30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

94 yıl önce bugün Türk milleti, ebediyen bu coğrafyada istiklalinden ödün vermeyeceğini yazdığı destanla bir kez daha kanıtladı. Yüce milletimizin kahraman evlatları, Başkomutan Mustafa Kemal'in önderliğinde bu uğurda canlarını ortaya koydular.

Destansı Başkomutanlık Zaferi'nin tüm şehit ve gazilerini rahmet ve minnetle anıyoruz.

İdeallerine bağlılık, kahramanlık ve cesaret, yüce milletimizin atalarından miras aldığı en önemli değerlerdir. 1071 yılında, yine Ağustos ayına denk gelen destansı bir günde,  “Ey askerlerim! Eğer şehit olursam bu beyaz elbise kefenim olsun.” diyen Sultan Alparslan'ın inanç ve cesareti, Dumlupınar kahramanlarınınkinden farklı değildir.

Tüm kalbimizle inanıyoruz ki, bu asil ruh, bundan sonra da bizlere yol gösterecek, her güçlüğe ve zulme karşı yegâne çaremiz olacaktır. Nitekim 15 Temmuz'da milletimize karşı gerçekleştirilen kahpece girişimi bertaraf eden de milletimizin atalarından miras aldığı bu ruhtur, istiklal aşkı, cesaret ve kararlılıktır. İnanıyoruz ki, gelecekte de bu inanç ve ruhla nice hedeflere ulaşacak, güçlükleri kolay, imkansızları mümkün kılacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle Başkomutanlık Zaferi'nin 94. yılında da bu özel günün coşkusunu ve gururunu yaşayan aziz milletimin Zafer Bayramı'nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.

Mehmet Büyükekşi

PAYLAŞ