İnoSuit Ocak 2018 Dönemi İlk 3 Aylık Bilgi ve Tecrübe Paylaşım Toplantısı gerçekleşti

İnovasyon Odaklı Mentorluk Programı İnoSuit'in Ocak 2018 Dönemi Birinci 3 Aylık Bilgi ve Tecrübe Paylaşım Buluşması TİM'de gerçekleştirildi.

Üniversite-Sanayi işbirliğinin Türkiye'deki en önemli örneklerinden biri olan İnoSuit-İnovasyon Odaklı Mentorluk Programı 3. Dönemi Birinci 3 Aylık Bilgi ve Tecrübe Paylaşım Buluşması TİM'de gerçekleştirildi. Toplantıya, Ocak 2018 döneminde aktif olarak yer alan 11 mentor ve 12 firmadan 19 temsilci katılım göstererek, programın ilk üç aylık süresi içerisinde programa ilişkin tecrübelerini, yaşadıkları problemleri ve üretmiş oldukları çözümleri dile getirdiler.

İnovasyon alanında uzman konuşmacılar tarafından sunumların gerçekleştirildiği buluşmada, Hexagon Studio'dan Ali Zengin ve Aydın Tuncer'in Tasarım Odaklı Düşünme ve Uygulama Örnekleri konulu sunumu dikkat çekti.

Anadolu Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Üniversite Sanayi İşbirliği Koordinatörü Gülçin Avul İşbirlikleri ve Açık İnovasyon konulu sunumu ile üniversite sanayi işbirliğinin nasıl kurulacağını aktararak dünyadaki açık inovasyon örneklerini paylaştı.

Toplantının son bölümünde ise program danışmanları Merih Pasin ve Umut Ekmekçi Uygulama Süreçlerine İlişkin Gelişim Stratejilerinin ve Aksiyonlarının Belirlenmesi konulu sunumlarını gerçekleştirdiler.

Programın kapanış ve genel değerlendirme bölümünde de paydaşlar tarafından hemfikir kalınan programın en iyi uygulamaları, tespitler, stratejiler ve aksiyon planı paylaşıldı.

İhracatçı Birlikleri üyesi şirketlerde inovasyon yönetimi yetkinliğinin sürdürülebilir şekilde arttırılması, inovasyon yönetimi altyapısının oluşturulması, güçlendirilmesi, her bir kurumun kendi hedeflerine, yapısına ve ihtiyaçlarına uygun kurumsal inovasyon sistemlerinin tasarlanması ve hayata geçirilmesini amacıyla gerçekleşen İnoSuit, birçok firmanın inovasyon sürecine katkıda bulunuyor.  

Programın bir sonraki dönemi olan Temmuz 2018 Dönemi firmaları arasında yer almak için aşağıdaki linkten başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Programa başvuru için

 

 

PAYLAŞ