TİM'e "Yılın Meslek Örgütü", Zafer Çağlayan'a "Yılın Bakanı" ödülü


Ekovitrin Dergisi'nin bu yıl 10.'sunu gerçekleştirdiği ‘Yılın Starları' ödüllerinde "Yılın Meslek Örgütü" Türkiye İhracatçılar Meclisi olurken Devlet Bakanı Zafer Çağlayan da "Yılın Bakanı" ödülü aldı. Dış Ticaret Kompleksi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen ödül töreni  siyaset, iş ve bürokrasi dünyasını bir araya getirdi. Törene yurtiçi ve yurtdışından siyaset, bürokrasi ve iş dünyasının önemli isimleri katıldı.

Ekovitrin Dergisi'nin bu yıl 10.'sunu gerçekleştirdiği ‘Yılın Starları' 225 bin 635 oyla belirlendi. 28 kategoride 81 adayın bulunduğu ‘Yılın Starları'nda bu yıl Ekovitrin Dergisi'nin 6 dalda Jüri Özel Ödülü de yer aldı.

Yılın Starları 2010 Anketi sonucunda Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan Yılın Bakanı, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir Türkiye'de Yılın İşadamı, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı  Fuat Tosyalı Yılın Sanayicisi, Aras Holding Yönetim Kurulu Başkanı Evrim Aras Yılın İş Kadını, IC Holding İcra Kurulu Başkanı Serhat Çeçen Yılın Genç İş Adamı, Şahin Sucukları Yönetim Kurulu Başkanı Salih Fazlıoğlu Yılın Girişimcisi, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Yılın Belediye Başkanı, şu anda AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı olan TOKİ Eski Başkanı Erdoğan Bayraktar Yılın Bürokratı, konut sektörünün dev ismi Ağaoğlu Şirketler Grubu  Genel Müdürü Hasan Rahvalı Yılın CEO'su, Denizbank Yılın Bankası, Albaraka Yılın Katılım Bankası, Kaşmir Halı Yılın Markası, Fonex Yılın KOBİ'si, İpek Mobilya Yılın İhracatçısı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ( TİM )  Yılın Meslek Örgütü, Toplumsal Gelişim Merkezi ( TOGEM )  Yılın Sivil Toplum Kuruluşu,  İstanbul Ticaret Üniversitesi Yılın Üniversitesi, Medical Park Yılın Sağlık Kurumu, Trabzonspor Yılın Spor Kulübü, Kaya İzmir Termal Otel Yılın Turizm Yatırımı, Forum Trabzon Yılın Alışveriş Merkezi , Skoda SuperB Combi Yılın Otomobili, Egetürk'ün kurucusu i Burhan Öngören Avrupa'da Yılın İşadamı, Bulgaristan'da dev yatırımlar gerçekleştiren Şişecam'ın Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Genel Müdürü Ahmet Kırman Balkanlar'da Yılın İşadamı, Azerbaycan'daki Azerfon'un Genel Müdürü Cüneyt Türktan Kafkasya'da Yılın İşadamı, Kırgızistan'da önemli yatırımları bulunan Beta Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Uğur Orta Asya'da Yılın İşadamı, turizm yatırımlarıyla tanınan Zeynel Atmacan Uzakdoğu'da Yılın İşadamı ve Mısır'daki yatırımlarıyla öne çıkan Colin'sYönetim Kurulu  Başkanı Şahin Eroğlu ise Kuzey Afrika'da Yılın İşadamı seçilerek ödüllerini aldılar.

Bu yıl Jüri Özel Ödülü'ne layık görülenler de geceye farklı bir renk kattı. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Orhan Birdal'ın  yönetimindeki Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nin ( DHMİ ) hayata geçirdiği SMART (Hava Trafik Yönetimi Kaynaklarının Sistematik Modernizasyonu Projesi) "Yılın Projesi” ödül aldı. Geçtiğimiz yıl İstanbul'da Torium Alışveriş Merkezi'ni hizmete açan ve gayrimenkul sektöründe önemli işlere imza atan ve başarılı bir şekilde halka arzı gerçekleştiren Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yılın Starları Jürisi tarafından " Yılın Yatırımcısı " ödülünü aldı. Eğitimde , üniversite sanayi işbirliği konusunda önemli adımlar atan ve özellikle mesleki eğitimle ilgili iş tabanlı projeler geliştiren İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı  Dr. Mustafa Aydın'ın yönetimindeki üniversite " Yılın En İyi Meslek Ödülü Projesi' dalında ödül aldı …

72 tesiste 30 bin öğrenciye öğrenim imkanı sağlayan Türk Telekom'un bu projesi Yılın Starları Jürisi tarafından " Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü' de ödül alan bir başka kategori oldu .. Vedat Aşçı'nın Yönetim Kurulu Başkanlığındaki ASTAŞ Grubu'nun gerçekleştirdiği Maçka Recidence  Armani Casa " Yılın Marka Proje Ödülü'ne layık görüldü. Yaptığı  araştırmalar, bilimsel projeler ve eğitim çalışmalarıyla  Türk - Alman ilişkilerinin gelişimine katkı sağlayan Prof. Dr. Faruk Şen'in başkanlığını yaptığı,  Türk Alman Bilimsel Araştırmalar Vakfı ( TAVAK ) ise " Türk - Alman Dostluk Ödülü' aldı.

PAYLAŞ