Tim Heyeti Yeni Bakanlara Hayırlı Olsun Ziyaretlerinde Bulundu

Mehmet BÜYÜKEKŞİ Başkanlığındaki Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) heyeti Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve 64. Hükümet Bakanlarına hayırlı olsun ziyaretlerinde bulundu.

Gümrük Ve Ticaret Bakanı Bülent TÜFENKCİ ile başlayan ziyaretler, Başbakan Yardımcısı Numan KURTULMUŞ, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ, Kalkınma Bakanı Cevdet YILMAZ, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent TÜFENKCİ, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir ÜNAL, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman SOYLU ile devam etti.

"Reformların hızlanmasıyla 2016 çok daha iyi bir yıl olacak"

64. Hükümette yeniden Gençlik ve Spor Bakanlığı görevini üstlenen Bakan Akif Çağatay KILIÇ, reformların hızlanmasıyla 2016 çok daha iyi bir yıl olacağını ve Türkiye ekonomisi için olumlu perspektife sahip olduklarını belirterek, siyasi belirsizliklerin kalktığı, istikrarın pekiştiği bir döneme girildiğini söyledi.

"Büyüme odaklı politikalarımızı devam ettireceğiz.”

Kalkınma Bakanı Cevdet YILMAZ ise, seçimlerle ortaya çıkan tablonun Türkiye için önem taşıdığını ifade ederek " Siyasi istikrar ve reformların bir araya gelmesiyle yatırımların ve büyümenin önü açılmış oluyor" dedi.

Türkiye'nin 2015 yılının 3. çeyreğine ilişkin açıklanan büyüme verilerine değinen Yılmaz; "3. çeyrek büyümesi beklentilerin oldukça üzerinde bir performans gösterdi, üstelik seçimlerden önceki konjonktürde; dolayısıyla önümüzdeki dönem büyüme açısından da daha olumlu bir perspektife sahibiz. Belirsizliklerin azaldığı, reformların hızlandığı bir ortamda 2016 çok daha iyi bir yıl olacak. Önümüzdeki dönem de rekabetçi bir yapı içinde bir taraftan yüksek teknolojiye doğru dönüşen bir ekonomiyi, diğer taraftan da istihdam üreten sektörlerimizin korunduğu ve geliştirildiği bir ekonomik yapıyı oluşturmalıyız. İkisini aynı anda başarmamız gerekiyor. Bundan sonraki dönemde de büyüme odaklı politikalarımızı devam ettireceğiz." ifadelerinde bulundu.
İlgili Fotoğraflar

PAYLAŞ