“Hain saldırılar, Türkiye'nin yüreğini dağlıyor”

TİM, terör örgütünün hain saldırılarını kınadı

"Hain saldırılar, Türkiye'nin yüreğini dağlıyor”

Pazar günü Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde yaşanan saldırının ardından bugün de Iğdır'dan gelen menfur saldırıları kınayan Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi,  açıklama yaptı:

"Terör örgütü ne yazık ki son günlerde hain saldırılarını sürdürerek ülkemizin huzur ve barış ortamını ortadan kaldırmaya çalışmaktadır. Bu saldırılar sonucunda güvenlik görevlilerimizin şehit olması tüm Türkiye'yi büyük bir kedere boğmaktadır.

Terör örgütünün Pazar günü Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde düzenlediği mayınlı saldırıda şehit olan 16 askerimizin ardından bugün de Iğdır'da düzenlenen bombalı tuzakta şehit olan 12 polisimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve ülkemize baş sağlığı; yaralı olan askerlerimize de acil şifalar diliyoruz.

Ülkemize ve milletimize yönelik hain saldırılara karşı bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da kararlı bir şekilde mücadeleye devam edileceğine olan inancımız tamdır.

Bu zor dönemde birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi pekiştirerek, barış ve huzur ortamını tekrar tesis edeceğimize inanıyoruz. Çünkü terörün karşısında durabilmenin, teröre en etkili bir şekilde cevap vermenin yolu, her zamankinden daha fazla birbirimize kenetlenerek, kardeşçe yaşamayı sürdürmekten geçiyor.

Anadolu toprakları yüzyıllardır farklı kültür ve medeniyetlere ev sahipliği yaptı. Bu topraklarda çok farklı kültürlerden, dinlerden, ırklardan ve etnik kökenlerden insanlar yüzyıllardır barış, kardeşlik ve huzur ortamında yaşadılar. Dolayısıyla tüm provokasyonlara rağmen bugüne kadar sahip olduğumuz demokrasi kazanımlarını daha da ileriye taşıyarak, bu kadim topraklarda barış, kardeşlik ve huzur içinde yaşamaya devam edeceğimize tüm kalbimizle inanıyoruz. Allah'tan dileğim, bir daha böyle bir açıklama yapmak durumunda kalmamak ve hak ettiğimiz huzurlu ortama kavuşmaktır.”

PAYLAŞ