Gündem

BÜYÜKEKŞİ: ''80 MİLYONUN DUALARI MEHMETÇİĞİMİZ İLE BİRLİKTE''

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Suriye'nin YPG kontrolündeki Afrin bölgesine düzenlenen harekât ile ilgili bir mesaj paylaştı.

Büyükekşi, KDV iadesi tasdik ücretlerinde yapılan indirimi değerlendirdi

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Yeminli Mali Müşavirler tarafından alınan KDV iadesi tasdik ücretlerinde yapılan indirim hakkında bir değerlendirmede bulundu.

Bu Gurur Tüm İhracatçılarımızın

2017'de TİM verilerine göre ihracatın istisnasız her ay arttığını kaydeden Büyükekşi “12 ayın 8'inde ihracatımızdaki artış çift haneli. Bu gurur tüm ihracatçılarımızın” dedi.

2017 NASIL GEÇTİ? 2018'DEN NE BEKLİYORUZ?

Türkiye İhracatçılar Meclisi 2017'nin özetini ve 2018 beklentilerini açıkladı.

2018, ihracatta rekorlar yılı olacak

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre Türkiye'nin aralık ayı ihracatı yüzde 10,1 artışla 13 milyar 570 milyon dolar oldu. 2017 yılı ihracatı da TİM'in kapsamına girmeyen kalemlerle birlikte 157,1 milyar dolara ulaştı. Böylece aralık ayı tüm zamanların en çok ihracat yapılan aralık ayı olurken, 2017 yılı itibariyle de Cumhuriyet tarihinin en iyi ikinci yıllık ihracat rakamı elde edildi.

TİM, yılın son rotasını Hindistan'a çevirdi

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), dış ülkelerle ticareti ve ihracatçı sayısını artırmak amacıyla Coface'ın desteğiyle düzenlediği “İhracat Pusulası” etkinlikleri kapsamında Hindistan pazarındaki fırsat ve riskleri ele aldı.

İhracatın Finansmanı Semineri'nin Üçüncüsü Tamamlandı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türk Eximbank ve Coface'ın katkıları ile firmaların finansmana erişimlerini kolaylaştırmak amacıyla başlattığı 'İhracatın Finansmanı' seminer serisinin üçüncüsünü 18 Aralık 2017 tarihinde Dış Ticaret Kompleksi Ömer Halisdemir Konferans Salonu'nda gerçekleştirdi.

500 BÜYÜK HİZMET İHRACATÇISI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Türkiye İhracatçılar Meclisi, (TİM) Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısını açıkladı. Sıralamanın 2016 rakamlarına göre belirlendiği hizmet ihracatçılarının birincisi THY oldu.

KANADA TİCARET HEYETİ TAMAMLANDI

Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve TİM organizasyonunda ve UİB işbirliğiyle düzenlenen Türkiye-Kanada İş Forumu ve ikili iş görüşmeleri, 4-7 Aralık 2017 tarihinde, Kanada'nın Toronto şehrinde gerçekleştirildi.

İhracat Destekli Rekor Büyüme

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, 2017 yılı 3. çeyrek büyüme verisiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Bu sayfa 5 Şubat 2011 Cumartesi tarihinde yayınlanmıştır.
PAYLAŞ