19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak bastığı, Ulusal Kurtuluş Mücadelemizin başlangıcı olarak kabul edilen 19 Mayıs 1919, adeta ulusumuzun küllerinden yeniden doğduğu gündür. Bu sebeple 19 Mayıs, Türk milleti için tüm engellere rağmen ayakta kalmanın, birlikteliğin, azmin sembolüdür.

Bizler bu değerleri atalarımızdan miras aldık. Onlar kurtuluş mücadelesi verdiler; biz ise birliktelik ruhuyla, azimle, ülkemizi hedeflerine kavuşturacağız. Bu yolda, gerek küresel ekonomik dinamiklerin, gerek jeopolitik unsurların, karşımıza çıkardığı güçlükleri bertaraf ederken en büyük desteğimiz, tarihimizden aldığımız ilham olacak.

Şüphesiz ki 19 Mayıs'a, Türk Gençliğine ithaf edilmesi de ayrı bir anlam yüklemektedir. 19 Mayıs, geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz için geleceğin Türkiye'sini inşa etmek üzere taşıdıkları sorumlulukları hatırlama günüdür. Ulu Önder Atatürk gençliğe: “Vatanın bütün ümidi ve geleceği size, genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır.” diyerek sesleniyor.

Bizler de Türk Gençliği'nin taşıdığı potansiyele güveniyor, bu potansiyelin ülkemizi yarınlara taşıyacağına inanıyoruz. Başta gençlerimizin olmak üzere tüm ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor; Ulu Önder Atatürk'ü ve aziz şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.

 

 

Mehmet Büyükekşi

TİM Başkanı

PAYLAŞ