Eritre İşadamları Heyeti

Meclisimiz organizasyonu ve THY işbirliği ile 4-7 Kasım 2014 tarihleri arasında Eritre'ye yönelik işadamı heyeti düzenlenecek olup, başkent Asmara şehrini kapsayacak söz konusu organizasyonda, iş gezilerinin yanısıra her iki ülke girişimcilerini buluşturan iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir.

 

Pazar payımızın arttırılması ve Eritre'ye yönelik yeni iş imkanlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek söz konusu heyete: genel gıda ürünleri (özellikle süt, yoğurt, bisküvi, peynir üreticileri), balıkçılık, hububat (makarna, darı, buğday unu/mahlut unu, kamış/pancar şekeri ve kimyaca saf sakkaroz), bakliyat, yağlı tohumlar ve mamulleri (palm yağı ve fraksiyonları, soya yağı ve fraksiyonları), enerji (güneş enerjisi, jeneratör), savunma ve havacılık sanayii, demir-çelik, tekstil ve hammaddeleri, taşıt araçları ve yan sanayi, makine ve aksamları (toprak, taş, metal cevheri vb. ayıklama, eleme vb. için makineler, ağır iş makine ve cihazlarının aksamı, sıvılar için pompalar, sıvı elevatörleri), ağaç mamülleri ve orman ürünleri (mobilya), kimyevi maddeler ve mamulleri (siyanürler, oksisiyanürler ve kompleks siyanürler, sentetik polimerler esaslı; susuz ortamda eriyen/dağılan, boya ve vernik, sabunlar, yüzey aktif organik maddeler), hazırgiyim ve konfeksiyon, elektrik – elektronik (telli telefon-telgraf için elektrikli cihazlar), iklimlendirme sanayii, madencilik, demir ve demir dışı metaller, deri ve deri mamulleri, çimento cam seramik ve toprak ürünleri (kiremit, baca şapkaları, baca boruları vb. seramik eşya) sektörlerinde faaliyet gösteren ve uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmaların katılımlarında fayda görülmektedir.

 

1- Eritre için ülkeye girişte herhangi bir aşı sertifikası istenmez. Ancak bir takım aşıların yaptırılması tavsiye edilmektedir. Konu ile ilgili olarak T.C. Sağlık Bakanlığı'nın Seyahat Sağlığı web sitesinde Eritre'ye seyahat edecekler için hazırlanmış olan ilgili linki inceleyebilirsiniz: http://www.seyahatsagligi.gov.tr/ulkeler/eritre.aspx

PAYLAŞ