Yeni sistemle 2017, Türkiye'nin atılım yılı olacak

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ, anayasa referandumunda evet kararı çıkmasını değerlendirdi. 
 
“Referandumdan önce de belirttiğimiz gibi, halkımız kendisi için, geleceği için en doğru kararı sandık başında vermiştir” diyen TİM Başkanı, açıklamasını söyle sürdürdü:
 
“Kararın tüm halkımız için hayırlara vesile olması en büyük temennimizdir. Halkımız, güven ve istikrar ortamının devamı yönünde görüş bildirmiştir. Çift başlılığın kalkmasının önemini kavramış, koalisyon dönemlerinden kalan yaraların tekrar açılmaması için sürece son noktayı koymuştur. Bugün Türkiye için bir değişim  günüdür. İnşallah, Cumhurbaşkanlığı Hükümeti sistemi ile birlikte karşılaştığımız bürokratik engeller azalacak, karar alma mekanizması hızlı bir şekilde gerçekleşecek ve uygulamada yaşanan sorunlar azalacak. Aynı zamanda Bakanlıklarımız arasında koordinasyon artacak ve kamu verimliliği üst seviyelere yükselecek.
 
Yine aynı şekilde, yeni sistemin sağladığı istikrar ve güven ile yatırımlar hızlanacak . Böylece hem üretim, hem istihdam hem de ihracatımız artacak. 
 
İhracatımızda “Atılım Yılı” ilan ettiğimiz 2017, aynı zamanda Türkiye'nin  de atılım yılı olacak. 2023 hedeflerimize daha emin adımlarla yürüyeceğiz.”
PAYLAŞ