İhracatçı Ailesi Antalya'da Buluştu

Türkiye İhracatçılar Meclisi Antalya'da  Ekonomi Bakanı Sn. Mustafa Elitaş 'ın da katılımıyla "Delegeler Toplantısı" düzenledi. Çok sayıda konuşmacının sunumlarıyla zengin bir programı olan etkinlikte delegeler fikir alışverişinde bulunup, keyifli zaman geçirdi. 30 Nisan Cumartesi günü TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin açılış  konuşmasıyla başlayan program  TİM Genel Sekreteri Dr.H.Bader Arslan'ın TİM Faaliyet sunumu ile devam etti.

KPMG Türkiye Başkanı Ferruh Tunç 'un İhracat ve Büyüme İnovasyon Aşısı hakkındaki sunumunun ardından da tiyatro ve sinema oyuncusu  Ziya Kükürt Ekili ve Kısa konuşma sanatı hakkında delegelere eğitim verdi.

 Ünlü doktor, bilim insanı Osman Müftüoğlu Sağlıklı Yaşam başlıklı konuşması ile sözü alırken, ardından Liderlik ve Yönetim Düşünürü  Fazıl Oral, Birleştirici Liderlik sunumunu gerçekleştirdi. 

Delegelerin fikir paylaşımlarında bulunduğu bir oturumun da olduğu etkinlikte,  delege eşleri de eş zamanlı olarak, Farkındalık ve İletişim Uzmanı Neslihan Onur'dan " Başarı İçin Bireysel Farkındalık " ve Osman Müftüoğlu'ndan " Sağlıklı Yaşam " oturumlarına katıldı.

 

Kerem Alkin Türkiye Ekonomisi Nereye Gidiyor konulu konuşmasında,  Dünya ve Türk Ekonomisinin sıcak gündeminden, küresel ekonomik sistemde yeniden yapılanma ile coğrafyaların değişen rolünden ve küresel ekonomik sistemde yeni normal başlıkları altından sunumunu gerçekleştirdi.

  Sunumu için tıklayınız.

 

 

 

KPMG Türkiye Başkanı Ferruh Tunç İhracat ve Büyüme İnovasyon Aşısı başlıklı sunumunda, son 10 yılda Ar-Ge ve inovasyon ekosisteminde gerçekleşen önemli büyüme ile ilgili olarak, KPMG Türkiye'nin  İnovasyon Araştırması hakkında bilgi verdi. Konuşmasının önemli satır başları arasında Arge etkinliğinde arge harcaması dışındaki başarı faktörlerinin neler olduğuna değindi.

Sunumu için tıklayınız.

 

Ahmet Kasım Han,  Dünya Nereye Gidiyor? başlıklı dış politika konferansında yaptığı “Küresel Politika Dönüşürken: Artı Değer, Riskler ve Gelecek” başlıklı sunumunda, küresel politikanın geleceğini belirleyecek trend ve risklerin Türkiye'nin dış politikasını ilgilendiren kimi boyutları çerçevesinde bir ufuk turu yaptı.  Han sunumunda bu ufuk turu çerçevesinde ülkemizin dış politik ve dış ekonomik vizyonuna etkileri dahilinde söz konusu gelişmeleri değerlendirdi.

 Sunumu için tıklayınız.

 

Fazıl OralBirleştirici Liderlik sunumunda, değişen dünya ve gelişen koşulların  insanlar arasındaki etkileşimi çok farklı boyutlara taşıdığını ve bu doğrultuda;

  1. Değişim mümkün müdür, mümkünse nasıl?
  2. Yeni  kuşaklarla birlikte nasıl çalışabiliriz?
  3. İş dünyasının en zorlu alanları nasıl geçilir?
  4. Yeni  liderlik paradigması,                                                                                 Konularına ışık tutarak  ve zihinlerde yeni fikir ve alanlar yaratmak amacıyla bir sunum yaptı.    Sunumu için tıklayınız.

 

Ziya Kürkürt Ekili ve Kısa Konuşma Sanatı söyleşisinde etkili ve kısa konuşma sanatının incelikleriden, videolu ve interaktif sunumuyla bahsetti.

 

Osman Müftüoğlu,  Sağlıklı Yaşam konferansında

"İlk işiniz, güvenli ve kolay bir yol haritası edinmek olsun. Haritanız güvenli ve kolaysa yolculuğunuz da güvenli, kolay ve keyifli, huzurlu olacaktır. 

İkinci işinizse “HER DAİM NEŞE” ve “HER DAİM HUZUR”a odaklanmanızdır." ifadelerinde bulundu.

Ardından, genetik mirasa, beslenmeye bağışıklık gücünü yüksek tutmak için yapmamız gerekenlere, uykunun önemine değinen Sn.Müftüoğlu entellektüel kapasitenin geliştirilmesinin , elektromanyetik yükün azaltılmasının, sosyalleşmenin sağlık için öneminden ve duygusal( zihinsel ) yaşlanmaya da direnmek gerektiğinden bahsetti.

Eşler için ayrı salonda etkinlikler yapıldı

Neslihan Onur , Başarı İçin Bireysel Farkındalık

“ Başarı İçin Bireysel Farkındalık”   eğitiminde yaşamı yüksek farkındalık ile sürdürmek için, kendimizi daha iyi tanıyarak, daha mutlu bir yaşam oluşturup, yaşamın ustası olmamızın yollarını anlatttı.

 

 

Program, gün boyu, turnuvalar, expo ziyaretleri, şehir turu, akşam da tiyatro sanatçısı Nilgün Yerli'nin " Yerli Yersiz " oyununun gösterimi ile devam etti.  Etkinlik  Gala Yemeği ile sonlandı.

 

Etkinliğin Fotoğrafları İçin Tıklayınız.

 

 

 

 

PAYLAŞ