TİM - Türkiye İhracatçılar Meclisi
 
İHRACAT RAKAMLARI (BİN USD)    GEÇMİŞ YILLAR

İzmir'de İnovasyon Coşkusu

Çanakkale Zaferi'nin 100. Yıldönümü

Türkiye İnovasyon Haftası 19-20 Mart'ta İzmir'de Başlıyor

Türkiye'nin Şubat ayı ihracatına kar ve parite çelmesi

TİM, Rusya'ya BGH kapsamında yapılacak ihracatta tek yetkili oldu

İhracat, Eksik İşgünü ve Parite Etkisiyle 2015'e Düşüşle Başladı

Turkey Discover The PotentialBGH Başvuru Linkiİhracat Rakamları Tablolarİnovasyon Haftası Videolar
Türkiye İnovasyon Haftası 2015 İZMİRTurquality
TİM'DEN HABERLER
DUYURULAR
EKONOMİ GÜNDEMİ

UİB'de Mayıs Ayı Yoğun Geçecek

Uludağ İhracatçı Birlikleri; Tekstil ve Otomotiv, İnovasyon, Tasarım ve Konfeksiyon Buluşmalarını , 27-28-29 Mayıs 2015 tarihlerinde Bursa Merinos AKKM (Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi)'nde gerçekleştirecek.

TİM Antalya'da Başkanlar Buluşması Düzenledi

Türkiye İhracatçılar Meclisi; Yönetim Kurulu üyeleri, Sektörler Konseyi üyeleri, İhracatçı Birlik Başkanları ve Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı Sayın İbrahim Şenel ve beraberindeki heyet ile 20-22 Şubat tarihlerinde Antalya'da “ Ortak Akıl Toplantısı ” gerçekleştirdi.

Kısa Vadeli İhracat Kredilerinde Kobiler'e Uygun Finansman İmkânı

Türk Eximbank firmaların ihracat öncesi finansman ihtiyaçlarının daha uygun maliyetlerde ve koşullarda karşılanabilmesi amacıyla kredi programlarında düzenlemeler yaptı.

Ege İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği'ne İ. Cumhur İşbırakmaz Atandı

Ege İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği görevine İbrahim Cumhur İşbırakmaz getirildi.

Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birlikleri'nin Unvanları Değişti

Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birlikleri'nin Unvanları, 1 Şubat 2015 Tarihli ve 29254 Sayılı Resmî Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren tebliğ ile değiştirildi.

Çelik Test ve Araştırma Merkezi 'nin ilk imzası atılacak

İstanbul Kalkınma Ajansı'ndan destek hakkı kazanan "Çelik Test ve Araştırma Merkezi” ilk adımını 10 Şubat 2015'te imza töreni ile atıyor.

TİM destekli, YTÜ-Warwick Endüstriyel Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi Lisansüstü Sertifika ve Master Programı devam ediyor

The University of Warwick Endüstriyel Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi Lisansüstü Sertifika ve Master Programı 'Business Strategy And Strategic Management' ​modülü ile devam ediyor.

İKMİB Web Sitesi Faaliyete Açıldı

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği'nin (İKMİB) web sitesi faaliyete geçti.

TİM Genel Sekreter Vekilliğine Dr. İsmet Yalçın atandı

DEİK Genel Sekreterliği'ne getirilen Mustafa Mente'nin ayrılışıyla TİM Genel Sekreterliği makamına Dr. İsmet Yalçın vekaleten atandı.

DTÖ Kamu Alımları Anlaşması Anketi

Revize edilerek kapsamı genişletilen ve 2014 yılında yürürlüğe giren yeni KAA, giderek artan ölçüde uluslararası ticaret sisteminde önem arz etmektedir.

Yıldız Teknik Üniversitesi ve Warwick Üniversitesi İşbirliği ile Endüstriyel Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi Lisansüstü Sertifika ve Master Programı

Yıldız Teknik Üniversitesi ve Warwick Üniversitesi İşbirliği ile Endüstriyel Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi Lisansüstü Sertifika ve Master Programı'nda yeni modüller başlıyor. Programa Türkiye İhracatçılar Meclisi burs desteği sağlıyor.

Borsa İstanbul, girişimciler için kurgulanan Özel Pazar'a üye kabulüne başladı

Borsa İstanbul girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi amacıyla şirketler ile yatırımcıları bir araya getiren web tabanlı ve üyelik bazlı, dünyada bir borsanın sıfırdan kurduğu ilk ve en geniş kapsamlı platformuna üye kabülüne başladı.

Türkiye-ABD-AB Perspektifinde Yeni Dönem TTIP Fırsatlar & Riskler konferansı 18-19 Eylül'de İzmir'de

Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı Fırsatlar ve Riskler Konferansı, 18-19 Eylül 2014 tarihlerinde, Gaziemir/İzmir, ESBAŞ Teknoloji Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Konferansta TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi de bir konuşma yapacak.

İKMİB'den URGE Projeleri ile ilgili önemli uyarı

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB), ihracatçı firmalara kozmetik sektörüne yönelik yürütülen Uluslar Arası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Desteği (URGE) projesi ile ilgili önemli bir uyarı yaptı

Turkish Cargo'dan Yeni Kargo Uçuş Noktası "HAYDARABAD"

Türk Hava Yolları'nın kargo iştiraki Turkish Kargo, Haydarabad hattını açtı.

TİM, EXIMBANK, İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ DIŞ TİCARET ARAŞTIRMA MERKEZİ (TEDAM) YARIŞMA SINAVI İLE UZMAN YARDIMCISI ALIM İLANI

TİM, Eximbank ve İstanbul Ticaret Üniversitesi işbirliği ile Türkiye'nin dış ticaretini hem ulusal hem de küresel anlamda analiz ederek çözüm önerileri geliştirmek amacıyla kurulan TEDAM'a iki (2) adet uzman yardımcısı alınacaktır.

Kimya İhracatında En Büyük Pazarımız Almanya Oldu

Kimya sektörü, Temmuz ayında ihracatını yüzde 3,33 artışla 1 milyar 585 milyon dolara taşıdı.

The University of Warwick Endüstriyel Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi Lisansüstü Programı TOFAŞ Akademi'de Tanıtıldı.

Türkiye İhracatçılar Meclisinin desteklemiş olduğu Türkiye'nin En İyi Ar-Ge ve Teknoloji Programı TOFAŞ Akademi'de tanıtıldı.

İhracatçılara KDV Uygulama Tebliği Semineri

Mayıs ayında yürürlüğe giren KDV Uygulama Tebliği, Dış Ticaret Kompleksi Konferans Salonu'nda düzenlenen seminerle ihracatçılara tanıtıldı.

Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması'nın 22.si yapıldı

Türkiye ekonomisinin önemli yapı taşlarından biri olan Türk moda endüstrisi, Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması'yla yüksek katma değere sahip üretime destek verecek yeni yıldızlarını seçti.

KOSGEB'den "Genç Girişimciler için Erasmus" programı için çağrı

COSME Programı kapsamında “Genç Girişimciler için Erasmus Programının” uygulanması için proje teklif çağrısı yapıldı.

Ekonomi Bakanlığı Bakan Yardımcılığı'na Adnan Yıldırım atandı

Ekonomi Bakanlığı Başdanışmanı Adnan Yıldırım, Ekonomi Bakan Yardımcılığı'na atandı.

Teknolojik Ürün Destek Yatırım Programı 2015 Başvuruları Başladı

Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı 2015 yılı başvuruları 2 Şubat-3 Nisan 2015 tarihleri arasında online olarak alınacaktır.

SGK'dan gayrimenkul satış ihalesi

Mülkiyeti Sosyal Güvenlik Kurumu'na ait aşağıda tapu bilgileri yazılı gayrimenkullerin, Sosyal Güvenlik Kurumu Taşınmazlar Yönetmeliğinin 21, 22 ve 23 üncü maddelerine göre açık artırma usulü ile satışı yapılacaktır.

İİB Nisan ayında 3 eğitim düzenliyor

İstanbul İhracatçı Birlikleri, nisan ayında genel katılıma açık, 3 adet eğitim düzenliyor.

TİM'den Kurumsal Dergi Hizmet Alım İhalesi

Türkiye İhracatçılar Meclisi, periyodik olarak her ay çıkarılan, kurumsal dergisi Timreport'un yayına hazırlanması, çoğaltılması ve yayınlanmasına ilişkin hizmet alım ihalesi düzenliyor.

Boğaziçi Üniversitesi HayalEt Platformu eğitimlerine şubat ayında başlıyor

Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Transferi ve Girişimcilik Merkezi (BUTTGM) Boğaziçi Üniversitesi bünyesinde, Boğaziçi Üniversitesi Vakfı inisiyasyonunda (ISTKA İstanbul Kalkınma Ajansı) desteği ile kurulan platform, bilgi ve teknoloji kullanarak, ekonomik değer yaratan ürün ve hizmetler yaratmak isteyenlerin ilk başvuru merkezi olmayı hedefliyor.

Türkiye Yüzer Sergisi nisanda yola çıkıyor

TÜRKİYE YÜZER SERGİSİ, 17-18 Nisan 2012 tarihlerinde İstanbul'da yapılacak açılış ve sergileme sonrası sırası ile; Yunanistan, İtalya, İspanya, Portekiz, Fransa, İngiltere, Belçika, Hollanda, Almanya, Danimarka, Polonya, Letonya, Finlandiya ve İsveç limanlarını ziyaret edecek.

İMA'nın Şubat 2012 dönemi eğitimleri başlıyor

İstanbul Moda Akademisi'nin Şubat 2012 eğitim dönemi başlıyor.

Kanada, 70 üründe gümrük vergisini sıfırlıyor

Kanada yönetiminin önümüzdeki günlerde 70 üründe gümrük tarifelerinin sıfırlanmasının amaçladığı ve bu sayede Kanada iş dünyasının yaklaşık 32 milyon dolar tutarında bir tasarruf gerçekleştirilmesinin beklendiği bildirildi.

Uluslararası Teknik Tekstiller Kongresi'nin 5. si düzenleniyor

Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü, 7-9 Kasım 2012 tarihlerinde İzmir'de “V. Uluslararası Teknik Tekstiller Kongresi” düzenliyor.

Kemerburgaz Üniversitesi'nden ihracatçılara indirimli yeni MBA programları

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin Kemerburgaz Üniversitesi ile imzaladığı protokol çerçevesinde ihracatçılara indirimli olarak uygulanan MBA programlarında bahar kayıtları başlarken program çeşitliği de arttı.

Meslek Standartı Hazırlama İşbirliği Protokolü

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ve TİM arasında imzalanan “Meslek Standardı Hazırlama İşbirliği Protokolü” ile meslek standardı hazırlama süreci başlamıştır.

DEİK'ten Yeni Türk Ticaret Kanunu Semineri

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) iş ve ekonomi dünyasında radikal değişiklikler getiren yeni Türk Ticaret Kanunu ile ilgili bilgilendirici seminer düzenliyor.

İstanbul Aydın Üniversitesi'nden İhracatta Etkin Yönetim Semineri

İstanbul Aydın Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Koordinatörlüğü tarafından 3-4 Arlık tarihlerinde "İhracatta Etkin Yönetim" semineri düzenlenecek.

AKİB'den bilgilendirme semineri

AKİB ve Citibank A.Ş. işbirliğinde 1 Kasım 2011 Salı günü "Incoterms 2010" ve "Akreditif ve Diğer Ödeme Yöntemlerinde Riskler ve Çözümler" konulu bir bilgilendirme semineri gerçekleştirilecektir.

Med-Allia Akdeniz Forumu 300 şirketi aynı platformda buluşturacak

Med-Allia Akdeniz Forumu 17-18 Kasım tarihlerinde Hilton Convention Center'da, Fransa, Türkiye, Fas, Cezayir, Tunus, Libya, Mısır, Ürdün, Lübnan ve Suriye'den 300 şirket aynı platformda buluşturacak

4. Uluslararası Gıda ve Beslenme Kongresi ve 3. SAFE Consortium Uluslararası Gıda Güvenliği Kongresi

TÜBİTAK 4. Uluslararası Gıda ve Beslenme Kongresi ve 3. SAFE Consortium Uluslararası Gıda Güvenliği Kongresi 12-14 Ekim 2011 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

İMA'nın Profesyonel Gelişim Programları Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından %70 Oranında Destekleniyor

Moda endüstrisinde çalışan ve kendini geliştirmek isteyen profesyonellerin yanı sıra modaya ilgi duyan ve kariyer değişikliği hedefleyenlere hitap eden İMA Profesyonel Gelişim Programları, hafta arası ve haftasonları esnek saatlerde devam ediyor.

TSK'dan 3. Malzeme Yerlileştirme Sergisi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Deniz Kuvvetleri Komutanlığı koordinatörlüğü ve İstanbul Ticaret Odası işbirliği ile savunma sanayiinde yurtdışı kaynak kullanımını azaltmak amacıyla düzenlediği "Malzeme Yerlileştirme Sergileri" nin üçüncüsünü İstanbul Dünya Ticaret Merkezi'nde gerçekleştirecek.

REACH ve CLP Yardım Masası Bülteni'nin temmuz sayısı yayında

İhracatçıların REACH ve CLP Tüzüğü'nden kaynaklanan yükümlülüklerini yerine getirmelerine yardımcı olacak bilgilerin ve temmuz ayında gerçekleşen gelişmelerin derlendiği İMMİB REACH ve CLP Yardım Masası bülteni yayınlandı.

REACH ve CLP Tüzüğü Semineri

Akdeniz İhracatçı Birlikleri, İstanbul Maden ve Metal İhracatçıları Birliği ve Adana Sanayi Odası işbirliği ile 12 Ağustos Cuma Günü, Reach ve CLP Tüzüğü konulu ücretsiz seminer düzenlenecek.

Dahilde İşleme Rejimi Tebliği'nde değişiklik

2006/12 SAYILI DAHİLDE İŞLEME REJİMİ TEBLİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ

İhracı Yasak ve Ön İzne Bağlı Mallara İleişkin Tebliğ'de değişiklik

İHRACI YASAK VE ÖN İZNE BAĞLI MALLARA İLİŞKİN TEBLİĞDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ

Mut'ta Sofralık Kayısı Üretimi ve İhracatı Değerlendirme Toplantısı

Akdeniz İhracatçı Birlikleri, Devlet Bakanı Zafer Çağlayan'ın katılımıyla "6. Geleneksel Mut'tan Sofralık Kayısı Üretim ve İhracatına İlişkin Değerlendirme Toplantısı" düzenleyecek.

UTİKAD, Güneydoğu Avrupalı lojistik operatörlerini İstanbul'da biraraya getiriyor

10. Güneydoğu Avrupa Forwarderlar ve Lojistik Operatörleri Kongresi, UTİKAD organizasyonu ile 26-28 Mayıs 2011 tarihleri arasında Point Otel Barbaros / İstanbul'da gerçekleşecek.

Market Raflarında Çin Malı Sarımsak!

Cari açığa karşı bir yandan katma değerli ürün ihracatı teşvik edilirken, diğer yandan da sarımsak bile ithal ediliyor. Marketlerde ‘Made in China' etiketlerini gören vatandaş şaşkın

Hakkari'den Çin'e İhracat

Meskan Dağı'nda kurulan maden tesisinden çıkarılan kurşun ve çinko, başta Çin olmak üzere İran ve Kore gibi Asya
ülkelerine ihraç ediliyor.

Hyundai İzmit'te 1 Milyonuncu Otomobili Üretti

Hyundai,Assan İzmit Fabrikası,tüm Dünya'ya ihracat yapıyor

Antalya En Çok Kredi Kullanan İl Oldu

Kredi kullanım payındaki değişimi en çok olan il yüzde 2,4 ve 2013 yılı itibariyle 33 milyar TL kredi kullanımı ile Antalya oldu.

Türk Ytong Dünya Liderliği Yolunda ilerliyor

Yeni kurulan çatalca fabrikası,‘Dünyanın ilk yeşil Ytong tesisi' unvanını alacak.

Türkiye İhracatçılar Meclisi

http://www.tim.org.tr
HEYETLER
FUARLAR
TALEPLER

Vietnam Ticaret Heyeti

14-17 Nisan 2015
Hedef Ülke : Vietnam
Organizatör: TİM / UİB

Tayvan İşadamları Heyeti

04 - 07 Mayıs 2015
Hedef Ülke: Tayvan
Organizatör: TİM / THY

Angola Ticaret Heyeti

28 Nisan - 1 Mayıs 2015
Hedef Ülke: Angola
Organizatör: TİM

Hindistan Ticareti Heyeti

6-9 Nisan 2015
Hedef Ülke: Hindistan
Organizatör: TİM / EİB

Arjantin İş Adamları Heyeti

8-11 Haziran 2015
Hedef Ülke: Arjantin
Organizatör: TİM

Romanya - Köstence İşadamları Heyeti

31 Mart-03 Nisan 2015
Hedef Ülke : Romanya
Organizatör : TİM

Güney Kore Ticaret Heyeti

25-27 Şubat 2015
Hedef Ülke: Güney Kore
Organizatör: TİM / UİB

Moğolistan Ticaret Heyeti

6-9 Nisan 2015
Hedef Ülke: Moğolistan (Ulanbator)
Organizatör: TİM

ABD Houston İşadamı Heyeti

23-26 Mart 2015
Hedef Ülke: ABD / Houston
Organizatör: TİM

İran İşadamları Heyeti

7-11 Aralık 2014
Hedef Ülke: İran (Isfahan)
Organizatör: TİM

Çad İşadamları Heyeti

28-31 Ekim 2014
Hedef Ülke: Çad
Organizatör: TİM

Eritre İşadamları Heyeti

4-7 Kasım 2014
Hedef Ülke: Eritre
Organizatör: TİM

ABD Boston İşadamları Heyeti

11-14 Kasım 2014
Hedef Ülke: ABD Boston
Organizatör: TİM

İran Ticaret Heyeti

21-26- Eylül 2014
Hedef Ülke: İran (Tahran / Tebriz)
Organizatör: TİM

Portekiz Ticaret Heyeti

26-28 Haziran 2014
Hedef Ülke: Portekiz
Organizatör: TİM / UİB

Çin Halk Cumhuriyeti Ticaret Heyeti (İPTAL EDİLDİ)

15-21 Mayıs 2014
Hedef Ülke: Çin Halk Cumhuriyeti
Organizatör: TİM / DEİK / MÜSİAD

Ürdün Ticaret Heyeti

28-29 Nisan 2014
Hedef Ülke: Ürdün
Organizatör: TİM-AKİB

İran Ticaret Heyeti

16-21 Mayıs 2014
Hedef Ülke: İran
Organizatör: TİM

Katar Ticaret Heyeti

19-20 Nisan 2014
Hedef Ülke: Katar
Organizatör: TİM

Bosna-Hersek Ticaret Heyeti

10-11 Nisan 2014
Hedef Ülke: Bosna-Hersek
Organizatör: TİM

Kenya İşadamları Heyeti

17-21 Mart 2014
Hedef Ülke: Kenya
Organizatör: TİM

Tataristan Cumhuriyeti, Tekstil Deri Konfeksiyon Mobilya Ticaret Heyeti

6-10 Mart 2014
Hedef Ülke: Tataristan
Organizatör: TİM

Sudan (Hartum) İşadamları Heyeti

24-27 Şubat 2014
Hedef Ülke: Sudan (Hartum)
Organizatör: TİM

Kabartma çizgili kumaş alım ihalesi

Düzenleyen: Hong Kong Hükümeti Islah Hizmetleri Dairesi
Sektör: Tekstil
Konu: Koyu yeşil kabartma çizgili kumaş
TİM AKADEMİ Dış Ticater Hukuk Danışmanlığı Marka Patent Tasarım Danışma Sistemi TİM AB Bültenleri Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri İhracat Bilgi Platformu
Şubat / 2011
 
19 14:00
At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum
22 10:00 Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus
24 11:00 Nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna
25 13:30 Vo eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum
 
  Bizi tweeter'dan takip edin Bizi Facebook'tan Takip Edin
 
 
İHRACATÇI BİRLİKLERİ