23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun!

“Birlik ve beraberlik, ölümden başka her şeyi yener.” diyor, Mustafa Kemal Atatürk.

23 Nisan 1920 tarihi de destansı bir birlikteliğin, dayanışmanın tarihimizdeki eşsiz örneklerinden birine şahitlik etmiştir. Doğudan batıya, kuzeyden güneye; Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Ulusumuzun temsilcileri tüm engelleme ve zorluklara rağmen yek vücut mücadele azmiyle bir araya geldiler. Milletimizin ortaya koyduğu bu birliktelik günümüze ışık tutmakta, Ulusal Mücadele'nin kahramanlarının torunları olan bizlere yol göstermektedir.

Bugün bu ülkenin evlatları olarak bizler de, birlik ve beraberlikle ülkemizi hedeflerine ulaştırma azmini atalarımızdan bizlere kalan en önemli miras olarak görüyoruz. Biz de bu mirası, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na değer katan çocuklarımıza devredeceğiz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi; "Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir."

Küresel ekonomide süregelen krizlere, güçlüklere rağmen ekonomimizin gücünü muhafaza etmesi; zorluklara inat önemli reformlarla yüksek hedefler koyması da yine atalarımızdan miras aldığımız azim ve çalışkanlığın bir sonucudur. İhracatçı ailesi olarak bizler de ülkemizin iktisadi atılım sürecinin temelinde ihracatı görüyor, hali hazırda artmakta olan dünya ticaretindeki payımızı hedeflenen seviyeye çıkarmak üzere tüm enerjimizle çalışıyoruz. İnanıyoruz ki, bizler ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştıracağız. Bugünün çocuklarına bayrağı devrettiğimizde de onlar 2053, 2071'lere doğru daha güçlü bir Türkiye inşa edecekler.

Milli birliğimizin ve millet iradesinin temeli olan TBMM'nin açılışıyla anlam kazanan ve geleceğin güçlü Türkiye'sinin teminatı çocuklarımıza armağan edilen, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 96. yıl dönümünün ülkemize hayırlar getirmesini diliyor; Gazi Mustafa Kemal ve Ulusal Kurtuluş Mücadelemizin aziz şehitlerini saygıyla anarken, bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

MEHMET BÜYÜKEKŞİ

TİM BAŞKANI

 

 

PAYLAŞ