Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun

Tüm dünyanın, kadın emeğine saygısını ve minnetini sunmaya adanan bugün söyleyeceklerimiz  belki size olan teşekkürümüzü ifade etmeye yetmeyecek.

Ancak biliyoruz ki; kadınlarını bereketle sembolize eden, Mevlana'ları, Yunus'ları, Mustafa Kemal'leri yetiştiren anneleri, üzerinde yaşadığı yurda "Anadolu” diyerek yazdıran bu kadim medeniyet, kadınlarımızın şefkatiyle yüklüdür ve kadınlarımız, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceğindeki büyük hikayenin de kahramanı olacaktır.

Dileğimiz, yeni Türkiye'nin inşasında sizlerin istihdam, girişimcilik, bilim, sanat ve araştırmada sayıca daha da güçlenmeniz. Kadınlara  birçok Avrupa ülkesinden çok daha önce siyasi haklarını  veren Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi:" Mümkün müdür ki bir toplumun yarısı topraklara zincirlerle bağlı kaldıkça diğer kısmı göklere yükselebilsin? Şüphe yok ilerleme adımları, iki cins tarafından beraber, arkadaşça atılmalı ve gelişme sahalarında ve yenilikte birlikte mesafe alınmalıdır.”

Kalkınmamızın yapı taşlarından olan ihracat alanında  önemli roller üstlenen TİM ve İhracatçı Birliklerimizdeki kıymetli kadın üyelerin Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü içtenlikle kutlar, bugünün tüm dünyada ve ülkemizde, kadınların başta yaşam hakları olmak üzere, sosyal yaşamın tüm alanlarında eşit haklar elde ettikleri, birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmasını temenni ederim.

Mehmet BÜYÜKEKŞİ

TİM Başkanı

 

PAYLAŞ