19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

Dünya üzerinde bir ülkenin, bir milletin kaderini değiştiren günleri saymaya kalksanız iki elin parmaklarını geçmez. 1919 yılının Mayıs ayında İstanbul'dan kalkan bir vapurun bir milletin uyanışına sebep olduğunu anlatmaya kalsanız çok kişi size inanmaz. 19 Mayıs 1919'da Samsun'da bir şahlanışın başlayacağını belki o gün işgal altında yaşayanlar da tahmin etmiyordu. Ama o kıvılcım, yakında 100. yılını kutlamaya hazırlanan bir Cumhuriyetin kurulmasına ve Büyük Türkiye hayallerimize kaynak oldu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kurucu önderlerin Samsun'dan Amasya'ya, ardından Erzurum ve Sivas'a,  oradan da Yüce Meclis'in kurulmasına giden birleştirici ve cesaret verici yolculuğu, dünyanın en ilham verici bağımsızlık mücadelesine yol açtı. Bugün, Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutladığımız 19 Mayıs'ın bizlere verdiği cesareti ve umudu, gelecek nesillere taşıma günü. Bu kutlama, geçmişi yad etmenin yanında en büyük gücümüz genç insan kaynağımızın, gelecekte dünyaya değer katacağına inancımızın ifadesi.

Biz ihracat ailesi olarak gençlerimize her zaman güvendik, onlarla daha mutlu, daha üretken bir Türkiye'ye giden yolda beraber çalışmak için gayret ettik. Türkiye'de 150 üniversiteden 2000 üniversite öğrencisi ile kurduğumuz İNOVATİM'e gönül veren gençlerimiz ile bilimi, teknolojiyi, inovasyonu toplumun her kesiminin hafızasına yerleştirmek için söz verdik. Bu gençlerimize, memleketini seven, vizyon üreten, kendinden sonraki nesillere değer katmaya çalışan bireyler olması için yol arkadaşı olduk. Çünkü görevimizin, dünyaya sadece Türkiye'de üretilen mal ve hizmeti değil, kaliteli insan kaynağını göstermek olduğunu gayet iyi biliyoruz. Çünkü biz Türkiye'nin potansiyeline inanıyoruz.

Bu güzel bayramı coşkuyla kutlayalım. Geleceğe umutla bakarken Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi saygıyla anmayı, onlara minnetimizi ifade etmeyi unutmayalım. Hepimizin bayramı kutlu olsun.

Saygılarımla

Mehmet BÜYÜKEKŞİ

TİM Başkanı

 

PAYLAŞ