisansüstü Sertifika ve Master Programı"

İnovasyon ve üretime yön verecek, inovatif girişimci insan kaynağı ihtiyacını karşılayacak, finansal ve bilimsel boyutlara hakim profesyoneller yetiştirmek amacıyla University of Warwick'in uluslararası başarıya sahip lisansüstü eğitim programı Türkiye'de verilmektedir.

Türk bankalarının yurtdışı şubelerinden de Eximbank kredisi kullanılabilecek/ İlk işbirliği Ziraat Bankası ile

Türk Eximbank, yurtiçinde yerleşik bankaların yurtdışında faaliyet gösteren şube, iştirak banka ve muhabir bankaları aracılığıyla da alıcı kredisi kullandırılmasını mümkün kılacak yeni bir program geliştirdi.

Ürün yerleştirme profesyonelleri İstanbul'da buluşuyor

Reklam dünyasında yeni trend haline gelen, film ve dizilere ürün yerleştirme teknolojisindeki son gelişmeler İstanbul'da düzenlenecek 2. Uluslararası Ürün Yerleştirme Sempozyumu'nda ele alınacak.

Eximbank kredi faiz oranlarını belirleme yöntemini değiştirdi

Türk Eximbank, uluslararası finansal piayasalar ve Türkiye'de son 6 ayda yaşanan gelişmeler sonucu faizlerde yaşanan artışlara bağlı olarak bugünden (06.01.2014) geçerli olmak üzere kredi faiz oranlarını belirleme yöntemini değiştirdi.

Jean Monnet Burs Programı 2014 - 2015 Akademik Yılı Başvuruları Başladı

Jean Monnet Burs Programı'nın 2014-2015 Akademik Yılı başvuruları başladı. Başvurular 10 Şubat 2014'te sona erecek.

İSTKA 2014'e iddialı giriyor

İstanbul Kalkınma Ajansı 2014 yılı için 5 farklı temada 7 adet proje destek çağrısında bulundu. İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdülmecit Karataş bu yılki projelerde enerji ve turizm sektörlerinin öne çıktığını söyledi.

OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ ÜNİVERSİTELERDE ‘YENİ MUCİTLER' ARIYOR

Otomotiv endüstrisinin geleneksel hale gelen “Ar-Ge Proje Pazarı” ve “Komponent Tasarım Yarışması”nda heyecan üniversite ziyaretleriyle başladı. 27 Kasım'da Karabük Üniversitesi ve Fırat Üniversitesi ile start alan üniversite tanıtım toplantıları, Ankara'daki üniversiteler ile devam ediyor.

METALİK FİKİRLER HAYAT BULUYOR

İDDMİB'in düzenlediği ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan Metalik Fikirler Ar-Ge Proje Pazarı, yaratıcı fikirleri sanayiciler ile buluşturarak üretime ve ihracata dönüştürecek.

Filistin'in ekonomik kalkınması İstanbul'da düzenlenecek uluslararası konfreansta tartışılacak

Filistin'in ekonomik kalkınmasının güçlendirilmesine ticaret politikalarının katkısının değerlendirilmesi mamacıyla, Avrupa Birliği, uluslararası örgütler ve ilgili Akdeniz ülkelerinden temsilcilerin katılımıyla, Türkiye'de uluslararası bir toplantı düzenlenecek.

TİM-TOSYÖV işbirliğiyle "Amerika'ya İhracatta Fırsatlar ve Öneriler" Semineri

ABD ile ticari işbirlikleri, ABD'de yatırım, konsolosluk yardımları, vizeler ve vergilendirme konularında detaylı bilgilerin aktarılacağı seminer 26 Eylül 2013 Perşembe günü saat 13:30-16:00 saatleri arasında Dış Ticaret Kompleksi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

3. Sanayi Şurası için bilimsel tebliğ başvuruları devam ediyor

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın bu yıl 3. Sünü düzenlediği Sanayi Şurası için Bilimsel Tebliğ başvuruları 25 Ekim 2013'te sona erecek.

UND, Türk Taşımacısının 25.000 Transit Geçiş Hakkını İstiyor

Türk taşımacıları, Avusturya'nın transit ticaretin önündeki engellerin kaldırmasını, Macaristan güzergahından gelen yıllık 25.000 aracın geçişi için transit geçiş belgesi tahsis edilmesini istiyor.

Makine Ar-Ge Proje Pazarı'nın 2.si için geri sayım başladı

Makine ve Aksamları İmalat Teknolojileri Ar-Ge Proje Pazarı etkinliğinin 2.si 26 Ekim 2013 tarihinde WOW İstanbul Otel ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

"Bursa Siyah İnciri" için İsrail'e uyarı

UYMSİB, sadece Bursa'da üretilerek ihraç edilen "Bursa Siyahı İnciri" için İsrail Büyükelçiliği'ne yazı yazarak, İsrail üretimi incirlerin "Bursa Figs" (Bursa İnciri) yazılı kasalarda ihraç edildiğinin tespit edildiğini bunun da uluslar arası rekabete aykırı olduğunu bildirdi.

İİB Nisan ayında 3 eğitim düzenliyor

İstanbul İhracatçı Birlikleri, nisan ayında genel katılıma açık, 3 adet eğitim düzenliyor.

TİM'den Kurumsal Dergi Hizmet Alım İhalesi

Türkiye İhracatçılar Meclisi, periyodik olarak her ay çıkarılan, kurumsal dergisi Timreport'un yayına hazırlanması, çoğaltılması ve yayınlanmasına ilişkin hizmet alım ihalesi düzenliyor.

Boğaziçi Üniversitesi HayalEt Platformu eğitimlerine şubat ayında başlıyor

Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Transferi ve Girişimcilik Merkezi (BUTTGM) Boğaziçi Üniversitesi bünyesinde, Boğaziçi Üniversitesi Vakfı inisiyasyonunda (ISTKA İstanbul Kalkınma Ajansı) desteği ile kurulan platform, bilgi ve teknoloji kullanarak, ekonomik değer yaratan ürün ve hizmetler yaratmak isteyenlerin ilk başvuru merkezi olmayı hedefliyor.

Türkiye Yüzer Sergisi nisanda yola çıkıyor

TÜRKİYE YÜZER SERGİSİ, 17-18 Nisan 2012 tarihlerinde İstanbul'da yapılacak açılış ve sergileme sonrası sırası ile; Yunanistan, İtalya, İspanya, Portekiz, Fransa, İngiltere, Belçika, Hollanda, Almanya, Danimarka, Polonya, Letonya, Finlandiya ve İsveç limanlarını ziyaret edecek.

İMA'nın Şubat 2012 dönemi eğitimleri başlıyor

İstanbul Moda Akademisi'nin Şubat 2012 eğitim dönemi başlıyor.

Kanada, 70 üründe gümrük vergisini sıfırlıyor

Kanada yönetiminin önümüzdeki günlerde 70 üründe gümrük tarifelerinin sıfırlanmasının amaçladığı ve bu sayede Kanada iş dünyasının yaklaşık 32 milyon dolar tutarında bir tasarruf gerçekleştirilmesinin beklendiği bildirildi.

Uluslararası Teknik Tekstiller Kongresi'nin 5. si düzenleniyor

Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü, 7-9 Kasım 2012 tarihlerinde İzmir'de “V. Uluslararası Teknik Tekstiller Kongresi” düzenliyor.

Kemerburgaz Üniversitesi'nden ihracatçılara indirimli yeni MBA programları

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin Kemerburgaz Üniversitesi ile imzaladığı protokol çerçevesinde ihracatçılara indirimli olarak uygulanan MBA programlarında bahar kayıtları başlarken program çeşitliği de arttı.

Meslek Standartı Hazırlama İşbirliği Protokolü

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ve TİM arasında imzalanan “Meslek Standardı Hazırlama İşbirliği Protokolü” ile meslek standardı hazırlama süreci başlamıştır.

DEİK'ten Yeni Türk Ticaret Kanunu Semineri

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) iş ve ekonomi dünyasında radikal değişiklikler getiren yeni Türk Ticaret Kanunu ile ilgili bilgilendirici seminer düzenliyor.

İstanbul Aydın Üniversitesi'nden İhracatta Etkin Yönetim Semineri

İstanbul Aydın Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Koordinatörlüğü tarafından 3-4 Arlık tarihlerinde "İhracatta Etkin Yönetim" semineri düzenlenecek.

AKİB'den bilgilendirme semineri

AKİB ve Citibank A.Ş. işbirliğinde 1 Kasım 2011 Salı günü "Incoterms 2010" ve "Akreditif ve Diğer Ödeme Yöntemlerinde Riskler ve Çözümler" konulu bir bilgilendirme semineri gerçekleştirilecektir.

Med-Allia Akdeniz Forumu 300 şirketi aynı platformda buluşturacak

Med-Allia Akdeniz Forumu 17-18 Kasım tarihlerinde Hilton Convention Center'da, Fransa, Türkiye, Fas, Cezayir, Tunus, Libya, Mısır, Ürdün, Lübnan ve Suriye'den 300 şirket aynı platformda buluşturacak

4. Uluslararası Gıda ve Beslenme Kongresi ve 3. SAFE Consortium Uluslararası Gıda Güvenliği Kongresi

TÜBİTAK 4. Uluslararası Gıda ve Beslenme Kongresi ve 3. SAFE Consortium Uluslararası Gıda Güvenliği Kongresi 12-14 Ekim 2011 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

İMA'nın Profesyonel Gelişim Programları Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından %70 Oranında Destekleniyor

Moda endüstrisinde çalışan ve kendini geliştirmek isteyen profesyonellerin yanı sıra modaya ilgi duyan ve kariyer değişikliği hedefleyenlere hitap eden İMA Profesyonel Gelişim Programları, hafta arası ve haftasonları esnek saatlerde devam ediyor.

TSK'dan 3. Malzeme Yerlileştirme Sergisi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Deniz Kuvvetleri Komutanlığı koordinatörlüğü ve İstanbul Ticaret Odası işbirliği ile savunma sanayiinde yurtdışı kaynak kullanımını azaltmak amacıyla düzenlediği "Malzeme Yerlileştirme Sergileri" nin üçüncüsünü İstanbul Dünya Ticaret Merkezi'nde gerçekleştirecek.

REACH ve CLP Yardım Masası Bülteni'nin temmuz sayısı yayında

İhracatçıların REACH ve CLP Tüzüğü'nden kaynaklanan yükümlülüklerini yerine getirmelerine yardımcı olacak bilgilerin ve temmuz ayında gerçekleşen gelişmelerin derlendiği İMMİB REACH ve CLP Yardım Masası bülteni yayınlandı.

REACH ve CLP Tüzüğü Semineri

Akdeniz İhracatçı Birlikleri, İstanbul Maden ve Metal İhracatçıları Birliği ve Adana Sanayi Odası işbirliği ile 12 Ağustos Cuma Günü, Reach ve CLP Tüzüğü konulu ücretsiz seminer düzenlenecek.

Dahilde İşleme Rejimi Tebliği'nde değişiklik

2006/12 SAYILI DAHİLDE İŞLEME REJİMİ TEBLİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ

İhracı Yasak ve Ön İzne Bağlı Mallara İleişkin Tebliğ'de değişiklik

İHRACI YASAK VE ÖN İZNE BAĞLI MALLARA İLİŞKİN TEBLİĞDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ

Mut'ta Sofralık Kayısı Üretimi ve İhracatı Değerlendirme Toplantısı

Akdeniz İhracatçı Birlikleri, Devlet Bakanı Zafer Çağlayan'ın katılımıyla "6. Geleneksel Mut'tan Sofralık Kayısı Üretim ve İhracatına İlişkin Değerlendirme Toplantısı" düzenleyecek.

UTİKAD, Güneydoğu Avrupalı lojistik operatörlerini İstanbul'da biraraya getiriyor

10. Güneydoğu Avrupa Forwarderlar ve Lojistik Operatörleri Kongresi, UTİKAD organizasyonu ile 26-28 Mayıs 2011 tarihleri arasında Point Otel Barbaros / İstanbul'da gerçekleşecek.

Mersin'de "2011 Yılı Tarım Ürünleri İhracat Stratejisi" konulu toplantı

Türkiye'nin önemli yaş meyve ve sebze üretim merkezi konumunda bulunan Marsin'in Silifke ilçesi, Devlet Bakanı Zafer Çağlayan'ın katılımıyla "2011 Yılı Tarım Ürünleri İhracatı Stratejisi" konulu toplantıya ev sahipliği yapacak.

ABGS'den Avrupa Günü Şenliği çağrısı

Avrupa Birliği Genel Sekreterliği (ABGS) Sivil Toplum, İletişim ve Kültür Başkanlığı, Sivil toplum Örgütleri'ne 8 Mayıs Pazar Günü Ankara'da düzenlenecek Avrupa Günü Şenliği için katılım çağrısı yaptı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi

http://www.tim.org.tr
HEYETLER
FUARLAR
TALEPLER

Ürdün Ticaret Heyeti

28-29 Nisan 2014
Hedef Ülke: Ürdün
Organizatör: TİM-AKİB

İran Ticaret Heyeti

16-21 Mayıs 2014
Hedef Ülke: İran
Organizatör: TİM

Katar Ticaret Heyeti

19-20 Nisan 2014
Hedef Ülke: Katar
Organizatör: TİM

Bosna-Hersek Ticaret Heyeti

10-11 Nisan 2014
Hedef Ülke: Bosna-Hersek
Organizatör: TİM

Kenya İşadamları Heyeti

17-21 Mart 2014
Hedef Ülke: Kenya
Organizatör: TİM

Tataristan Cumhuriyeti, Tekstil Deri Konfeksiyon Mobilya Ticaret Heyeti

6-10 Mart 2014
Hedef Ülke: Tataristan
Organizatör: TİM

Sudan (Hartum) İşadamları Heyeti

24-27 Şubat 2014
Hedef Ülke: Sudan (Hartum)
Organizatör: TİM

Gabon (Libreville) İşadamları Heyeti

2-5 Şubat 2014
Hedef Ülke: Gabon
Organizatör: TİM

Romanya İşadamları Heyeti

4-6 Aralık 2013
Hedef Ülke: Romanya/Köstence
Organizatör: TİM

Katar İşadamları Heyeti

10-13 Aralık 2013
Hedef Ülke: Katar
Organizatör: TİM

Irak İşadamları Heyeti

15-17 Aralık 2013
Hedef Ülke: Irak (Musul)
Organizatör: TİM

Litvanya işadamları heyeti

3-5 Aralik 2013
Hedef ülke: Litvanya (Vilnius)
Organizator: TIM

İspanya (Santiago De Compostela) İşadamı Heyeti

27-29 Kasım 2013
Hedef Ülke: İspanya / Santiago De Compostela
Organizatör: TİM

Ürdün (Akabe) İşadamları Heyeti

15-18 Aralık 2013
Hedef Ülke: Ürdün
Organizatör: TİM

Kamerun İşadamları Heyeti

7-9 Ekim 2013
Hedef Ülke: Kamerun (Yaounde)
Organizatör: TİM

Malezya Ticaret Heyeti

16-19 Eylül 2013
Hedef Ülke: Malezya- Kuala Lumpur
Organizatör: TİM

Yunanistan-Bulgaristan Ticaret Heyeti

7-8 Ekim 2013
Hedef Ülkeler: Yunanistan-Bulgaristan
Organizatör: TİM

Tanzanya Ticaret Heyeti

16-19 Eylül 2013
Hedef Ülke: Tanzanya (Darüsselam)
Organizatör: TİM

Azerbaycan (Gence) İşadamları Heyeti

2-5 Kasım 2013
Hedef Ülke: Azerbaycan (Gence)
Organizatör: TİM

Tataristan Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti

3-4 Eylül 2013
Hedef Ülke: Tataristan Cumhuriyeti (Rusya Federasyonu)
Organizatör: TİM/UİB

Ruanda Ticaret Heyeti

23-26 Eylül 2013
Hedef Ülke: Ruanda (Kigali)
Organizatör: TİM

Moğolistan Ticaret Heyeti

30 Eylül-3 Ekim 2013
Hedef Ülke: Moğolistan (Ulan Bator)
Organizatör: TİM

İrlanda Ticaret Heyeti

23-26 Temmuz 2013
Hedef Ülke: İrlanda Cumhuriyeti
Organizatör: TİM / OAİB

Rusya Novosibirsk İşadamları Heyeti

23-27 Haziran 2013
Hedef Ülke: Rusya Novosibirsk
Organizatör: TİM

Kabartma çizgili kumaş alım ihalesi

Düzenleyen: Hong Kong Hükümeti Islah Hizmetleri Dairesi
Sektör: Tekstil
Konu: Koyu yeşil kabartma çizgili kumaş
TİM AKADEMİ Dış Ticater Hukuk Danışmanlığı Marka Patent Tasarım Danışma Sistemi TİM AB Bültenleri Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri İhracat Bilgi Platformu
Şubat / 2011
 
19 14:00
At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum
22 10:00 Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus
24 11:00 Nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna
25 13:30 Vo eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum
 
  Bizi tweeter'dan takip edin Bizi Facebook'tan Takip Edin
 
 
İHRACATÇI BİRLİKLERİ