Ekonomi Bakanlığı'nın web sitesi yenilendi

Ekonomi Bakanlığı'nın www.ekonomi.gov.tr adresinde bulunan internet sitesi ve mobil uygulaması portal anlayışı çerçevesinde teknolojik, içerik ve işlevsel bakımdan yeniden oluşturularak 5 Aralık 2014 tarihinde Sayın Başbakan tarafından Türkiye İnovasyon Haftası'nda hizmete açılmıştı.

Yeni oluşturulan Bakanlık web portalinde "Blog Uygulaması” da devreye alınmış olup, Blog'da Ekonomi Bakanlığı hem merkez hem de yurtdışı birimleri olan Ticaret Müşavir ve Ataşeliklerinden günlük haber girişi yapılmaktadır. Söz konusu Blog'u takip eden kullanıcılar özellikle yurtdışı bakanlık personelinin görev yapmakta olduğu ülkelerde yaşanan her türlü güncel haber, bilgi ve gelişmelere ulaşabilmektedir. Ayrıca, yine Bakanlık yeni portalinde kullanıma sunulan "E-Bülten” hizmeti ile alt kategoriler bazında söz konusu Bloga girilen haber ve duyurular, sisteme üye olan kullanıcıların e-posta adreslerine günlük olarak gönderilmektedir.

Blog ve "E-bülten” ile kullanıcıların ilgilendikleri ülkelere ilişkin ticaret ve ekonomi haberlerine ulaşması, Türkiye ve Dünya ile ilgili gelişmelere, yatırım ve ihracat fırsatlarına ilişkin duyurulara erişim sağlaması mümkün olmaktadır.

E-bültene Bakanlık web portalinde, Blog bölümünün altında yer alan E-bülten kayıt ekranından (http://www.ekonomi.gov.tr/portal/faces/blog/e-bulten-kayit) ad-soyad ve e-posta bilgileri ile üye olunabilmekte, üyelik esnasında alt kategori ve / veya ülke seçimleri yapılabilmektedir.

PAYLAŞ