TİM'den kabinenin yeni bakanlarına ziyaret

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan bir heyet yeni kabine üyeleri Bilim, Sanayi Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu'nu ziyaret etti.
TİM Heyeti, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ı ziyaretinde Bakan Işık'a ihracatçıların Ar-Ge ve teknoloji destekleri ile ilgili taleplerini içeren bir rapor sundu. Ziyarette Bakan Işık da ihracatçıların önerilerinin gerçekleştirilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek  "Arzumuz, dövizin istikrarını sürdürmesi, ihracatçımızın önünü görmesi, üretimin yapan insanımızın önünü görmesi" diye konuştu.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu da Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi'yi kabul etti. Bakan Çavuşoğlu toplantıda yaptığı konuşmasında AB sürecinde en önemli ortak olarak gördükleri sivil toplum örgütlerinin desteğinin çok anlamlı olduğunu belirterek, AB sürecinin Türkiye için vazgeçilemeyecek bir süreç olduğunu ifade etti.

 

 

 

İlgili Fotoğraflar

PAYLAŞ