TİM - Türkiye İhracatçılar Meclisi
 
İHRACAT RAKAMLARI (BİN USD)    GEÇMİŞ YILLAR

TİM Başkanı: “Dış ticarette hedefimiz TL kullanımını artırmak ”

Ocak ayında ihracat 9 milyar 208 milyon dolar oldu

“Ar-Ge hedefleri ölüm kalım meselesi”

TİM Başkanı:"Mustafa Koç'u kaybetmekten derin üzüntü duyuyoruz."

TİM Başkanı Büyükekşi 2016 hedeflerini paylaştı

İhracatın GSYİH'deki payı zirveye ulaştı

Turkey Discover The PotentialBGH Başvuru Linkiİhracat Rakamları Tablolarİnovasyon Haftası Videolar
TİM TEB GirişimeviTurquality
TİM'DEN HABERLER
DUYURULAR
EKONOMİ GÜNDEMİ

TÜRKİYE İHRACATÇILAR MECLİSİ PERSONEL ALIMI DUYURUSU

Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Sekreterliği'ne Uzman Yardımcısı kadrosu için belirtilen kriterler çerçevesinde sözlü sınavla 9(dokuz) personel alınacaktır.

TİM Online Web Tv Platformu Hizmeti Satın Alacak

Türkiye İhracatçılar Meclisi, TİMTV (ww.timtv.com.tr) adlı internet tv portalı için hizmet alımı yapacak.

Ocak ayı ihracat verileri 1 Şubat günü yazılı olarak açıklanacak

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), ocak ayı ihracat verilerini 1 Şubat 2016 Pazartesi günü yazılı olarak açıklayacak.

TİM'de yeni Genel Sekreter Yardımcıları göreve başladı

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) yeni Genel Sekreter Yardımcıları Medine ATAY ERGİN ve Tamer GÜNDOĞAN oldu. Ergin, Ekonomi Bakanı Danışmanı, Gündoğan ise Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nda uzman olarak görev yapıyordu.

İstanbul Moda Akademisi İran'da Eğitimlere Başladı

İMA ve Tahran Maad Retail Study Center (MRSC) iş birliğinde gerçekleşen eğitimler 5 Ekim'de başladı.

Eko - Etiketleme Eğitim Semineri

Ekonomi Bakanlığı ve Meclisimiz koordinasyonu ile, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı uzmanları tarafından 15 Aralık 2015'te Eko-Etiketleme Eğitim Semineri düzenelenecektir.

AJUR Mücevher Takı Tasarım Yarışması'na başvurular devam ediyor.

Mücevher İhracatçıları Birliği'nin 2016'da 8.sini düzenleyeceği " Mücevher Takı Tasarım Yarışması" nın kayıtları devam ediyor.

Halil Bader Arslan, TİM Genel Sekreteri oldu

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) yeni Genel Sekreteri Yard. Doç. Dr. Halil Bader Arslan oldu. Arslan, Ekonomi Bakanlığı'nda; Ekonomik Araştırmalar ve Değerlendirme Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.

TİM PERSONEL ALIMI SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin personel alımı duyurusu çerçevesinde 08.09.2015 tarihinde yaptığı sözlü sınav sonucu Uzman Yardımcısı ve İdari Memur olmaya hak kazanan adaylar açıklandı.

Öğrenciler için İnovasyon Yarışması'na başvurular 23 Ekim' e uzatıldı

Tim, Başakşehir Belediyesi, Başakşehir Teknoloji Ve İnovasyon Merkezi işbirliği ile bu yıl ikincisi düzenlenen İnovasyon Yarışması'na başvurular 16 Ekim'e kadar devam ediyor.

TÜRKİYE İHRACATÇILAR MECLİSİ PERSONEL ALIM SINAVINA GİRMEYE HAK KAZANAN ADAYLAR BELLİ OLDU

08.09.2015 tarihinde yapılacak olan Türkiye İhracatçılar Meclisi Personel Alım Sınavı'na girmeye hak kazanan adaylar açıklandı.

Warwick & Yıldız Teknik Üniversitesi Master Programı'na Başvurular Devam Ediyor

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve TİM'in destekleriyle Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ), University of Warwick işbirliği ile yürütülmekte olan master programının ‘Financial Analysis and Control Systems' modülüne başvurular 4 Eylül'e kadar devam ediyor.

Robot Yarışması başvurularınızı bekliyor!

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası'nda Intel işbirliği ve İnovaTİM organizasyonu ile gerçekleştirilecek Robot Yarışması başvurularınızı bekliyor... Başvuru için son tarih 16 Ekim!

TÜRKİYE İHRACATÇILAR MECLİSİ PERSONEL ALIMI DUYURUSU- Başvuru Süresi Uzatılmıştır

Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Sekreterliği'ne Uzman Yardımcısı ve İdari Memur(Engelli) kadroları için belirtilen kriterler çerçevesinde sözlü sınavla 11 (onbir) personel alınacaktır. Son başvuru tarihi 31/08/2015 tarihine alınmıştır.

III. TÜMEXPO TÜMSİAD Sanayi ve Ticaret Fuarı

TÜMSİAD öncülüğünde bu sene 3.sü düzenlenecek olan Tümexpo Genel Ticaret Fuarı Organizasyonu, 22-25 Ekim 2015 tarihinde ICC (İstanbul Kongre Merkezi)'nde kapılarını açacak.

KOSGEB COSME PROGRAMI Proje Teklif Çağrısı

COSME PROGRAMI “COS-IPPDS-2015-2-02 Information platform on parcel delivery services” projesine başvurular 16/09/2015 tarihine kadar devam diyor.

AB COSME PROGRAMI “Cluster Excellence Programme” Projesine Başvurular Devam Ediyor

AB tarafından, KOBİ'ler ve girişimcilere yönelik uygulamaya konulan COSME (İşletmelerin ve KOBİ'lerin Rekabet Edebilirliği) Programı kapsamında AB Komisyonunca “COS-CLUSTER-2014-3-04-02 Cluster Excellence Programme” Proje Teklif Çağrısı'na başvurular 16.06.2015 günü sona eriyor.

Dünya'ya Açılan Sanayi Yöneticisi Yetiştiriyoruz

TİM'in destek verdiği Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) ve University of Warwick işbirliği ile ‘Industrial Research and Technology Management' (Endüstriyel Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi) lisansüstü eğitim programı devam ediyor.

İsviçre'nin Vaud Kantonluğu'nda İş Fırsatları

5 Mayıs'ta İstanbul'da ' Doing Business in Canton of Vaud' temalı bir seminer düzenecek.

TİM'e "Ar-Ge ve İnovasyonun Gelişimine Katkı" Ödülü

TİM, 7. Müsiad Bilim Ve Teknoloji Ödülleri'nde "Ar-Ge ve İnovasyonun Gelişimine Katkı" kategorisinde ödül aldı.

"İstanbul Metrorail Forumu ve Sergisi" kapılarını açtı

"İstanbul Metrorail Forumu ve Sergisi” İstanbul Grand Cevahir Otel ve Kongre Merkezi' nde 9-10 Nisan tarihlerinde gerçekleşiyor.

Avusturya İstatistik Kurumu Türkiye ile Karşılaştırmalı İhracat Verilerini Açıkladı

Avusturya İstatistik Kurumu (STATISTIKAUSTRIA) 2014 yılı Kasım ayında Avusturya'nın sekizli Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu (GTİP) bazında Türkiye ile ihracat değerleri ve birim fiyatları ile karşılaştırma değerlerini açıkladı.

2015 Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri Yarışması Başvuruları Devam ediyor

Ulusal, bölgesel veya yerel düzeyde girişimciliğin geliştirilmesine yönelik uygulamalar geliştiren kurum/kuruluşların katılabileceği Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri'ne başvurular 22 Nisan'a kadar devam ediyor.

Dış Ticaret Eğitimleri Başladı

TİM ve TEB işbirliği ile düzenlenen Dış Ticaret Eğitimleri 21 Aralık 2015'te İstanbul'da yapılacak.

Teknolojik Ürün Destek Yatırım Programı 2015 Başvuruları Başladı

Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı 2015 yılı başvuruları 2 Şubat-3 Nisan 2015 tarihleri arasında online olarak alınacaktır.

SGK'dan gayrimenkul satış ihalesi

Mülkiyeti Sosyal Güvenlik Kurumu'na ait aşağıda tapu bilgileri yazılı gayrimenkullerin, Sosyal Güvenlik Kurumu Taşınmazlar Yönetmeliğinin 21, 22 ve 23 üncü maddelerine göre açık artırma usulü ile satışı yapılacaktır.

İİB Nisan ayında 3 eğitim düzenliyor

İstanbul İhracatçı Birlikleri, nisan ayında genel katılıma açık, 3 adet eğitim düzenliyor.

TİM'den Kurumsal Dergi Hizmet Alım İhalesi

Türkiye İhracatçılar Meclisi, periyodik olarak her ay çıkarılan, kurumsal dergisi Timreport'un yayına hazırlanması, çoğaltılması ve yayınlanmasına ilişkin hizmet alım ihalesi düzenliyor.

Boğaziçi Üniversitesi HayalEt Platformu eğitimlerine şubat ayında başlıyor

Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Transferi ve Girişimcilik Merkezi (BUTTGM) Boğaziçi Üniversitesi bünyesinde, Boğaziçi Üniversitesi Vakfı inisiyasyonunda (ISTKA İstanbul Kalkınma Ajansı) desteği ile kurulan platform, bilgi ve teknoloji kullanarak, ekonomik değer yaratan ürün ve hizmetler yaratmak isteyenlerin ilk başvuru merkezi olmayı hedefliyor.

Türkiye Yüzer Sergisi nisanda yola çıkıyor

TÜRKİYE YÜZER SERGİSİ, 17-18 Nisan 2012 tarihlerinde İstanbul'da yapılacak açılış ve sergileme sonrası sırası ile; Yunanistan, İtalya, İspanya, Portekiz, Fransa, İngiltere, Belçika, Hollanda, Almanya, Danimarka, Polonya, Letonya, Finlandiya ve İsveç limanlarını ziyaret edecek.

İMA'nın Şubat 2012 dönemi eğitimleri başlıyor

İstanbul Moda Akademisi'nin Şubat 2012 eğitim dönemi başlıyor.

Kanada, 70 üründe gümrük vergisini sıfırlıyor

Kanada yönetiminin önümüzdeki günlerde 70 üründe gümrük tarifelerinin sıfırlanmasının amaçladığı ve bu sayede Kanada iş dünyasının yaklaşık 32 milyon dolar tutarında bir tasarruf gerçekleştirilmesinin beklendiği bildirildi.

Uluslararası Teknik Tekstiller Kongresi'nin 5. si düzenleniyor

Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü, 7-9 Kasım 2012 tarihlerinde İzmir'de “V. Uluslararası Teknik Tekstiller Kongresi” düzenliyor.

Kemerburgaz Üniversitesi'nden ihracatçılara indirimli yeni MBA programları

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin Kemerburgaz Üniversitesi ile imzaladığı protokol çerçevesinde ihracatçılara indirimli olarak uygulanan MBA programlarında bahar kayıtları başlarken program çeşitliği de arttı.

Meslek Standartı Hazırlama İşbirliği Protokolü

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ve TİM arasında imzalanan “Meslek Standardı Hazırlama İşbirliği Protokolü” ile meslek standardı hazırlama süreci başlamıştır.

DEİK'ten Yeni Türk Ticaret Kanunu Semineri

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) iş ve ekonomi dünyasında radikal değişiklikler getiren yeni Türk Ticaret Kanunu ile ilgili bilgilendirici seminer düzenliyor.

İstanbul Aydın Üniversitesi'nden İhracatta Etkin Yönetim Semineri

İstanbul Aydın Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Koordinatörlüğü tarafından 3-4 Arlık tarihlerinde "İhracatta Etkin Yönetim" semineri düzenlenecek.

AKİB'den bilgilendirme semineri

AKİB ve Citibank A.Ş. işbirliğinde 1 Kasım 2011 Salı günü "Incoterms 2010" ve "Akreditif ve Diğer Ödeme Yöntemlerinde Riskler ve Çözümler" konulu bir bilgilendirme semineri gerçekleştirilecektir.

Med-Allia Akdeniz Forumu 300 şirketi aynı platformda buluşturacak

Med-Allia Akdeniz Forumu 17-18 Kasım tarihlerinde Hilton Convention Center'da, Fransa, Türkiye, Fas, Cezayir, Tunus, Libya, Mısır, Ürdün, Lübnan ve Suriye'den 300 şirket aynı platformda buluşturacak

4. Uluslararası Gıda ve Beslenme Kongresi ve 3. SAFE Consortium Uluslararası Gıda Güvenliği Kongresi

TÜBİTAK 4. Uluslararası Gıda ve Beslenme Kongresi ve 3. SAFE Consortium Uluslararası Gıda Güvenliği Kongresi 12-14 Ekim 2011 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

İMA'nın Profesyonel Gelişim Programları Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından %70 Oranında Destekleniyor

Moda endüstrisinde çalışan ve kendini geliştirmek isteyen profesyonellerin yanı sıra modaya ilgi duyan ve kariyer değişikliği hedefleyenlere hitap eden İMA Profesyonel Gelişim Programları, hafta arası ve haftasonları esnek saatlerde devam ediyor.

TSK'dan 3. Malzeme Yerlileştirme Sergisi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Deniz Kuvvetleri Komutanlığı koordinatörlüğü ve İstanbul Ticaret Odası işbirliği ile savunma sanayiinde yurtdışı kaynak kullanımını azaltmak amacıyla düzenlediği "Malzeme Yerlileştirme Sergileri" nin üçüncüsünü İstanbul Dünya Ticaret Merkezi'nde gerçekleştirecek.

REACH ve CLP Yardım Masası Bülteni'nin temmuz sayısı yayında

İhracatçıların REACH ve CLP Tüzüğü'nden kaynaklanan yükümlülüklerini yerine getirmelerine yardımcı olacak bilgilerin ve temmuz ayında gerçekleşen gelişmelerin derlendiği İMMİB REACH ve CLP Yardım Masası bülteni yayınlandı.

REACH ve CLP Tüzüğü Semineri

Akdeniz İhracatçı Birlikleri, İstanbul Maden ve Metal İhracatçıları Birliği ve Adana Sanayi Odası işbirliği ile 12 Ağustos Cuma Günü, Reach ve CLP Tüzüğü konulu ücretsiz seminer düzenlenecek.

Dahilde İşleme Rejimi Tebliği'nde değişiklik

2006/12 SAYILI DAHİLDE İŞLEME REJİMİ TEBLİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ

İhracı Yasak ve Ön İzne Bağlı Mallara İleişkin Tebliğ'de değişiklik

İHRACI YASAK VE ÖN İZNE BAĞLI MALLARA İLİŞKİN TEBLİĞDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ

Mut'ta Sofralık Kayısı Üretimi ve İhracatı Değerlendirme Toplantısı

Akdeniz İhracatçı Birlikleri, Devlet Bakanı Zafer Çağlayan'ın katılımıyla "6. Geleneksel Mut'tan Sofralık Kayısı Üretim ve İhracatına İlişkin Değerlendirme Toplantısı" düzenleyecek.

Market Raflarında Çin Malı Sarımsak!

Cari açığa karşı bir yandan katma değerli ürün ihracatı teşvik edilirken, diğer yandan da sarımsak bile ithal ediliyor. Marketlerde ‘Made in China' etiketlerini gören vatandaş şaşkın

Hakkari'den Çin'e İhracat

Meskan Dağı'nda kurulan maden tesisinden çıkarılan kurşun ve çinko, başta Çin olmak üzere İran ve Kore gibi Asya
ülkelerine ihraç ediliyor.

Hyundai İzmit'te 1 Milyonuncu Otomobili Üretti

Hyundai,Assan İzmit Fabrikası,tüm Dünya'ya ihracat yapıyor

Antalya En Çok Kredi Kullanan İl Oldu

Kredi kullanım payındaki değişimi en çok olan il yüzde 2,4 ve 2013 yılı itibariyle 33 milyar TL kredi kullanımı ile Antalya oldu.

Türk Ytong Dünya Liderliği Yolunda ilerliyor

Yeni kurulan çatalca fabrikası,‘Dünyanın ilk yeşil Ytong tesisi' unvanını alacak.

Türkiye İhracatçılar Meclisi

http://www.tim.org.tr
HEYETLER
FUARLAR
TALEPLER

Tayvan Ticaret Heyeti

23-25 Mart 2016
Hedef Ülke: Tayvan
Organizator: TİM

Ruanda İşadamları Heyeti

2-5 Şubat 2016
Hedef Ülke: Ruanda
Organizatör: TİM

Endonezya İşadamları Heyeti -Ertelenmiştir

7-10 Aralık 2015
Hedef Ülke: Endonezya
Organizatör : TİM

Moritanya İşadamları Heyeti

8-10 Aralık 2015
Hedef Ülke:Moritanya
Organizator: TİM

Tayvan İş Adamları Heyeti

17-19 Kasım 2015
Hedef Ülke: Tayvan
Organizatör: TİM

Meksika ve Kolombiya Ticaret Heyeti

07 - 11 Mart 2016 - Tarihi Güncellendi -
Hedef Ülke:Meksika - Kolombiya
Organizatör: TİM - DEİK

Bostwana ve Namibya Ticaret Heyeti

5-10 Ekim 2015
Hedef Ülke : Bostwana / Namibya
Organizatör: TİM

Cezayir/Konstantin İşadamları Heyeti

03-05 Kasım 2015
Hedef Ülke : Cezayir
Organizatör : TİM / THY

İran Tebriz İşadamları Heyeti

5-8 Ekim 2015
Hedef Ülke : İran
Organizatör:TİM/THY

Arjantin İş Adamları Heyeti

09 - 12 Kasım 2015
Hedef Ülke : Arjantin
Organizatör: TİM / THY

Nijerya İşadamları Heyeti

13 - 16 Ekim 2015
Hedef Ülke: Nijerya
Organizatör: TİM/THY

Nijerya-Kano İşadamları Heyeti

23-25 Haziran 2015
Hedef Ülke: Nijerya
Organizatör: TİM / THY

Japonya Ticaret Heyeti

10-14 Mayıs 2015
Hedef Ülke: Japonya
Organizatör: TİM / DENİB

Vietnam Ticaret Heyeti

14-17 Nisan 2015
Hedef Ülke : Vietnam
Organizatör: TİM / UİB

Tayvan İşadamları Heyeti

04 - 07 Mayıs 2015
Hedef Ülke: Tayvan
Organizatör: TİM / THY

Angola Ticaret Heyeti

28 Nisan - 1 Mayıs 2015
Hedef Ülke: Angola
Organizatör: TİM

Hindistan Ticareti Heyeti

6-9 Nisan 2015
Hedef Ülke: Hindistan
Organizatör: TİM / EİB

Arjantin İş Adamları Heyeti

8-11 Haziran 2015
Hedef Ülke: Arjantin
Organizatör: TİM

Romanya - Köstence İşadamları Heyeti

31 Mart-03 Nisan 2015
Hedef Ülke : Romanya
Organizatör : TİM

Güney Kore Ticaret Heyeti

25-27 Şubat 2015
Hedef Ülke: Güney Kore
Organizatör: TİM / UİB

Moğolistan Ticaret Heyeti

6-9 Nisan 2015
Hedef Ülke: Moğolistan (Ulanbator)
Organizatör: TİM

ABD Houston İşadamı Heyeti

23-26 Mart 2015
Hedef Ülke: ABD / Houston
Organizatör: TİM

İran İşadamları Heyeti

7-11 Aralık 2014
Hedef Ülke: İran (Isfahan)
Organizatör: TİM

Çad İşadamları Heyeti

28-31 Ekim 2014
Hedef Ülke: Çad
Organizatör: TİM

Kabartma çizgili kumaş alım ihalesi

Düzenleyen: Hong Kong Hükümeti Islah Hizmetleri Dairesi
Sektör: Tekstil
Konu: Koyu yeşil kabartma çizgili kumaş
TİM AKADEMİ Dış Ticater Hukuk Danışmanlığı Marka Patent Tasarım Danışma Sistemi TİM AB Bültenleri Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri İhracat Bilgi Platformu
Şubat / 2011
 
19 14:00
At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum
22 10:00 Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus
24 11:00 Nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna
25 13:30 Vo eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum
 
  Bizi tweeter'dan takip edin Bizi Facebook'tan Takip Edin
 
 
İHRACATÇI BİRLİKLERİ