Katar Ticaret Heyeti

Ekonomi Bakanı Sn. Nihat ZEYBEKCİ'nin başkanlığında, Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve Meclisimiz organizasyonu ile 19-20 Nisan 2014 tarihlerinde Katar'a yönelik bir Ticaret Heyeti gerçekleştirilecektir.

İhracatçılarımıza önemli iş fırsatları sunan Katar'da, Pazar payımızın artırılması ve bölgeye yönelik yeni ihracat imkanlarının oluşturulması için düzenlenecek söz konusu heyete; 'Enerji, Demir-Çelik, Kimyevi Maddeler ve Mamulleri, Tarım ve Hayvancılık, Havacılık ve Savunma Sanayii, Elektrik, İnşaat ve İnşaat Malzemeleri, Taahhüt Hizmetleri, Bilişim, Gemi-Yat' sektörleri başta olmak üzere uluslar arası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmalarımız katılabileceklerdir.

 

Söz konusu heyet kapsamında, Türkiye ve Katar'dan üst düzey yetkililerin katılımlarıyla düzenlenecek iş forumunun yanı sıra Katar'da her iki ülke girişimcileri ile iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir. Bahse konu heyet, gerek ilgili pazara girmek isteyen gerekse pazar paylarını daha da arttırmayı amaçlayan firmalarımız için önemli fırsatlar oluşturmaktadır. Başvuruların mümkün olan en kısa zamanda yapılması, Katar'da ikili görüşmeler için destek aldığımız Halkla İlişkiler şirketinin daha verimli hizmet sunmasına katkıda bulunacaktır.

PAYLAŞ