Gezegen bilimciler ve mucitler başkentte buluşuyor/ Türkiye İnovasyon Haftası, 21-22 Ekim'de Ankara'da

Gezegen bilimciler ve mucitler başkentte buluşuyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından, TEB, Arçelik A.Ş. ve THY stratejik sponsorluğuyla gerçekleştirilen Türkiye İnovasyon Haftası Ankara etkinliği, 21 - 22 Ekim tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu'nda yapılacak.

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, "Ankara Buluşmasında, Ankara ve çevre illerden50 üniversite, 24 Ar-Ge merkezi, 18 teknopark ve 5 Bilim ve Teknoloji merkezi yer alacak”

Arçelik A.Ş. Ürün Direktörü Haldun Dingeç, "Çalışmalarımızın, stratejilerimizin odağında inovasyon yatıyor. Bu sebeple, TİM'in düzenlemekte olduğu bu organizasyona destek vermekten, 3 yıldır stratejik partner olarak yer almaktan son derece mutluyuz.”

TEBKOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz, "Bizim TEB olarak önemli bir amacımız var: Kurumumuzdan başlayarak bankacılık sektörüne; ülkemizin kalkınmasında rol oynayan kesimlere inovasyon ruhunu aşılamak ve bu yolla ülkemizin gücüne güç katmak”

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından,Dünyanın ve ihracatın geleceğinin inovasyona dayalı kalkınmaya bağlı olduğu öngörüsünden hareketle ilki 2011 yılında düzenlenen ve geleneksel hale getirilen Türkiye İnovasyon Haftası bu yılinovasyon kültürünü Anadolu kentlerine yaymak amacıyla İstanbul dışında 3 farklı kentte de düzenleniyor.

Geçtiğimiz mayıs ayında ilki İzmir'de düzenlenen etkinliklerin ikincisi, 21 - 22 Ekim tarihleri arasında Ankara'da yapılacak. Ankara'yı, 6-7 Kasım tarihlerinde Gaziantep ve 4-6 Aralık tarihlerinde İstanbul izleyecek. Arçelik A.Ş. , Türk Ekonomi Bankası (TEB), ve THY stratejik partnerliğinde gerçekleştirilecek etkinliğin Ankara lansmanı, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, KOSGEB Başkanı Mustafa kaplan'ın yanı sıra Ankara ve çevre illerdeki üniversiteler, organize sanayi bölgeleri, ticaret ve sanayi odaları temsilcilerinin de katıldığı bir törenle gerçekleştirildi.

Lansmanda konuşanTİM Başkanı Mehmet Büyükekşi,etkinlikler kapsamında,Dünyada ve Türkiye'de fark yaratan uluslararası profesyoneller, sanayiciler, akademisyenler, bilim adamları ve yazarların Ankara'ya geleceğini söyleyerek, "Ankara Buluşmasında, Ankara ve çevre illerden 50 üniversite, 24 Ar-Ge merkezi, 18 teknopark ve 5 Bilim ve Teknoloji merkezi yer alacak ve projelerini sunacaklar” dedi.

Türkiye'nin Ar-Ge ve inovasyonda bir üst lige çıkabilmesi için TİM olarak bir farkındalık yaratmaya çalıştıklarını vurgulayan Büyükekşi, "Bu karar doğrultusunda, İzmir'de ateşlediğimiz inovasyon kıvılcımını, önümüzdeki hafta

21-22 Ekim'de Ankara'da tutuşturuyoruz. Temennimiz, başkent Ankara'nın, yakın gelecekte bir inovasyon başkenti olması” diye konuştu.

 

Online Kayıt İçin: www.turkiyeinovasyonhaftasi.com 

 

 

TEB, Arçelik A.Ş ve THY stratejik partner

Lansman törenine, Türkiye İnovasyon Haftası'nın stratejik partnerleri de katıldı.Arçelik A.Ş. Ürün Direktörü Haldun Dingeçkonuşmasında Arçelik'in 23 yıllık bir Ar-ge geleneği olduğunu hatırlattı. Dingeç, " Bu gelenek çerçevesinde, inovasyona ve özgün tasarımlara her zaman büyük önem veriyoruz. Çalışmalarımızın, stratejilerimizin odağında inovasyon yatıyor. Bu sebeple, TİM'in düzenlemekte olduğu bu organizasyona destek vermekten, 3 yıldır stratejik partner olarak yer almaktan son derece mutluyuz.” dedi.

TEBKOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz,ise konuşmasında, "Ekonomimizin büyüme kapasitesini geliştirmek için bilgiyi ve yenilikçiliği, üretim ve iş yapış sisteminin merkezine yerleştirmiş bir iş dünyası oluşturmamız gerekiyor. Bu noktada inovasyon, ülke olarak her zaman gündemimiz olmalı. TEB olarak önemli bir amacımız var: Kurumumuzdan başlayarak bankacılık sektörüne; ülkemizin kalkınmasında rol oynayan kesimlere inovasyon ruhunu aşılamak ve bu yolla ülkemizin gücüne güç katmak. Bu anlayış doğrultusunda Türkiye'nin en kapsamlı Girişim Bankacılığı'nı başlattık. Bu kapsamda katma değere dayanan bir ekonomi oluşturulmasına katkı sağlamak amacıyla yenilikçi projeleri destekliyoruz” dedi. Boz, TİM'in Türkiye İnovasyon Haftası etkinliklerini TEB olarak stratejik ortak olarak desteklemekten gurur duyduklarını da sözlerine ekledi.

THY Satış Müdürü Emrullah Kirişçide kurum olarak Türkiye İnovasyon Haftası'na destek vermekten gurur duyduklarını ifade etti.

Gezegen kaşifi Ankara'da…

Türkiye İnovasyon Haftası Ankara etkinliği kapsamında alanında uzman pek çok konuşmacı Ankara'ya gelecek. NASA Jet Propulsion Laboratuvarı Başkanı ve "gezegen kaşifi” olarak tanınan Charles Elachi, 1001 İcat Kitabı Yazarı Prof. Dr. Salim Al-Hassani ve "Edison Gibi Buluş Yapmak” kitabının yazarı Michael Gelb'in aralarında olduğu inovasyon duayenlerini isteyen herkes www.turkiyeinovasyonhaftasi.com adresinden ücretsiz kayıt olarak izleyebilecek. Ayrıca İrlanda, Türkiye İnovasyon Haftası Ankara etkinliğinin partner ülkesi olacak. İki gün sürecek etkinlik, Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu'nda olacak.

Türkiye İnovasyon Haftası Ankara etkinliğinin programı ve katılımcılar hakkındaki detaylı bilgiye,http://www.turkiyeinovasyonhaftasi.com/tr/ankara-2014.html adresinden ulaşılabilir.

 

TÜRKİYE İNOVASYON HAFTASI 2014 ANKARA LİNKLER:

ETKİNLİK PROGRAMI

KONUŞMACILAR

ONLINE KAYIT

 

 

 

İlgili Fotoğraflar

PAYLAŞ