"Yeni Ekonomi Paketi, ekonomi dünyası için bayram hediyesi oldu"

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, bugün Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan ekonomi paketi ile ilgili yaptığı değerlendirmede ihracatçıların memnuniyetini dile getirdi. Pakette özellikle ihracata dönük açıklanan yeniliklerin sanayi ve ihracat için olumlu sonuçlar doğuracağını vugulayan Büyükekşi şunları ifade etti: 

Bugün Sayın Başbakanımız ve Bakanlarımız tarafından açıklanan paket, Türkiye ekonomi dünyasına gerçek anlamda bir bayram hediyesi oldu.

Açıklanan maddelerin önemli bir bölümü Türkiye ihracatçılar Meclisi ve ihracatçı birlikleri olarak hükümetimize geçtiğimiz bir yıl içinde yaptığımız onerileri kapsıyor. Eximbank kredileri,  ihracatçıya yeşil pasaport ve  banka kredilerinde kolaylık başta olmak üzere paketin sanayimiz ve ihracatımız için olumlu sonuçlar doğuracağına inanıyoruz.

Türkiye ekonomisinin tek yolu üreterek büyümek: daha fazla yatırım, daha fazla üretim, daha fazla ihracat, daha fazla istihdam... Hükümetimizin bu anlayışla atacağı her adımın yanında ihracatçıların da adımı olacak. İnanıyoruz ki bizim attığımız her adımın yanında da devletin varlığını ve desteğini hissedeceğiz 

Şimdi sıra ihracat destek paketine geldi. Bayramdan sonra, hükümetimize daha önce sunduğumuz ihracat destek paketinin hayata geçirilmesini umuyoruz

PAYLAŞ