Türkiye - Etiyopya İş Forumu Ankara'da Başarıyla Gerçekleştirildi

Ekonomi Bakanlığının koordinasyonu, Meclisimizin organizasyonuyla düzenlenen Türkiye - Etiyopya İş Forumu, 26 Mayıs 2017 Cuma günü TİM Ankara Temsilciliğinde 26 firmanın katılımlarıyla gerçekleştirildi. 

Etiyopya Ankara Büyükelçiliği yetkilileri tarafından Etiyopya'daki iş fırsatları, iki ülke arasındaki potansiyel sektörler, yatırım ve işbirlikleri üzerine bir sunum gerçekleştirilen iş forumunda meclisimiz tarafından ise Etiyopya ile mevcut veya ileriye dönük ticari faaliyetleri olan firmalarımızın soru, görüş ve değerlendirmeleri Etiyopyalı yetkililer ile paylaşıldı.


Etiyopya Ankara Büyükelçiliği'nden ise iş forumumuza; Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi H.E. Mr. Ayalew Gobezie WorknehTicari ve Ekonomik Diplomatik İlişkiler Sorumlusu, Elçi Müsteşar Mr. Tesfakiros Hailu Gebremariam, Ticari ve Yatırım İşleri, Müsteşarı Mr. Terefe Haile Eggu ve Turizm ve Yatırım İşleri, Elçi Müsteşarı Mr. Abdela Gultamo Nuri katılım sağladı.

Etiyopya'da yeni iş ve yatırım imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenen Türkiye - Etiyopya İş Forumu, Etiyopya pazarına ilgi duyan ve bilgi almak isteyen 26 firma katılım sağladı. Foruma katılan firmalarımızdan özellikle; tekstil, deri, gıda, tarım işleme, kimyevi maddeler ve ilaç sektörlerinde faaliyet gösteren, uluslararası standartlara uygun ürünleri imal veya ihraç eden ya da ilgili sektörlerde yatırım yapmayı düşünen firmaların katılımları gözlemlendi. Ticaret Müsaviri ise katılan firmalarımızın sorularını büyük hassasiyetle cevaplayıp, Etiyopya'daki potansiyel sektörler hakkında detaylı bilgiler verdi. 

PAYLAŞ