TİM Başkanı Büyükekşi'den Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Büyükekşi'nin mesajı şöyle: 

"Medeniyetlerin yeşerdiği, cihan devletlerine ev sahipliği yapan bu güzel topraklarda büyük mücadelelerle kurulan güzide cumhuriyetimizin 92. yıldönümünü gururla kutluyoruz. İlk kurulduğu günkü coşkuyla, her karışı için verilen mücadelenin aşkıyla, yarınlar için taşıdığımız umutla "büyük bir birlikteliğin ifadesidir Türkiye Cumhuriyeti”…

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve memleket sevdalısı kahramanlarımızın mirasını, gelecek nesillerimize huzurlu, barış içinde yaşayan, ekonomisini dünya standartlarının üzerine taşımış bir ülke bırakarak koruyacağız. Tüm dünya bilmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti, tüm dünyaya kültürel, ekonomik ve sosyal anlamda değer katmak üzere var olacaktır. Ve ülkesini seven tüm vatandaşlarımız inanmalıdır ki; Türkiye İhracatçılar Meclisi ve 60 İhracatçı Birliğimizin temsil ettiği 71 bin üyeli ihracat ailesi , bu güzel Cumhuriyet'in dünyaya örnek olması için gece gündüz demeden çalışacak, gelecek nesillere müreffeh bir ülke emanet edecektir.

Gelin, 92.'sini kutladığımız bu Cumhuriyet Bayramı'nda, görmeyen gözlere inat, bu topraklarda nasıl kardeşçe yaşadığımızı, gurbette yaşayan gönüldaşlarımızın kalplerinin bu güzel ülke için nasıl heyecanla attığını herkese gösterelim. Bu coşkuyu hep birlikte yaşayalım, Cumhuriyeti bize emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi gururla yad edelim.

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun"

Mehmet Büyükekşi

TİM Başkanı 

PAYLAŞ