Türkiye İnovasyon Haftası 2014 için geri sayım başladı

"Türkiye İnovasyonla Geleceğe Koşuyor” sloganıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye İnovasyon Haftası 2014 için hazırlıklar hızla devam ediyor. Bu yıl 4-5-6 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek etkinliğin daha geniş kitlelere yayılabilmesi için yapılması gerekenler, Türkiye'nin önde gelen isimlerinin yer aldığı Danış Kurulu'nda ele alındı.
Ekonomi Bakanlığı desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi öncülüğünde bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye İnovasyon Haftası etkinlikleri için geri sayım başladı. Bu yıl "Türkiye İnovasyonla Geleceğe Koşuyor” sloganıyla düzenlenecek olan Zirve'nin Danışma Kurulu Toplantısı Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi başkanlığında TİM Dış Ticaret Kompleksi'nde gerçekleştirildi. Sanayi ve akademik çevre arasındaki bilgi ağını genişleterek yenilikçi fikirler oluşturmak amacıyla organize edilen Zirve, gelenekselleşen etkinliklerin yanında pek çok ilke de ev sahipliği yapacak. Öncelikle Zirve'nin kapsama alanı bu yıl genişleyecek. İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin dört farklı kentine yayılacak olan Zirve'nin ilk ayağını 29-30 Mayıs tarihleri arasında İzmir oluşturacak. Ana etkinlik ise 4-6 Aralık 2014 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilecek.
Türkiye İnovasyon Haftası Danışma Kurulu'nda akademi dünyasından iş dünyasına , tasarımcılardan iletişimcilere kadar geniş bir yelpazede konusunda uzman isimlerden oluşuyor. Toplantıda etkinlikle ilgili konuların yanında Türkiye'de inovasyon kültürünün gelişmesi, inovasyon alanında dünyada yaşanan gelişmeler ve Türkiye'nin izlemesi gereken yollar da ele alınıyor.
Geçtiğimiz günlerde TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi başkanlığında yapılan toplantıya TİH Organizasyon Komitesi Üyeleri, Ömer Burhanoğlu, Ali Özinönü ve Sabri Ünlütürk'ün yanı sıra şu isimler katıldı:

R. Burak SERTBAS Ege Hazır Giyim İhracatçılar Birliği Başkan Yrd.
Yılmaz ÇAKIR İsveç DEİK İş Konseyi Yürütücü Başkanı
Alphan MANAS Brightwell YK Başkanı
Prof. Dr. Mehmet KARACA İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü
M. Tınaz TİTİZ Eski Bakan/ Tınaz Titiz-Sistem Mühendisliği
Şeref OĞUZ Sabah Gazetesi Yazarı
Güven BORÇA Marka Danışmanı
Serdar ÖZTÜRK BRANDAGE/THY Marka Danışmanı
Yeliz TOZLU Invest Team-Yatırım Bölümü Yöneticisi
Atıl KUTOĞLU Moda Tasarımcısı
Niyazi ERDOĞAN Moda Tasarımcısı Derneği
Kunter ŞEKERCİOĞLU Endüstri Ürünleri Tasarımcısı
Berrak KUTSOY PEGASUS YK Başkanı Danışmanı
Duygu EREN D & P Danışmanlık ve Pazar Araştırması Tic.Ltd.Şti.

PAYLAŞ