TİM'den Haberler

İNOVASYON VE GİRİŞİMCİLİK EKONOMİSİ TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI

Bilim ve teknolojide yaşanan baş döndürücü gelişmelerin küreselleşme sürecinin en temel dinamiğini oluşturduğu bir dönemde, artık bilim-teknoloji ve ekonomi politikalarının odağına inovasyon olgusu yerleşmiş durumdadır.

TİM-TEB Girişim Evi

Girişim fikirleriniz Startup programı ile hayata geçiyor! 10 farklı ilde bulunan TİM-TEB Girişim Evi Startup programı sizleri bekliyor.

Antalya OSB Ar-Ge ve İnovasyon Proje Pazarı

Rekabetin yüksek olduğu günümüz dünyasında teknoloji transferi ve katma değerli projelerin üretilmesi Ar-Ge ve İnovasyon çalışmalarında öncü olmada etkin role sahiptir.

BİSTEP BAŞVURULARI BAŞLADI

Sürdürülebilir büyümeyi desteklemek ve sermaye piyasalarına yönelik farkındalığı artırmak adına “Şirketler İçin Kurumsal Dönüşüm Programı” Borsa İstanbul öncülüğünde başlıyor.

Türkiye İhracat Haftası Organizasyonu Hizmet Alımı

Eylül 2018 tarihlerinde 2 günlük program dahilinde İstanbul'da düzenlenecek olan “Türkiye İhracat Haftası için 10 Ocak 2018 saat 13:00'da TİM Konferans Salonunda isteklilere brief verilecektir.

Türkiye Tasarım Haftası Organizasyonu Hizmet Alımı

Ülkelerin ve firmaların küresel ekonomi arenasında kıyasıya mücadele ettiği, rekabetin git gide zorlaştığı çağımızda, ülkemiz de 2023 hedefleri doğrultusunda ciddi dönüşümler ve reformlara ihtiyaç duymakta, bu anlamda önemli atılımlar yapmaktadır.

KADINA İŞ'TE FIRSAT EŞİTLİĞİ ÖDÜLÜ

Türkiye'de çalışma hayatı içerisinde toplumsal cinsiyet eşitliği ile ilgili konular ile kadın istihdamının ve kadınların ekonomik ve sosyal hayata katılımının artırılmasına dair farkındalık yaratılması ve bu konulara ilişkin hassasiyet oluşturulması hedeflenmektedir.

EXIMBANK İHRACATA FİNANSMAN DESTEĞİNİ YÜZDE 15 ARTIRDI

Türk Eximbank'ın 2017 yılının ilk yarısında ihracatçılara sunduğu toplam finansman desteği geçen yıla göre yüzde 15 artarak 16,3 milyar dolardan 18,8 milyar dolara yükselirken, bu desteğin 11,7 milyar doları nakdi kredi, 7 milyar doları ise alacak sigortası olarak sağlandı.

ÜNİVERSİTELERDEN AR-GE'YE 3,3 MİLYAR LİRA

2016 yılında merkezi yönetim bütçesinden Ar-Ge faaliyetlerine yapılan harcama bir önceki seneye göre yüzde 21,6 artarak 7,5 milyar liraya çıktı.

AVUSTRALYA'DA MİLLİ KATILIM FUARININ ÖNCÜSÜ ‘KUMİB' SİDNEY'DE BOY GÖSTERDİ

Avustralya'nın Sidney kentinde 11-14 Eylül 2017 tarihleri arasında İstanbul Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği'nin (KUMİB) organizatörlüğünde ve T.C. Ekonomi Bakanlığı'nın koordinatörlüğünde gerçekleştirilen FINE FOOD AUSTRALIA 2017
Bu sayfa 5 Şubat 2011 Cumartesi tarihinde yayınlanmıştır.
PAYLAŞ