Kurban Bayramımız Mübarek Olsun

Değerli dostlarım,

Bayramlarımız, kardeşlik duygularımızın katlandığı, yediden yetmişe hepimizin hatıratında huzurla anılan mutluluk mahreçlerimiz. Hepimiz bayramlar sayesinde gündelik hayatın bize verdiği manevi yorgunlukları bir nebze olsun atabiliyor, geleneksel değerlerimizi hatırlıyor, ailemizle, dostlarımızla bir araya gelerek vefa kavramına anlam katıyoruz. 
Yüce Allah, Kurban Bayramı aracılığıyla ne mutlu ki tüm Müslüman alemine, insanlığın evrensel değerleri olarak kabul edilen “yardımseverlik ve paylaşma” duygularını tatbik etmeyi bahşediyor. 
Bu yardımlaşma ve paylaşma ikliminin her daim hayatımızda olması, bayramı farklı coğrafyalarda kan ve göz yaşı içinde geçiren kardeşlerimizin ve tabii ki demokrasimiz ve ülkemiz için hayatlarını feda etmiş aziz şehitlerimizin aileleri ve çocukları ile kahraman gazilerimizin bu bayramla acılarının hafiflemesi en büyük temennimiz. 
Mübarek Kurban Bayramı'nın milletimize, İslam dünyasına ve tüm insanlığa esenlikler getirmesini Allah'tan niyaz ediyorum. Başta aziz milletimizin ve bütün İslam dünyasının Kurban Bayramını tebrik ediyorum.

Mehmet Büyükekşi

Mehmet Büyükekşi'nin Bayram Tebriği Videosu

PAYLAŞ