“Ülkemizin Bütünlüğünü Hedef Alanlara Karşı Tek Yürek Olalım, Kardeşliğimizi Pekiştirelim...”

TİM, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yaşanan bombalı saldırıyı kınadı:

"Ülkemizin Bütünlüğünü Hedef Alanlara Karşı Tek Yürek Olalım, Kardeşliğimizi Pekiştirelim...”

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde dün yaşanan patlama üzerine bir açıklama yapan TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, bölgesinde istikrar hedefleyen Türkiye'nin huzur ortamına kast eden bu hain saldırıyı kınadı. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin açıklaması şöyle:

"Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde 28 kişinin hayatını kaybetmesine ve yüzlerce vatandaşımızın yaralanmasına yol açan bu menfur saldırıyı ve her türlü terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. Ölen kardeşlerimizin hepsine Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Saldırının faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalete teslim edilmelerini bekliyoruz.

61 bin ihracatçının temsilcisi TİM olarak bu saldırılara sağduyu içerisinde yaklaşarak birlik ve bütünlüğümüzü korumamız gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü biz terörden arınmış, kardeşliği güçlenmiş, güvenin tesis edildiği Türkiye'nin ekonomik, sosyal ve toplumsal alanda büyük sıçrama yapacağına inanıyoruz.

Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, ülkemiz, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da terörizmle kararlı bir şekilde mücadeleye devam edecek, barış ve kardeşlik ortamını yeşertmek için elinden gelen gayreti gösterecektir. Biz de TİM olarak burada üzerimize düşen her türlü görevi üstlenmeye hazırız.”

PAYLAŞ