Küba ve Venezuela Ticaret Heyeti başarıyla yurda döndü

Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve TİM öncülüğünde gerçekleştirilen Küba Ticaret Heyeti, Enerji, Gıda, Demir Çelik, Hazır Giyim, İnşaat sektörlerinden 26 firma katılımı ile tamamlanmıştır.

Programın ilk gününe Küba tarafı, kamu satın alma birimlerinden yaklaşık 60 kişilik bir grupla iş forumu ve ikili iş görüşmelerine katılmış olup iş forumunun sunum ve konuşmalarını Ekonomi Bakanlığı Direktörü ve Ticaret Odası Genel Sekreteri gerçekleştirmiştir. TİM Başkan Vekili Mustafa Çıkrıkçıoğlu ve T.C. Havana Büyükelçisi Sn.Berris Ekinci etkinlikte konuşma yaptılar.

Programın ikinci gününde basın ile yuvarlak masa toplantısı tesis edilmiştir. Küba Ulusal TV'si, Radyo kanalları ve yazılı basından katılımcılar ile gerçekleşen buluşma T.C. Büyükelçilik Konutunda yaklaşık 2 saat sürmüştür. Aynı gün, Ulaştırma Bakanlığı, Enerji Bakanlığı gibi kurumlardan randevu talep eden firmalarımıza görüşmeleri ayarlanmış olup, heyet başkanımız ve büyükelçimiz de bankacılık konularında ilgili yetkililer ile münferit bir toplantı gerçekleştirmişlerdir. Katılımcılarımız gerçekleşen görüşmeler ve program genelinde pozitif değerlendirmelerde bulunmuşlardır.

Küba & Venezuela Ticaret Heyeti'nin ikinci ayağı olan Venezuela Heyeti de başarıyla gerçekleştirildi.

Ülkedeki mevcut karışıklıklar ve belirsizliklere rağmen toplantının açılışını Venezuela Dış Ticaret ve Uluslararası Yatırımlar Bakanı Jesus Fari yapmış aynı şekilde Venezuela Dışişleri Bakan Yardımcısı'da Venezuela Ticaret Heyeti'ne katılmıştır. 

İş Forumu ve İkili görüşmelere katılım bildiren yaklaşık 300 kişi ve firmalarımız, gerçekleştirdikleri görüşmelerden memnun kaldıklarını ifade etmişlerdir. Anılan faaliyetler devam ederken heyet başkanımız ve büyükelçimiz Venezuela basın mensupları ile ayarlanan yuvarlak masa toplantısında bir araya gelmişlerdir. Tüm etkinlik 9 farklı TV kanalı tarafından takip edilmiş olup medyada geniş ilgi uyandırmıştır.

İlgili Fotoğraflar

PAYLAŞ