TİM'den Haberler

EXIMBANK İHRACATA FİNANSMAN DESTEĞİNİ YÜZDE 15 ARTIRDI

Türk Eximbank'ın 2017 yılının ilk yarısında ihracatçılara sunduğu toplam finansman desteği geçen yıla göre yüzde 15 artarak 16,3 milyar dolardan 18,8 milyar dolara yükselirken, bu desteğin 11,7 milyar doları nakdi kredi, 7 milyar doları ise alacak sigortası olarak sağlandı.

TİM-TEB Girişim Evi

TİM-TEB Girişim Evi'nin amacı, bulunduğu illerde, yenilikçi, yüksek katma değerli ve ihracat potansiyeline de sahip girişimcileri ve girişimci işletmeleri geliştirme ve güçlendirmektir

Dünya “tek tuşla” ihracatçının avucunda

Türkiye İhracatçılar Meclisi, (TİM) gerek ihracatını artırmak isteyen firmalar gerekse ilk kez ihracat yapmak isteyen firma ve girişimciler için İhracat Pusulası bilgilendirme portalini hayata geçirdi. Portal sayesinde firmalar hem Türkiye'nin hem de dünyanın dış ticaret verilerini aynı ekranda karşılaştırabilecek ve her türlü pazar analizi yapabilecek.

TİM ile 7 dev banka arasında imzalanan protokol detayları için tıklayınız

Türkiye'nin en büyük 7 bankası ile TİM arasında imzalanan ve ihracatçılara finansman kolaylığı sağlayacak protokol detaylar için tıklayınız.

TİM İLE İHRACATÇI BİRLİKLERİNİN KURULUŞ VE GÖREVLERİ HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

Bu günkü Resmi Gazete'de yayınlanan yönetmeliğe göre bir takım değişiklikler öngörüldü.

TİM ve Birlikler Yönetmeliği'nde gelir düzenlemesi

Resmi Gazetede bugün yayınlanan tebliğ ile Türkiye İhracatçılar Meclisi İle İhracatçı Birliklerinin Kuruluş ve Görevleri Hakkında Yönetmelik'in, gelirler maddesinde düzenleme yapıldı.

GLOBAL GİRİŞİMCİLİK KONGRESİ 16-19 NİSAN'DA İSTANBUL'DA

170 ülkeden 10 bine yakın uluslararası katılımcının ağırlandığı Global Girişimcilik Kongresi, 2018 yılı Nisan ayında İstanbul'da düzenlenecek.

20 Soruda Brexit

20 Soruda BREXIT Hakkında Merak Edilenler
PAYLAŞ