Nurettin Tarakçıoğlu TİM Sektörler Konseyi Üyesi oldu

Ege Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Tarakçıoğlu, Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri Sektörü'nü temsilen Türkiye İhracatçılar Meclisi Sektörler Konseyi'nin yeni üyesi oldu. Tarakçıoğlu, Türkiye'de ihracatın 26 ana sektörünün birer üye ile temsil edildiği TİM Sektörler Konseyi'nde, Ege İhracatçı Birlikleri'nin altıncı temsilcisi oldu.

Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri Sektörü'nün, mobilya, kağıt, karton, ambalaj, odundışı orman ürünleri gibi çok sayıda alt sektörü barındırdığını belirten TİM Sektörler Konseyi Üyesi Nurettin Tarakçıoğlu, görev yapacağı 2 yıl boyunca sorumlu olduğu tüm sektörlerin sorunlarının çözümü için çalışma yapacağını kaydetti.

Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri Sektörü'nün ihracatını sürekli arttıran bir sektör olduğunu ifade eden Tarakçıoğlu, "Mayıs ayı sonu itibariyle yıllık ihracatımızı yüzde 14 arttırarak 3 milyar 587 milyon dolar ihracat rakamına ulaştık. 2023 yılı için sektörün belirlediği 16 milyar dolar ihracat rakamını tutturmak için çalışma yürüteceğiz” diye konuştu.

 

İlgili Fotoğraflar

PAYLAŞ