Otomotiv Ar-Ge Proje Pazarı ve Tasarım Yarışması, 17-18 Mayıs'ta Haliç Kongre Merkezi'nde

Otomotiv Ar-Ge Proje Pazarı ve Tasarım Yarışması, 17-18 Mayıs'ta Haliç Kongre Merkezi'nde
Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği, Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinasyonunda Otomotiv Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı ve Tasarım Yarışması etkinliğinin ilki 17-18 Mayıs 2012 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde düzenleniyor. 
2023 yılında 500 milyar dolar ihracat hedefi stratejisi çerçevesinde birçok sektörde düzenlenen proje pazarı etkinliklerinde, yenilikçi ve yaratıcı projelerin sektörlerle buluşmasının sağlanması amaçlanıyor. Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği tarafından yapılan açıklamada otomotivin Türkiye ihracatının lokomotif sektörlerinden biri olduğu hatırlatılarak şöyle denildi: 
"Son 6 yıldır ihracat şampiyonu olan ve son 10 yılda istikrarlı bir şekilde ihracat artışı sağlayan ülkemiz ihracatının lokomotifi otomotiv endüstrisi, birçok çalışmaya başarı ile imza atmıştır. Bugün gelinen noktada endüstrimiz, uluslar arası düzeyde rekabetin sürdürülebilir kılınması için yenilikçi, özgün, yaratıcı proje ve fikirlere ihtiyaç duymaktadır.
Bu bağlamda bir fırsat olarak Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği, T.C. Ekonomi Bakanlığı desteği ve TİM korrdinatörlüğünde otomotiv endüstrisine yönelik ilk kez "Otomotiv Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı ve Tasarım Yarışması" nı düzenlemektedir.
Proje Pazarı ile üniversite, akademik ve bilimsel araştırma faaliyeti yürüten araştırma merkezleri ile kurum ve kuruluşların, firmalar ve sanayiciler ile profesyonel olarak bu işle ilgilenen tüm birey ve ekiplerin projelerinin sanayiye kazandırılması amaçlanmaktadır. Tasarım Yarışması ile ülkemiz otomotiv endüstrisinde katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesi, endüstriyel tasarım etkinliklerinin yaygınlaştırılması ve özendirilmesi, sektörün ihracata yönelik rekabet gücünün artırılması hedeflenmektedir.
Otomotiv Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı ve Tasarım Yarışması kapsamında 17-18 Mayıs 2012 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde proje ve tasarım yarışması sergisi, konferanslar ile eş zamanlı eğitim seminerleri düzenlenecektir. Bilgi ve başvurular, http://www.otomotivprojepazari.com web adresinden yapılacaktır."


PAYLAŞ