İhracatçı birliklerde seçim maratonu bitti

4 yılda bir yapılan TİM ve bağlı ihracatçı birliklerinin Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetim Kurulu üyelerinin belirlendiği Seçimli Genel Kurulları Nisan ayında gerçekleşti. Yeni seçilen Başkanlarımızın listesi aşağıdaki gibidir.

İMMİB
Hizmet İhracatçıları Birliği Başkanı

M. İlker AYCI
Türk Hava Yolları YK Başkanı

1971 İstanbul doğumlu olan M. İlker Aycı, 1994 yılında Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olduktan sonra 1995 yılında İngiltere'de Leeds Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümünde araştırmacı olarak bulunmuş, 1997 yılında ise Marmara Üniversitesi İngilizce Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans programından mezun olmuştur. İş hayatına 1994 yılında başlayan Aycı, Kurtsan İlaçları A.Ş., İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Universal Dış Ticaret A.Ş. şirketindeki çeşitli görevlerin ardından 2005 ve 2006 yılları arasında Başak Sigorta A.Ş. ve 2006 ve 2011 yılları arasında Güneş Sigorta A.Ş. Genel Müdürlüğü, 2011 ve 2015 yılları arasında Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanlığı, 2013 ve 2015 yılları arasında Dünya Yatırım Ajansları Birliği Başkan Yardımcılığı ve Başkanlığı görevlerini yürütmüş,  2015 yılı Nisan ayı itibariyle ise Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı olarak seçilmiştir.  Aynı zamanda, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği, DEİK Türk-Çin İş Konseyi, Vakıf Emeklilik A.Ş., VakıfBank Güneş Sigorta Spor Kulübü (2008 Avrupa Challenge Cup Şampiyonu) ve Türk Hava Yolları Spor Kulübü gibi kurumlarda Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlık gibi görevler de üstlenmiş olan Aycı, İngilizce ve Rusça bilmektedir.

AKİB
Akdeniz Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı

Ali Uğur ATEŞ
Altın Ateş Kimya A.Ş. YK Başkanı

05.05.1955 tarihinde Gaziantep'in İslahiye'de doğan A.Uğur Ateş, ilk, orta ve lise öğrenimini İslahiye'de tamamladı. Yüksek öğrenimini ise 1976 yılında Gaziantep Üniversitesi Matematik Bölümü'nde aldı.  İlk olarak Maliye ve Gümrük Bakanlığı'nda görev alan Ateş, 1989 yılında ise ticaret hayatına atıldı. 2003 yılında gübre sektöründe üretim faaliyetlerine başlayan Ateş, 2010 yılında ise ikinci şirketi olan Altın Ateş Kimya A.Ş.'yi kurdu. 2011 yılında demir-çelik sektörüne giren Ateş, halen Altın Ateş Kimya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor. Ateş, evli ve 2çocuk babasıdır.

AKİB
Akdeniz Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Başkanı

Fatih DOĞAN
Ari Tarim Ürün. Paz.Tic. San. A.Ş. YK Başkanı

1955 Elbistan doğumlu olan Fatih Doğan, 1975 yılında Adana İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nin Maliye-Muhasebe Bölümü'nden mezun oldu. Mezuniyetinin hemen ertesinde Adana'da 1976'da Badapak Çırçır'da çalışma hayatına başlayan Doğan, daha sonra ise Sanko'nun o zamanki adı Hilal İplik olan, Adana'daki satın alma ofisinde çalıştı. 1976-1980 yılları arasında Çalışma Bakanlığı'nda müfettişlik görevini yapan Doğan. 1980 yılında Arı grubuna katıldı. Bremen (Almanya), Brüksel (Belçika), Cotonou (Fildişi Sahili) and Memphis (ABD) gibi şehirlerde uzun süreli eğitimler almış ve/veya çalışan Fatih Doğan, son dört dönemde Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Pamuk konusundaki bilgi ve deneyimi sayesinde uzun yıllardır Türkiye'de ve dünyada yapılan resmi toplantılara sektörü ve ülkemizi temsilen katılıyor.

AKİB
Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği​​ Başkanı

Nejdat SİN
Sin Gida San. Ve Tic. Ltd. Şti. YK Başkanı

1961 yılında Hatay'ın Samandağ ilçesinde doğan Nejdat Sin, ilköğretim ve lise öğrenimini Hatay'da tamamladı. 1989 yılında kurucu ortağı olduğu aile şirketi Sin Gıda San. Ve Tic. Ltd. Şti. ile ihracata başlayan Sin,  yıllar içinde şirket çalışma alanlarını büyüterek sayılı ihracatçılar arasına girdi. 1999 yılında Akdeniz Yaş Meyve ve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Sin, 2009 yılından itibaren birliğin başkan yardımcılığı görevini yürüttü. Narenciye Tanıtım Grubu ve Sektör Kurulu üyeliği de yapan Sin, İngilizce biliyor. Sin, evli ve 4 çocuk babasıdır.

AKİB
Akdeniz Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği​​ Başkanı

Refik Onur KILIÇER
Arkopa Ahşap Panel San. A.Ş. YK Üyesi

22.06.1974 tarihinde Kayseri'de doğan Refik Onur Kılıçer, Ahmet Paşa İlkokulu ve Sami Yangın Anadolu Ticaret Lisesi'ni bitirdikten sonra 2004 yılında Erciyes Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü'nden mezun oldu, iyi derecede İngilizce bilen Kılıçer, 1995 yılında Kapsun Orman Ürünleri Ltd. Şti.'de yönetici ortak çalışmaya olarak başladı. 2002 yılında hali hazırda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüğü Arkopa Ahşap Panel A.Ş. firmasını kardeşleri ile kuran Kılıçer, KAYSO Disiplin Kurulu Üyeliği ve BJK kongre üyeliği bulunuyor.

AKİB
Akdeniz Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği​​ Başkanı

Hayri UĞUR
Uğur Teks. San Ve Tic. Ltd. Şti YK Başkanı

1961 yılında Mersin'de doğan Hayri Uğur, 1979 yılında Tarsus Amerikan Koleji'ni, 1983 yılında ise New Hampshire Üniversitesi'ni bitirdi. ABD'deki üniversite eğitimini basketbol bursu ile tamamlayan Uğur, NCAA'da dört yıl ve Türkiye'ye dönünce Türkiye Basketbol Birinci Ligi'nde 1992 yılına kadar profesyonel olarak basketbol oynadı. Uğur, 38 kez Milli Takım forması giydi. Tekstil ve konfeksiyon ile tanışması son oynadığı ve kaptanlığını yaptığı Çukurova Sanayi Spor ile oldu. Jübile sonrası Çukurova Sanayi İşletmeleri A.Ş.'de üç yıl çalışan Uğur, 1995 yılında Uğur Tekstil firmasını kurdu. Uğur, evli ve 2çocuk babasıdır.

AKİB
Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal ​ Mamuller İhracatçıları Birliği Başkanı

Huriye YAMANYILMAZ
Maysu Su Tarım Gıda Ürünleri Tekstil San. Tic. Ltd. Şti. YK Başkanı

Adana'da doğan Huriye Yamanyılmaz; 1995 ylında Adana Anadolu Lisesi'ni, 1999 yılında ise İTÜ İnşaat Mühendisliği'ni okudu. 2002 yılında Çukurova Üniversitesi İşletme Master programını tamamlayan Yamanyılmaz, inşaat, turizm, enerji, gıda, tarım ve su ürünleri alanında çalışmalar yürütüyor. Aras İnşaat Mühendislik ve Enerji Tic. San. Ltd. Şti., Mays Pazarlama Gıda Ltd. Şti, Maysu Su Tarım Gıda Ürün. Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti., Tarsus Yatırım Turizm ve Otelcilik Gıda San. ve Tic. A.Ş. gibi firmalarla hizmetlerine devam eden Yamanyılmaz, ingilizce biliyor. Yamanyılmaz, evli ve 2 çocuk annesidir.

AKİB
Akdeniz Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği Başkanı

Fuat TOSYALI
Tosyalı Holding YK Başkanı

1961 yılı Hatay doğumlu olan Fuat Tosyalı, 1967 yılında ilköğretimle birlikte babasının yanında çıraklıkla meslek hayatına başladı. 1988 yılında aile üyeleriyle birlikte Tosyalı Metal A.Ş. şirketini kuran Tosyalı, Tosyalı Metal'in ardından Tosyalı Demir Çelik A.Ş. ve Tosçelik Profil ve Sac End. A.Ş. şirketlerini faaliyete geçirdi. Yaptığı yatırımları Tosyalı Holding bünyesinde toplayan Fuat Tosyalı, yurtiçi ve yurtdışı yatırımlarıyla demir çelik sektörünün en önemli oyuncuları arasına girdi. 2007 yılında Türkiye'de yapmış olduğu yatırımlar ve sosyal sorumluluk projelerinden dolayı TBMM tarafından Üstün Hizmet Madalyası ile onurlandırılan Fuat Tosyalı, Akdeniz Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevinde bulundu. Tosyalı halen, ENVERDER Yönetim Kurulu Üyeliği ve DEİK Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de yürütüyor.

BAİB
Batı Akdeniz İhracatçıları Birliği Başkanı  

Hakkı BAHAR
Meysan Meyve İşleme San. İhr. İth. Paz. Dah. Tic. Ltd. Şti. YK Başkanı

1978 yılında Antalya'da doğan Hakkı Bahar, Fevziye Mektepleri Işık Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun oldu. Ekonomi alanındaki lisans eğitimini yurtiçi ve yurtdışında tamamlayan Bahar, narenciye üretimi ve satışı, makine üretimi, kompozit üretimi, tarımsal kimyasal gübre üretimi ve satışı alanlarında faaliyet gösteren Meysan Group'ta Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve BOA Makine firmasında Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürüyor. 2010-2018 yılları arasında Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği'nde Yönetim Kurulu üyeliği ve Başkan Yardımcılığı, 2011-2014 yılları arasında Narenciye Tanıtım Grubu Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulunan Bahar, iyi derecede İngilizce, orta derecede Fransızca ve İspanyolca biliyor. Bahar, evli ve 2 çocuk babasıdır.

DAİB
Doğu Anadolu İhracatçıları Birliği Başkanı

Ethem TANRIVER
Kaleblokbims Hafif Yapı Elemanları A.Ş. YK Başkanı

1978 yılında Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde doğan Ethem Tanrıver, ilk ve ortaokulu Ürgüp'te, lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Çalışma hayatına halen Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptığı Kaptaş A.Ş.'de başlayan Tanrıver, Kaleblokbims Hafif Yapı Elemanları A.Ş. ile Politek-Terpa Elektronik Cihazlar Pazarlama San. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürüyor. 2012-2018 yılları arasında Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Tanrıver, Bims Sanayicileri Derneği üyesidir. İngilizce bilen Tanrıver, evli ve 3 çocuk babasıdır.

DENİB
Denizli İhracatçılar​ı Birliği​ Başkanı

Hüseyin MEMİŞOĞLU
Makroteks Tekstil San. Tic. Ltd. Şti. YK Başkanı

İlk orta ve lise eğitimini Denizli'de tamamlayan Hüseyin Memişoğlu, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde başladığı lisans eğitimini, ailenin ticari faaliyetlerine daha fazla zaman ayırma ihtiyacı ortaya çıkınca yarım bırakmak zorunda kaldı. Askerlik görevini yerine getirdikten sonra ticaret hayatına başlamış ve zaman içerisinde ev tekstili sektöründe faaliyet göstermekte olan Cemeteks, Makroteks ve Makroteks USA firmalarının kuruluşunu gerçekleştiren Memişoğlu, BASİAD'da (Babadağlı Sanayici ve İşadamları Derneği) 5 yıl Başkanlık yaptı. 2005-2018 yılları arasında Denizli Ticaret Odası'nda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Meclis Başkanlığı görevlerini yürüttü. 2008 yılından itibaren kısa bir süre Başkanlık görevi de dahil olmak üzere, Denizli İhracatçılar Birliği'nde Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini üstlenen Memişoğlu, 2016 yılından bu yana TETSİAD (Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği) yönetim kurulu üyeliğini sürdürüyor. Orta seviyede ingilizce bilen Memişoğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

DKİB
Doğu Karadeniz İhracatçıları Birliği​​ Başkanı

Saffet KALYONCU
Kalyoncu Nakliyat Turizm Tic. ve San. Ltd. Şti. YK Başkanı

05/06/1970 Trabzon doğumlu Saffet Kalyoncu, 1989'da Trabzon Lisesi'nden mezun oldu. Ana faaliyet konusu yaş meyve sebze üretim ve paketlemesi, örtü altı sebze üretimi, meyve üretimi ve ihracatı olan Kalyoncu şirketler grubunun Yönetim Kurulu Başkanı olan Kalyoncu, Ege ve akdeniz bölgesindeki çeşitli illerde soğukhava ve paketleme tesislerle önemli oranda ihracat gerçekleştiriyor. Şirketler grubu bünyesinde yer alan şirketler ile ayrıca kara ve denizyolu lojistiği, Ro-Ro taşımacılığı, plastik ambalaj malzemesi üretimi, restaurant cafe zinciri, inşaat sektörlerinde yatırımları bulunan Kalyoncu,  ayrıca yurtdışında da tarım sektörlerinde çeşitli ülkelerde yatırımları bulunuyor. Rusça bilen Kalyoncu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

EİB
Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Başkanı  

Bedri GİRİT
Ekiz Tavukçuluk A.Ş. YK. Başkanı

1962 Rize doğumlu olan Bedri Girit, İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi'nden mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni tamamlayarak Ege Üniversitesi'nde İşletme mastırı yaptı. Zirai ve veteriner preparatları üreten bir firmada fabrika müdürü olarak iş hayatına atılan Girit, görev suresince Tarım Bakanlığı'ndan 10 adet zirai ve veteriner ilacını ruhsatlandırdı ve üretilmesine öncülük etti. 1987 yılında kanatlı ve yem sektöründe faaliyet gösteren uluslararası bir firmada göreve başlayan Girit, son 10 yılında Genel Müdürlük olmak üzere 25 yıl boyunca, üretim ve pazarlama alanlarında sorumluluk üstlendi. Ekiz Tavukçuluk A.Ş.'de CEO olarak görev yapan Girit, 2014-18 yılları arasında; İzmir Yumurta Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı, İzmir Ticaret Borsası Yumurta Meslek Komitesi Başkanlığı görevlerini yürüttü. Halen İzmir Yumurta Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Glirit, 2006 yılından bu yana Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği'nde Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Girit, Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği'nde kanatlı ve yumurta sektöründen başkan seçilen ilk isim oldu. 

EİB
Ege Kuru Meyve ve Mam. İhracatçıları Birliği Başkanı

Birol CELEP
K.F.C. Gıda Tekstil San İth. İhr. Yatırım A.Ş. YK Başkanı

4 Haziran 1960 tarihinde Foça Gerenköy'de doğan Birol Celep, Endüstri Meslek Lisesi'nden mezun oldu. 1984'te ailesinin Gediz ve Bakırçay havzasında pamuk sektöründe faaliyet gösteren Celepler Pamuk ve Celpam Pamuk şirketlerinde üretim ve satın alma konularında görev alan Celep, 1994 yılında kuru meyve üretimi ve ihracatı için kurulan K.F.C. Gıda Tekstil Sanayi İthalat İhracat Yatırım A. Ş.'de aktif olarak yönetimde görev aldı. 10 yılı aşkın süredir K.F.C. Gıda A.Ş., ABD'de yerleşik Safe Food Corporation firmalarının Yönetim Kurulu Başkanı olan Celep, Celepler Pamuk Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. firmasının da Yönetim Kurulu Üyesidir. 2003 yılından itibaren Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçılar Birliğinde Denetim Kurulu Üyeliğini yapan Celep, 2010-2014 döneminde Başkan Yardımcılığını üstlendi ve 2014 yılında Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçildi. Olcay Celep ile evli olan Birol Celep, 2 erkek çocuk babası, 1 torun sahibidir.

EİB
Ege Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği​​ Başkanı

Cahit Doğan YAĞCI
AR-TU Kimya San. ve Tic. TİC. A.Ş. Onursal Başkanı

1953 yılında Trabzon'da dünyaya gelen Cahit Doğan Yağcı, İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi'nden Kimya Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu. AR-TU Kimya San. ve Tic. TİC. A.Ş. Onursal Başkanı olarak iş hayatını sürdüren Cahit Doğan Yağcı, 2006 yılında Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu'na girdi. 2014-18 döneminde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Yağcı, İngilizce ve Almanca biliyor. Yağcı, Arda ve Tuna isminde 2 çocuk babasıdır.

EİB
Ege Zeytin ve Zeytinyağı  İhracatçıları Birliği​​ Başkanı

Davut ER
Eroğlu Yerli Ür. Gi. Hy. Tur. İnş. Sar. Nak. İhr. İth. San. ve Tic. Ltd. Şti. YK Başkanı

1965 yılında Aydın'da dünyaya gelen Davut Er, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. İş hayatına 1988 yılında zeytin, zeytinyağı ve kuru incir ticareti yaparak başlayan Er, Aydın Ticaret Borsası'nda uzun yıllar Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 1999-2001 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı, 2004-2005 yılları arasında ise Meclis Başkanlığı görevlerini yürüten Er, Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu üyeliğine 2006 yılında seçildi. 2014 yılında EZZİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini gerçekleştiren Er, 11 Mayıs 2016 tarihinde ise; Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçildi. İngilizce bilen Er, evli ve 3 çocuk babasıdır.

EİB
Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği​​ Başkanı

Erkan ZANDAR
Zandar Dış Tic. Ltd. Şti. YK Üyesi

1 Nisan 1979 yılında İzmir'de dünyaya gelen Erkan Zandar, ortaokul ve lise eğitimini İzmir Saint Joseph Koleji'nde, lisans eğitimini ise Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi'nde tamamladı. Zandar Dış Ticaret Ltd. Şti. firmasında firma ortağı ve Genel Müdür olarak iş hayatını sürdüren Zandar, 14 senedir Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu'nda görev aldı. 2014-18 döneminde Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Zandar, 2 dönem Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, 2 dönem ise; Ege Ayakkabı Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini yaptı.  İngilizce, Fransızca ve İtalyanca bilen Zandar, evli 2 çocuk babasıdır.

EİB
Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı

Hayrettin UÇAK
Uçak Şirketler Grubu YK Başkanı

1963 yılında Siirt'te dünyaya gelen Hayrettin Uçak, 1974 yılında İstanbul'a göç etti. İstanbul'da çocukluk ve gençlik yılları sebze ve meyve ticareti ile geçen Uçak. 1984 yılından bu yana İzmir'de yaşıyor. Uçak Kardeşler Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş hayatını sürdüren Uçak, değişik dönemlerde Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 2014-18 yılları arasında ise İstanbul Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Uçak, Ege bölgesi ihracatını arttırma hedefleri için yaptığı yurtdışı ortaklıkları ile önemli çalışmalar yaptı. 3 yıl üst üste Ege Bölgesi ihracat birinciliği ödülü kazanan Uçak, 2017 yılında ise Türkiye ihracat birinciliği ödülünü almaya hak kazandı. 2018 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızdan istihdam ödülü almaya layık görülen Uçak, geçtiğimiz dönemlerde de çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görevler üstlendi. Evli ve 2 çocuk babası olan Uçak, 3 torun sahibidir.

EİB
Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği​​ Başkanı

Jak ESKİNAZİ
Pergamon Status Dış Ticaret A.Ş. YK Başkanı

1954 yılında İzmir'de dünyaya gelen Jak Eskinazi, İTÜ İnşaat Mühendisliği'nden mezunu oldu. Pergamon Status Dış Ticaret A.Ş., Roteks Tekstil İhracat A.Ş. firmalarının Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş hayatını sürdüren Eskinazi, 2003-2010 yılları arasında Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı. Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Üyeliği, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, EGEV Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunan Eskinazi, 2014-18 yılları arasında Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığını yaptı. Halen İsrail'in İzmir Fahri Konsolosluğu görevini sürdüren Eskinazi, İngilizce biliyor. Mirey Eskinazi ile evli olan Eskinazi, 1 çocuk babası ve 2 torun sahibidir.

EİB
Ege Maden İhracatçıları Birliği​​ Başkanı

Mevlüt KAYA
İz-Ko Mermer A.Ş. YK Başkanı

Lise eğitimi sonrasında Danimarka'da üniversite öğrenimini yarıda bırakıp, 3 yıl sonra ise Türkiye'ye geri dönerek iş hayatına atılan Kaya, İZKO Mermer Yönetim Kurulu Başkanı olarak 35 yıldır doğal taş sektöründe faaliyet gösteriyor. Ege Maden İhracatçıları Birliği Kurucu Yönetim Kurulu'nda yer alan Kaya, birliğin başkanlığının yanı sıra Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Üyeliği, İZFAŞ Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Mermer Doğaltaş ve Makinaları Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de yürüten Kaya, iyi düzeyde Danca,  orta seviyede ise İngilizce'yi biliyor.

EİB
Ege Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği​​ Başkanı

Mustafa TERCİ
Terci Tarım Ürünleri Dış Tic. San. Ltd. Şti. YK Üyesi

1949 yılında Uşak Ulubey'de dünyaya gelen Mustafa Terci. 1972 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nden mezun olduktan sonra aile şirketlerinin çeşitli kademelerinde görev aldı. 1994 yılından bu yana kurucu ortağı olduğu Terci Tarım Ürünleri Dış Tic. San. Ltd. Şti.'nde çalışmalarına devam eden Terci, 2001 yılından itibaren Ege Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri Birliği Yönetim Kurulu Üyeliğini yaptı. 2010-2018 dönemlerindeYönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı'nı yapan Terci, Hasibe Terci ile evli olup, 2 çocuk babası ve 2 torun sahibidir.

EİB
Ege Tütün İhracatçıları Birliği​​ Başkanı

Ömer Celal UMUR
Türkiye Tütünleri A.Ş. YK Üyesi

10 Ağustos 1968 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen Ömer Celal Umur, orta okulu İzmir Saint Joseph'de, liseyi de İngiltere'de Bryanston School'da bitirdi. Yüksek eğitimini ABD Tufts Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde alan Umur, iş hayatına 1991 yılında Londra'da Richard Ellis şirketinde başladı.  Umur, 1993 senesinden itibaren İzmir'de T.T.L Tütün San. Ve Dış Tic. A.Ş. şirketinde yönetim kurulu üyesi olarak iş hayatını sürdürüyor. 1999 senesinden itibaren aralıksız olarak Ege Tütün İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini yapan Umur, İngilizce ve Fransızca biliyor. Umur, evli ve 2 çocuk babasıdır.

EİB
Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği​​ Başkanı

Recep Burak SERTBAŞ
Demoteks Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti. YK Başkanı

1964 yılında Amasya'da dünyaya gelen Burak Sertbaş, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezunu oldu. 1992 yılından bu yana Demoteks Firmasında Yönetici Ortak olarak iş hayatını sürdüren Sertbaş, Ege Giyim Sanayicileri Derneği'nde iki dönem Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği'ni yaptı. Ege Bölgesi Sanayi Odası'nda üç dönemdir Meclis Üyesi olarak görev yapan Sertbaş, 2010-18 yılları arasında EİB Moda Tasarım Yarışması Komite Başkanlığı ve Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Halen Türkiye İhracatçılar Meclisi Denetim Kurulu Üyesi olan Sertbaş, ingilizce biliyor.  Sertbaş, 2 çocuk babasıdır.

EİB
Ege Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği​​ Başkanı

Yalçın ERTAN
Toyas Dış Tic. A.Ş. YK Başkanı

Yalçın Ertan, 1956 yılında Aydın'ın Atça Kasabasında dünyaya gelen Yalçın Ertan, 1978 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. 1978-80 yılları arasında Güney Kaliforniya, Los Angeles'ta işletme üzerine master yapan Ertan, iş hayatına 1981 yılında Efe Tarım Makinaları San. ve Tic. A.Ş.'de İhracat Sorumlusu olarak başladı. Ülkemizin 1980'li yılların başlarında başlayan dışa açılma ve ihracat hamlesinin bir parçası olan dış ticaret sermaye şirketlerinden MEPTAŞ A.Ş.'nin 1983 yılındaki kuruluşundan itibaren 1992 yılına kadar Ticaret Grup Başkanlığı, Ticaret Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevlerinde bulunan Ertan, 1992 yılından yılından itibaren Toyas Dış Ticaret A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürüyor. 1986-92 yılları arasında İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği'nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Ertan, 2010-14 yılları arasında Ege Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği, 2014-2018 yılları arasında ise Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Çelik Dış Ticaret Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdüren Ertan, ingilizce biliyor. Ayşen Ertan ile evli olan Ertan, 2 çocuk babasıdır.

GAİB
Güneydoğu Anadolu Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçılar​ı Birliği​ Başkanı

Ahmet Fikret KİLECİ
Kileci Tekstil Gıda Ambalaj San. ve Tic. Ltd. Şti. YK Başkanı

Lise eğitimini Gaziantep Anadadolu Lisesi'nde, lisans eğitimini ise Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme Bölümü'nde alan Kileci, 1988 yılında gıda sektöründe ihracat yaparak başladı. Tekstil, konfeksiyon, ambalaj, geri dönüşüm, organik gıda ve teknoloji konularında faaliyet gösteren farklı şirketlerin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olarak olarak çalışma hayatını sürdüren Kileci, kurucusu ve yöneticiliğini yaptığı diğer firmalar ise: Simfleks Tekstil ve Ambalaj San. Tic.A.Ş., Ornes Gıda Paz. ve Tic. A.Ş., Eko FNS Geri Dönüşüm Enerji ve Teknolojileri San. Tic. A.Ş., Ecosu Tech Çevre ve Su Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti.'dir. Lisanslı olarak amatör futbol, amatör voleybol ve tenis oynayan Kileci;  motor drag yarışçısı olarak birçok ödülleri bulunmasının yanı sıra halen kayak yapmaya, tenis oynamaya ve motosiklet kullanmaya devam ediyor.

GAİB
Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği​ Başkanı

Ahmet KAPLAN
Festival İplik ve Halı San. ve Tic. A.Ş. YK Başkanı

Kilis'de doğan Ahmet Kaplan, ilk ve orta öğrenimini Gaziantep'de tamamlayarak, 1994 yılında Gaziantep Ömer Özmimar İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. 1994- 1998 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği öğrenimini tamamlayan Kaplan, 1999 yılından bu yana aile şirketleri olan Yasin Kaplan Halı bünyesinde farklı pozisyonlarda çalışmalarını devam ediyor. Son 8 yıldır ise gruptaki Festival Halı'nın yönetim kurulu başkanlığını yapan Kaplan, 2010-2014 yıllarında GAİB Halı İhracatçıları Birliği'nde Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 2014- 2018 döneminde ise yoğun iş yükünden dolayı görev almayan Kaplan, evli ve 5 çocuk babasıdır.

GAİB
Güneydoğu Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği​​ Başkanı

Mahsum ALTUNKAYA
Altunkaya Şirketler Grubu YK Üyesi

1971 yılında Mardin'in Midyat ilçesinde dünyaya gelen Mahsum Altunkaya, büyük ve köklü bir ailede yetişti. İlk, orta ve lise eğitimini Midyat'ta tamamladıktan sonra, 9 yaşından beri içinde olduğu ticaret hayatına atılarak kardeşleriyle birlikte çalışmaya başladı. Bugün Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşlarından birisi olan Altunkaya Şirketler Grubu'nun Genel Müdürlüğünü ve Yönetim Kurulu Üyeliğini yapan Altunkaya, kurumun nakliyat sektörüyle başlayan serüveninin 1.2 milyar TL'yi geçen cirosu ve 1.700'ü aşkın çalışanıyla dev bir kuruluş olarak devam etmesinde büyük rol oynadı. Nakliyat sektöründe sağlanan başarıları girişimcilik ruhuyla gıda, sağlık, dayanıklı tüketim, tarım, hayvancılık ve enerji gibi birçok sektöre de taşıyan Altunkaya,  büyümenin yanında kurumsallaşma ve markalaşma ile ilgili global prensipleri, yönettiği tüm grup şirketlerine yansıtarak kurumsal gelişim faaliyetlerine büyük önem veriyor. Kurumsallaşma hedefleri kapsamında sürdürülebilir gelişim çalışmalarını bizzat yöneten Altunkaya, stratejik yönetim ve stratejik liderlikteki deneyimlerini ekibiyle paylaşarak tüm iş süreçlerine yansıtıyor. Altunkaya Şirketler Grubu'nun sahip olduğu ve faaliyet gösterdiği pazarlarda, yüksek pazar paylarına ve bilinirliğe kavuşmuş olan 10'dan fazla markanın evrensel markalaşma stratejileriyle yönetilmesine gayret eden Altunkaya, grubun bebek bez markası olan Confy'nin Turquality kapsamına alınmasını sağladı. Altunkaya, evli ve 4 çocuk babasıdır.

GAİB
Güneydoğu Anadolu Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği​​ Başkanı

Mehmet ÇIKMAZ
Ace Dış Ticaret Ltd. Şti. YK Başkanı

İİB
İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı  

Ahmet GÜLEÇ
Nurhas Mobilya San. ve Tic. A.Ş. YK Başkanı

Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi

1970 yılında Şırnak'ta doğan Ahmet Güleç, 1990 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında çalışma hayatına Nurhas Mobilya'da başlayan Güleç,  Nurhas Mobilya'da ilk önce Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve ardından 2003 yılında ise Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi.  2007-2012 yılları arasında MÜSİAD İnegöl Şube Başkanı olarak görev yaparken, aynı zamanda İnegöl Mobilya Tanıtım Grubu'nun başkanlığını 2 yıl yapan Güleç. İMOS'un kurucu üyeleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Üyesi olan Güleç, 2010 yılında Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) yönetimine seçildi ve 2012 yılında da MOSDER başkanlığını üstlendi. 2014 yılında seçildiği, İstanbul İhracatçı Birlikleri, Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı'na yeniden seçilen Güleç, evli ve 4 çocuk babasıdır.

İİB
İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği​​ Başkanı
Ali Haydar GÖREN

Nuteks Zirai Ürünler Gıda Paz. San. ve Tic. A.Ş. YK Başkanı

1964 yılında Akçakoca'da doğan Ali Haydar Gören. Kabataş Erkek Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya- Metalurji Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra University of Exeter'da Business and Management programına katıldı. Üniversite yıllarından itibaren fındık ticaretiyle uğraşan Gören, 2002 yılından itibaren aktif olarak İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetimi'nde yer aldı. Ulusal Fındık Konseyi kurulduğundan bu yana yönetiminde aktif görev alan Gören, AB Tarım Komisyonlarında fındık sektörünü uzun yıllar temsil etti. 1986 yılında kurulan ve sektörünün en yüksek hacimli işini yapan Türk  firması Nuteks A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devam ettiren Gören, İngilizce ve Gürcüce biliyor. Gören, evli ve 2 çocuk babasıdır.

İİB
İİB Gemi, Yat ve Hizmet İhracatçıları Birliği Başkanı

Cem SEVEN
Sanmar Denizcilik Makine ve Tic. Ltd. Şti.

1968 yılında İstanbul'da doğan Cem Seven, orta okul ve lise eğitimini 1978-1987 yılları arasında İstanbul Saint Joseph Fransız Lisesi'nde tamamladı. 1992 yılında Bilkent Üniversitesi İngilizce İşletme Fakültesi'nde mezun olan Seven, mezuniyetinden hemen sonra Sanmar Denizcilik A.Ş.'de İşletme Müdürü olarak çalışmaya başladı. Yönetim Kurulu Üyesi ve ortağı olduğu Sanmar Denizcilik A.Ş.'de halen görevine devam Seven, Türkiye Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği'nde 2010-2014 yılları arasında Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2014-2018 yılları arasında da Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. American Bureau of Shipping'de Karadeniz Teknik Komite Üyesi olan Seven, İngilizce ve Fransızca biliyor. Seven, evli ve 2 çocuk babasıdır.

İİB
İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği​​ Başkanı

Haluk OKUTUR
Rella Unlu Mamulleri Gıda San. ve Tic. A.Ş. YK Başkanı

1959 yılında Gaziantep'te doğan Haluk Okutur. ODTÜ'de İşletme eğitimi aldı. Üniversite yıllarında girişimcilik üzerine çeşitli çalışmalar yapan Okutur, 2002 yılında dünyada halen bir inovasyon örneği olarak bilinen Simit Sarayı Yatırım A.Ş.'yi kurdu ve 2016 yılına kadar Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürdü. Halen Onursal Kurucu Başkanlığı'nı yaptığı Simit Sarayı'nın ilk yutrdışı mağazasını 2010 yılında Hollanda'da açmış, günümüzde 22 ülkede 426 mağazayla günde 1 milyon misafirini ağırlayan bir kuruluş haline gelmesini sağlayan Okutur, geleneksel lezzetimizin hijyenik koşullarda üretilmesi için dünyanın ilk ve tek simit fabrikasının kurulmasını sağladı. Simit Sarayı'nın geleneksel tatlarımızı dünyaya taşıyan lezzet bayrağı olmayı başaran Okutur, 2007 yılında kurulan Rella Gıda'nın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor. Tarıma destek, çiftçiye destek, ülkeye destek hedefiyle, 2012 yılında HSG Tarım'ı kuran Okutur, halen  şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürüyor. Türkiye'de ve yurt dışında girişimcilik üzerine birçok konferansta konuşmacı olarak yer alan Okutur, sivil toplum kuruluşlarında Yönetim Kurulu üyeliği yapıyor. Okutur, evli ve 2 çocuk babasıdır.

İİB
İstanbul Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği​​ Başkanı

Melisa TOKGÖZ MUTLU
Cherry Valley Gıda Ltd. Şti. YK Üyesi

1978 yılında Istanbul'da doğan Melisa Tokgoz Mutlu, Koç Universitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu.. İş yaşamına 1998 yılında Cherry Valley Gıda Sanayi'nde yönetici olarak başlayan Mutlu, halen şirketin Genel Müdürlük görevini yürütüyor. Ayrıca Futem Temsilcilik sirketinde de üst düzey yönetici olan Mutlu, 2012 yılından beri Yas Meyve  Sebze  Mamulleri Sektör Kurulu Başkanlığını sürdürüyor. Mutlu , evli ve 2 çocuk annesidir.

İİB
İstanbul Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği​​ Başkanı

Muhsin ÇAKICI
Aydın Kuruyemiş San. ve Tic. A.Ş. YK Başkanı

1978 yılında Sakarya'nın Akyazı ilçesinde dünyaya gelen Muhsin Çakıcı, 1978 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu ve aynı üniversitede Yerel Yönetimler Bölümü'nde yüksek lisans yaptı. Uzun süre değişik sektörlerde dış ticaret operasyon, pazarlama ve idarecilik yapan Çakıcı, halen Aydın Kuruyemis San. ve Tic. A.Ş.'de İhracat Müdürlüğü görevini sürdürüyor. 2003 ile 2012 yılları arasında Yönetim Kurulu Üyeliği yaptığı İstanbul Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçılar Birliğinde 2014-2018 Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçilen Çakıcı, İngilizce biliyor. Çakıcı, evli ve 4 çocuk babasıdır.

İİB
İstanbul Su Ürüeri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Başkanı

Müjdat SEZER
Has Tavuk Gıda Tarım ve Hayv. San.Tic. A.Ş. YK Başkanı

1954 yılında Bursa'da doğan Müjdat Sezer, ilkokulu Bursa Atatürk ilköğretim okulunda okudu. Orta ve lise eğitimini Bursa Erkek lisesinde tamamladıktan sonra ODTÜ inşaat Mühendisliği'nden 1978 yılında mezun olan Sezer. Babası Sedat Sırrı Sezer'in kurucu ortağı olduğu Has Tavuk Gıda Tarım Hayvancılık San. Ve Tic. A.Ş.'de iş hayatına başladı. İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Sezer, halen Has Tavuk A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Hasyapı İnşaat Ltd. Şti. Genel Müdürlüğü ve SBS Orman Ürünleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığını aktif olarak yürütüyor. Araştırmayı, okumayı, müzik dinlemeyi, gezerek değişik kültürleri yerinde görmeyi, keşfetmeyi, farklı lezzetleri deneyimlemeyi seven Sezer, iş ve ürün geliştirme adına inovasyon çalışmalarını destekliyor. Sezer evli olup, çocukları ve torunları bulunuyor.

İMMİB
Çelik İhracatçıları Birliği​​ Başkanı

Adnan ASLAN
İÇDAŞ Holding YK Üyesi

1964 yılında İstanbul'da doğan Adnan Aslan, ilk ve orta öğrenimi İstanbul, yüksek öğrenimini ise İsviçre Institut Monte Rosa'da tamamladı. 1985 yılından bu yana İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım San. A.Ş. Şirketler Grubu'nun yönetim kademesinde çeşitli görevlerde bulunan Aslan, halen demir çelik, enerji, lojistik, demiryolu yük taşımacılığı, karayolu nakliyesi alanlarında faaliyetleri bulunan İÇDAŞ Holding Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdürüyor. Türkiye Çelik Üreticileri Derneği'nde başkanvekilliği, MATİL' de (Malzeme Test ve İnovasyon Lab. A.Ş.) Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yapan Aslan, Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyesi'dir. İngilizce bilen Aslan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

İMMİB
İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği Başkanı

Adil PELİSTER
BETA Kimya San. ve Tic. YK Başkanı

1962 yılında İstanbul'da doğan Adil Pelister, ilk ve ortaöğretim eğitimini İstanbul Gaziosmanpaşa'da Plevne Lisesi'nde ve liseyi de Bahçelievler Lisesi'nde tamamladıktan sonra, 1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü'nü başarı ile bitirdi. Aktif olarak görev aldığı kurum ve kuruluşlar şöyle: Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) Üyeliği, ASAD (Aerosol Sanayicileri Derneği) üyeliği,  İstanbul Sanayi Odası Kimya Meslek Komitesi Üyeliği. Almanca ve İngilizce bilen Pelister, evli ve 2 çocuk babasıdır.

İMMİB
İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Başkanı

Aydın DİNÇER
TUR-ER Madencilik İnş. Nak. ve Dış. Tic. Ltd. Şti. YK Başkanı 

1974 yılında İstanbul'da doğan Aydın Dinçer, lisans eğitimini 1997 yılında Amerika San Diego Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde aldı. 2009-2011 yılları arasında Maltepe Üniversitesi İktisat Ana Bilim Dalı, İktisat Politikası alanında yüksek lisans eğitimini alan Dinçer, Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Dalı alanında doktora eğitimine devam ediyor. Dinçer Mermer İnşaat San. Tic. Ltd. Şti.'de ve Tür – Er Madencilik İnşaat Nakliye ve Dış Tic. Ltd. Şti.'de Genel Müdür olarak görev alan Dinçer, 2006-2008 yılları arasında İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu üyeliği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Meclis üyeliği, 2005-2009 yılları arasında İstanbul Sanayi Odası Meslek Komitesi Başkanlığı, 2014-2017 yılları arasında İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Muhasip üyeliği görevlerini üstlendi. Dinçer, 2014 yılından bu yana İstanbul Mermerciler Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı ve 2017 Kasım ayından itibaren İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütüyor.

İMMİB
Elektrik ve Elektronik İhracatçıları Birliği​​ Başkanı

Dr. Güven UÇKAN
Vestel Dış Ticaret A.Ş. GM Yrd.

1975 yılında Ege Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden onur derecesi ile mezun olan Güven Uçkan,  Ege Üniversitesi Uluslararası Ekonomik İlişkiler Enstitüsü'nde öğretim görevlisi olarak çalışırken uluslararası iktisat doktorasını tamamladı. İngiltere Exeter Üniversitesi ve Almanya Giessen Üniversitesi'nde doktora sonrası çalışmalarda bulundu. 1982 yılında üniversiteden ayrılarak özel sektöre geçen Uçkan, Meko Metal A.Ş. ve Raks Elektronik A.Ş.'de İhracat Müdürü olarak çalıştı. 1996 yılında Vestel Dış Ticaret A.Ş.'de finansman, ihracat operasyonları, kamu ilişkilerinden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak göreve başlayan Uçkan, 2012 yılında görev tanımı yönetim kurulu danışmanı ve kamu ilişkilerinden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak güncellendi ve halen bu görevi sürdürüyor. Elektrik Elektronik İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve TİM Sektörler Konseyi üyesi olan Uçkan, lise ve üniversite döneminde güreş sporu yaptı. Gençler ve üniversiteler arası yarışmalarda Türkiye şampiyonu olan Uçkan,  1974 ve 1975 yıllarında greko romen Türkiye Şampiyonu oldu. Gençler ve Büyükler Türkiye Milli Takımında yer alan Uçkan, Güreş Federasyonu'nda teknik komite üyesiliği ve 1977 yılında genç milli takım teknik direktörü görevlerinde bulundu. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Spor Akademisi ve Ege Üniversitesi Spor Yüksek Okulu'nda da öğretim üyeliği yapan Uçkan, uluslararası iktisat ve güreş konularında yayınlanmış eserleri, makaleleri  bulunuyor. Dr. Uçkan, evli 3 çocuk babasıdır.

İMMİB
Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı

Mustafa KAMAR
Motif Kuyumculuk San. Tic. Ltd. Şti. YK Başkanı

28.03.1965 yılında Çivril/Denizli'de doğan Mustafa Kamar, lise eğitimini Ereğli/Zonguldak'ta tamamladı. Kuyumculuk sektöründe 3. kuşağı temsil eden Kamar, 1981-89 yılları arasında Zonguldak Ereğli'de İstanbul Kuyumcusu adı altında mesleğine ilk adımını attı ve 1989 yılında İstanbul'a taşınarak Kamar Menkul Kıymetler acentasını kurup yönetti. Ağabeyi Aytaç Kamar'ın kurduğu kurduğu Motif Kuyumculuk San. ve Tic. Ltd. Şti.'ye 1997 yılında ortak olarak mücevher ve altın takı sektörüne geri dönen Kamar, Roberto Braovo markası ile dünyaya açıldı. Motif Kuyumculuk San. ve Tic. A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdüren Kamar, Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) yönetim kurulu üyesi olup, evli ve 1 çocuk babasıdır.

İMMİB
İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği Başkanı

Tahsin ÖZTİRYAKİ
Öztiryakiler A.Ş. YK Başkan Vekili

1954 yılında İstanbul'da doğdu. Orta öğretimini Vefa Lisesi ve Sultanahmet Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde, yüksek öğrenimini Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamladı.
İş yaşamına öğrencilik yıllarında başladı. Aile firması olan Öztiryakiler'de  üretim, Ar-Ge, Satınalma ve İhracat başta olmak üzere firmanın tüm bölümlerinde görev alarak ülkemiz sanayisine çok önemli hizmetler vermektedir ve 120'den fazla ülkeye ihracat yapan Öztiryakiler A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkan Vekilidir.
İş dünyası ağırlıkta olmak üzere çok sayıda sivil toplum kuruluşunda kurucu üye, kurucu başkan ve yönetici olarak görev yapmaktadır.  Evli  ve üç çocuk babasıdır.

Aktif Görevleri
Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili

İstanbul Demir ve Demirdışı İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı 

Türkiye Ticaret Merkezleri Yönetim Kurulu Başkanı

Türkiye Tanıtım Grubu Yönetim Kurulu Üyesi

İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyesi

Türk Mutfağı Derneği (TMD) Yönetim Kurulu Başkanı  

Züccaciyeciler Derneği (ZÜCDER) Yönetim Kurulu Başkan Vekili

İTKİB
İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği​​ Başkanı

Ahmet ÖKSÜZ
KİPAŞ Holding YK Üyesi

1970 yılında K.Maraş'ta doğan Ahmet Öksüz, liseyi İstanbul Kabataş Erkek Lisesi'nde, üniversiteyi ise Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü'nde tamamladı. Kipas Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Lee Cooper Türkiye Başkanı olan Ahmet Öksüz, Florida  Üniversitesi'nde 1993 yılında master eğitimini aldı ve  aynı yıl tekstil başta olmak üzere birçok alanda faaliyet gösteren Kipas Holding'de işe başladı. 1999-2011 yılları arasında ITKIB'de Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi.  TOBB'da Konfeksiyon Sektörü Meclisi Başkanlığı görevinde bulunan Öksüz, Fenerbahçe Spor Kulübü ve 1907 Derneği'nde üyeliği bulunuyor. İngilizce ve Almanca bilen Öksüz, evli ve 2 çocuk babasıdır.

İTKİB
İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı

Mustafa GÜLTEPE
Talu Tekstil San. ve Tic. A.Ş. YK Başkanı

Trabzon'da 1968'de doğan Mustafa Gültepe, lisans eğitimini 9 Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nde tamamladı. 3 dönem boyunca İHKİB Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Gültepe, Talu Tekstil San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de sürdürüyor. Gültepe, evli ve 3 çocuk babasıdır.

İTKİB
İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı

Mustafa ŞENOCAK
G.R.Deri Teks. Ayak. ve Hediye. Eşya Ürün. San. ve Tic. Ltd. Şti. YK Başkanı

1959 yılında Trabzon Çaykara'da doğan Mustafa Şenocak, 1979'da İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimleri Fakültesi'ne girip 1983'te İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldu. 31 yıldır deri sektöründe; Derimsa Mamulleri San. ve Tic. Ltd. Şti., Gr Deri Tekstil Ayakkabı ve Hediyelik Eşya Ürünleri Ltd. Şti., Atacan Deri Tic. ve Dış Tic. A.Ş., İkon Deri San. ve Dış. Tic. A.Ş., Fimaks Plastik A.Ş. gibi firmalarla hizmetlerine devam eden Şenocak,  3 dönem İDMİB Başkan Vekilliği görevini yürüttü.  Deri Tanıtım Grubu üyeliği ve İTO Meclis üyeliği de yapan Şenocak, İngilizce biliyor. Şenocak, evli ve 2 çocuk babasıdır.

İTKİB
İstanbul Halı İhracatçıları Birliği Başkanı

 Uğur UYSAL
Uysallar Sirketler Grubu YK Üyesi

1975 yılında dünyaya gelen Uğur Uysal, üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü'nde tamamladı. 1998 yılında halı ihracatına başlayan Uysal, ilk günden bu yana kesintisiz olarak halı ihracatını sürdürüyor. Son 14 yılda İstanbul Halı İhracatçıları Birliği'nin farklı komitelerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak hizmet veren Uysal, İngilizce, Japonca ve Almanca olmak üzere 3 dil biliyor. Uysal, evli ve 3 çocuk babasıdır.

KİB
Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği​ Başkanı

İlyas Edip SEVİNÇ
Özgün Gıda San. Tic. ve Ltd. Şti. YK Üyesi

1953 Trabzon doğumlu olan İlyas Edip Sevinç, Karadeniz Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü'nde lisasn eğitimini aldı. 1975 yılından itibaren çalışma hayatına atılan Sevinç, bir süre devlet kurumlarında mühendis olarak çalıştıktan sonra, fındık ihracatçısı olan bir firmada fabrika müdürü olarak özel sektörde işe başladı. 2000 yılından itibaren Özgün Gıda San. Tic. ve Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Üyesi olan Sevinç, 2006-2014 Karadeniz İhracatçıları Birliği ve Fındık Tanıtım Grubu Yönetim Kurulu Üyeliği, 2014-2017 Fındık Tanıtım Grubu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2014'den beri Karadeniz İhracatçıları Birliği ve Fındık Sektör Kurulu Başkanı olarak görev yapan Sevinç, evli ve ingilizce biliyor.

   

KİB
Karadeniz Hububat Bakliyat ve Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı

Yaşar SERPİ
Erişler Gıda San. ve Tic. TİC.A.Ş. YK Başkanı

07 04 1963 Samsun Çarşamba doğumlu olan Yaşar Serpi, ilk orta ve lise eğitimini İstanbul'da aldı. Marmara Üniversitesi İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi 1985 mezunu olan Serpi, İngilizce biliyor. Serpi, evli ve 3 çocuk babasıdır.

OAİB
Orta Anadolu Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı  

A. Tahsin ATA
Atagür Çelik Eşya San. Ltd. Şti. CEO

1974 Yılında Ankara da doğan A.Tahsin Ata, 1993 yılında Ankara Özel Yükseliş Koleji'nden, 1999 yılında ise Bilkent Üniversitesi Bankacılık Finans ve Muhasebe Bölümü'nden mezun oldu. İkinci lisans diplomasını ise iş hayatına atıldıktan sonra 2003 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nden  alan Ata, 1999 yılında 60 yılı aşkın süredir metal ve ahşap mobilya üretimi konusunda faaliyetini sürdüren aile şirketi Atagür'de çalışma hayatına başladı. Firmanın çeşitli birimlerinde 2,5 yıl çalıştıktan sonra, 2001 yılında Genel Müdür olarak şirketin başına geçti ve halen bu görevi yürüten ATA, kendi mesleğinin yanı sıra pek çok STK da görev aldı. ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Ankara Sanayi Odası Meclis Üyeliğive Komite Başkanlığı, TOBB Ankara İl Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini yürüten Ata, İngilizce ve Fransızca biliyor. Ata, evli olup 17 yaşında bir kız, 13 yaşında bir erkek çocuk babasıdır.

OAİB
Çimento Cam Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği​​ Başkanı

Erdem ÇENESİZ
Ece Banyo Gereçleri San. Tic. A.Ş. YK Başkanı

1972 yılında Turhal'da doğan Erdem Çenesiz, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olup, ABD Wyoming de kurulu Newport Üniversitesi'nde lisansüstü MBA programını tamamladı. Halihazırda fikir sahibi ve kurucusu olduğu ECE markasıyla vitrifiye seramik üretimi yapan ECE Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Çenesiz, birçok Sivil Toplum Kuruluşu'nda önemli görevler üstlendi. İngilizce bilen Çenesiz, evli ve iki çocuk babasıdır.

Sırasıyla görev aldığı kuruluşlar;

1989-2001 Toprak Sanayicileri Kooperatifi Birliği Yönetim Kurulu üyeliği

1996-2011 Çorum Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeliği

1999-2000 ÇOSİAD (Çorum Organize Sanayi Bölgesi İşadamları Derneği) Başkan vekilliği

2000-2014 Çorum TSO Meclis Üyeliği

2003-2005 ÇORUMSİAD (Çorum Sanayicileri ve İş Adamları Derneği) Başkanlığı

2004 -2008 OKASİFED (Orta Karadeniz İşadamları Federasyonu) Başkanlığı

2007 -2008 TUGİAD (Türkiye Genç İşadamları Derneği) yönetim kurulu üyeliği

2008- 2018  Brüksel'de kurul Avrupa Seramik Federasyonu yönetim kurulu üyeliği

2008 -2012 TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) Genel Kurulu Delegeliği

2009 - 2011 SERSA Türkiye Seramik Sağlık Gereçleri Üreticileri Başkanlığı

2011 -2012 TÜRKONFED (Türkiye Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu) Başkanlığı

2017-2018 Türkiye Seramik Federasyonu Başkanlığı

Üyesi olduğu kuruluşlar:

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, Çorum sanayici ve İşadamları Derneği, Seramik Sağlık Gereçleri Üreticileri Derneği, Çorum Organize Sanayi Bölgesi İşadmaları Derneği, Tuğla ve Kiremit Üreticileri Derneği ve Toprak Sanayicileri Koperatifi Birliği 

OAİB
İklimlendirme Sanayii İhracatçıları Birliği​​ Başkanı

H. Mehmet ŞANAL
Üntes Isıtma Klima ve Soğutma San. ve Tic. A.Ş. YK Başkanı

1969 Ankara doğumulu olan H. Mehmet Şanal, 1985 yılında Ankara Atatürk Lisesi'nden; 1991 yılında ise Ankara Üniversitesi Jeoloji Mühendisliğinden mezun oldu. Üniversite eğitimine devam ederken, 1990 yılında kurucu ortak olarak Şanal Elektrik Motorları firması ile iş hayatına atılan Şanal, 1995 yılına kadar elektrik motoru üretimine devam etti. 1995 yılından itibaren ise Üntes Isıtma Klima Soğutma San. ve Tic.A.Ş.'de ikinci kuşak yönetici olarak yönetimi devralan Şanal, 1997 yılından da Üntes Grup firmalarının Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlendi. 1999 -2012 yılları arasında OAİB Makina ve Aksamları İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Muhasip Üye olarak görev alan Şanal, 2012- 2018 yılları arasında OAİB İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliğinde Başkan Yardımcılığı'nı yaptı. Halen Ankara Sanayi Odası Meclis Üyeliği, TOBB İklimlendirme Meclisi Üyeliği, Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu-Başkon Sanayi Başkanlığı, Iskav Danışma Kurulu Üyeliği görevlerini de yürüten Şanal, evli olup, İrem ve İpek adında 2 kız çocuk babasıdır.

OAİB
Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği​​ Başkanı

İsmail YILMAZ
Tempo Tarım Mobilya Tekstil Med. Oto.Gıda İnşaat Taah. ve Tic. San. Ltd. Şti. YK Başkanı

1972 Trabzon doğumlu olan İsmail Yılmaz, Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nden mezun oldu. Meslek hayatına 3 yıllık özel sektör deneyimi ile başlayan Yılmaz, daha sonra kurucu ortağı olduğu Tempo Tarım Ltd. Şti. ile kesme çiçek sektöründe üretim ve ihracata başladı. Aynı sektörde faaliyet gösteren ve fide üretimi yapan ABANNE Fide Üretim Ltd. Şti.'yi de kuran Yılmaz,  her iki firman Antalya ve Isparta'daki seralarında kesme çiçek ve fide üretimi yaparak, birçok ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Uzun yıllar Kesme Çiçek İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış olan Yılmaz, 2010-2015 yılları arasında Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği'nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Yılmaz, evli ve 4 çocuk babasıdır.

OAİB
Makina ve Aksamları İhracatçıları Birliği​ Başkanı

Kutlu KARAVELİOĞLU
Samsun Mak. San. A.Ş. YK Başkanı

Makine Yüksek Mühendisi olan Kutlu Karavelioğlu, 1984 ODTÜ mezunu olup, Yüksek Lisansını Bilgisayar Yardımıyla Tasarım (CAD) üzerine yaptı. SMS Samsun Makina Sanayi A.Ş.'nin Başkan Yardımcılığını, Layne Bowler A.Ş.'nin de Murahhas Azalık görevlerini yürüten Karavelioğlu, sektörel kuruluşlarda 1996'dan beri çalışmalarına devam ediyor. Makine İhracatçıları Birliği'nin kurucuları arasında yer alan Karavelioğlu; TOBB Makine ve Teçhizat İmalatı Sektör Meclisi Başkanlığı, Türk Pompa ve Vana Sanayicileri Derneği Başkanlığı ve Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürüyor. Hali hazırda Avrupa Mühendislik Endüstrileri Konfederasyonu'nda Türkiye'yi temsil eden Karavelioğlu, Avrupa Pompa İmalatçıları Federasyonu'nda başkanlık görevine devam ediyor.

OAİB
Savunma ve Havacılık Sanayii İhracatçıları Birliği Başkanı

Latif Aral ALİŞ
Sarsılmaz Silah San. A.Ş. YK Başkanı

1962 yılında İstanbul'da doğan Latif Aral Aliş, İtalyan Koleji'nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü'nü bitirdi. 1880 yılında kurulan aile şirketinin 2000 yılından bu yana Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Aliş, TİM Sektörler Konseyi ve TOBB Türkiye Savunma Sanayi Meclis üyesidir. İleri derecede İtalyanca ve İngilizce bilen Aliş, evli ve 2 çocuk babasıdır.

OAİB
Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği​ Başkanı

Nihat UYSALLI
Nuh'un Ankara Makarnası San. ve Tic. TİC. A.Ş.

20 Şubat 1962 Ankara'da doğan Nihat Uysallı, ilk, orta ve lise öğrenimini Ankara'da, yükseköğrenimini ise Eskişehir'de tamamladı. 1986 yılından itibaren Nuh'un Ankara Makarnası San. ve Tic. A.Ş. firmasında yönetici olarak çalışan Uysallı, 8 yıl OAİB Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Makarna Üreticileri ve Sanayicileri Derneği'nin ( MÜSAD ) Yönetim Kurulu Başkanlığını da yapan Uysallı,  2009 – 2013 yılları arasında Türkiye Gıda ve İçecek Dernekleri Federasyonu ( TGDF ) Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.  Uysallı aynı zamanda TOBB Delegesi ve ATO Yönetim Kurulu Üyesidir.

OAİB
Ankara Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği Başkanı

Şerafettin CECELİ
Emek Boru Mak. San. ve Tic. A.Ş. YK Başkanı

1963 yılında Ankara'da doğan Şerafeddin Ceceli, TED Ankara Koleji'ni okuduktan sonra 1988 yılında A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında aile şirketlerinde çalışma hayatına Ceceli, şu anda Ceceli Grubu Şirketleri'nin Yönetim Kurulu Başkanlıkları ile çalışmalarına devam ediyor. 

UİB
Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Başkanı

Baran ÇELİK 
Beyçelik Holding A.Ş. YK Başkan Yrd.


1977 yılında Bursa'da doğan Baran Çelik, ilk, orta ve lise eğitimini Bursa'da tamamladı. Lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi Mühendislik- Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü'nde tamamlayan Çelik, aynı üniversitenin Makine Mühendisliği'nde Bilim Yüksek Lisansını tamamlayarak Makine Yüksek Mühendisi unvanını aldı. Kariyerine 2000 yılında Beyçelik A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak başlayan Çelik, otomotiv, ısı sistemleri, enerji, turizm ve sigorta sektörlerinde faaliyet gösteren Beyçelik Holding A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve CEO görevlerini sürdürüyor. Ayrıca Holding'in amiral gemisi konumunda olan Beyçelik Gestamp'ın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürüten Çelik, 2010 yılından beri OİB Yönetim Kurulu Muhasip Üye ve Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) üyesi olarak çalışmalarına devam ediyor.  Çelik, evli ve 3 çocuk babasıdır.

UİB
Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı

Cafer AŞKAR
Aşkar Tarım Ürün Gıda Nak. Dep. İth. İhr. San. Dah. Tic. Ltd. Şti. YK Üyesi

1963 yılında Hatay Antakya'da doğan Cafer Aşkar, 1980 yılında yaş meyve sebze ticaretine Bursa'da başladı. Çalışmanın getirmiş olduğu öğreti ve tecrübe ile 2007 yılında kardeşleri ile birlikte Aşkar Tarım Ürünleri Ltd. Şti.'yi kuran Aşkar,  Üç dönem UYMSİB yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. Bir dönem UYMSİB başkan yardımcılığı, Narenciye Tanıtım Grubu'nun yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunan Aşkar, halen Aşkar Ortaklar Konseyi Başkanlığı'nın yanı sıra Aşkar Tarım Ürünleri Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Üyeliği ile sektörde faaliyetlerine devam ediyor. Aşkar, evli ve 3 çocuk babasıdır.

UİB
Uludağ Hazırgiyim Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı  

Nüvit GÜNDEMİR
Savcan Teks. Paz. Tic. ve San. Ltd. Şti. YK Üyesi

1961 Bursa doğumlu olan Nüvit Gündemir, 1979 yılında Bursa Anadolu Lisesi'nden, 1983 yılında ise Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği'nden mezun oldu. Halen Safran Tekstil Yönetim Kurulu Başkanlığı, Savcan Tekstil Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve YPS Yedek Parça ve Makine Sanayi ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüten Gündemir, 2006 yılından bu yana UHKİB Yönetim Kurulu Üyeliği'ni yaptı. Bosen Enerji Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Butekom Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de sürdüren Gündemir,  İngilizce biliyor. Gündemir, evli ve 2 çocuk babasıdır. 

UİB
Uludağ Meyve Sebze Mamulleri İhracatçıları Birliği​ Başkanı

Özkan KAMİLOĞLU
Mevsim Gıda San. ve Soğuk Depo Tic. A.Ş. YK. Başkanı

1951 Erzurum Şenkaya'da doğan Özkan Kamiloğlu, Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nden mezun oldu. Bir süre Tarım Bakanlığı'nda çalışan Kamiloğlu, 1997-1993 yılları arasında sektörde yönetici olarak çalıştı. 1993 yılında ise Mevsim Gıda San. Ve Soğuk Depo A.Ş.'yi faaliyte geçiren Kamiloğlu, 2015 yılında ise Subzero Dondorulmuş Gıda San. Tic. A.Ş.'yi kurdu. Ayrıca 1983 yılından bu yana Bursa'da kurulu olan Brleşik Tarım Üretim Sanayi Ltd. Şti bünyesinde tarımsal faaliyetlerine devam eden Kamiloğlu, 1988 yılından beri UİB Yaş Meyve Sebze ve Meyve Sebze Mamulleri birliklerinde Yönetim Kurulu üyeliği, Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 6 yıl süreyle Yaş Meyve Sebze Ortak Yönetim Kurulu Başkanlığı ve 4  yıl süreyle TİM İcra Komitesi Üyeliği'nde bulunan Kamiloğlu İngilizce biliyor. Kamiloğlu, evil ve 2 çocuk babasıdır.

UİB
Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği Başkanı

Pınar TAŞDELEN ENGİN
Polyteks A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı

1999 yılında tekstil mühendisliği üzerine eğitimini tamamladıktan sonra Taşdelen Group bünyesinde bulunan ve 1986'da babası Mustafa Taşdelen tarafından kurulan Polyteks Tekstil'de iş yaşamına başlayan Engin, 16 yıllık iş yaşamında Taşdelen Group bünyesinde farklı pozisyonlarda çalıştı. Şu anda Taşdelen Group Yönetim Kurulu'nda ve pazarlama ekibinin başında bulunuyor. Son iki dönemdir Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği yönetiminde görev alan Engin, 2014-2018 döneminde ise UTİB Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

PAYLAŞ