2018

2018'e başlarken

2017'de küresel ekonomide yaşanan hızlı toparlanmadan ihracatçılarımızın yoğun çalışmaları ve Hükümetimizin destekleri sayesinde ülkemiz de nasibini aldı. İhracatta OVP hedeflerini 2 defa aşmanın gururunu hep birlikte yaşadık.

İhracatta Süreklilik

İhracatta Atılım Yılı ilan ettiğimiz 2017 yılını 70 bin ihracatçımızla birlikte 157,1 milyar dolarlık bir ihracat rakamı ile tamamladık. Bu sayede 2017, tüm zamanların en çok ihracat gerçekleştirilen ikinci yılı oldu.

Rekorlar yılının altyapısı hazır

2017 yılı, ihracatçılarımızın gayretleri, küresel ekonomideki toparlanma ve Hükümetimizin ekonomimizi canlandırmaya dönük teşvikleri sayesinde hem büyümede hem de ihracatta başarılı bir yıl olarak geride kaldı.

Güçlü ihracat için girişimcilik

Girişimcilik alanındaki faaliyetlerimizin yol haritasını oluşturmak amacıyla düzenlediğimiz çalıştaylarda ekosistemin tüm unsurlarını bir araya getirdik. Bu buluşmalarda iki konu öncelik kazandı. İlki İstanbul'u küresel bir girişimcilik merkezi haline getirmek, ikincisi de Türkiye'den 2023 yılına kadar çok sayıda unicorn çıkarabilmek.

Geleceğimiz yatırımlara emanet

ÖZELLİKLE, YENİLENEBİLİR ENERJİ TEKNOLOJİLERİ, ZIRHLI ARAÇ VE MUHAREBE UÇAĞI ÜRETİMİ, YENİ NESİL MOTOR VE HİBRİT ARAÇLAR İÇİN BATARYA ÜRETİMİ, TIBBİ CİHAZ VE SAĞLIK TEKNOLOJİLERİNE YÖNELİK YATIRIMLAR ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİ GÜVENCE ALTINA ALACAK VE GLOBAL ARENADAKİ YERİMİZİ GÜÇLENDİRECEK.

Yenilikçi ürünlerle yeni hedef pazarlara

Global arenada yerimizi güçlendirebilmemiz için, ürün çeşitliliğimizi ve ürünlerimizi kalitesini artırmamız hayati bir önem taşıyor. Özelliİkle İnovatİf ürünler geliştirilmesi, Ar-Ge yatırımlarının artması son derece önemlİ.
PAYLAŞ