Gündem

İhracatçılar mayısta İsrail'e gidiyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, İsrail'e 15-17 Mayıs tarihlerinde büyük bir ticaret heyeti düzenleneceğini açıkladı. İsrail İstanbul Başkonsolosu Shai Cohen, Türk işadamları için 3 yıllık çok girişli vize uygulamasına geçeceklerini söyledi.

“Not indirimleri bizi üzse de yıldırmayacak”

TİM, Merkez Bankası kararını ve Cazibe Merkezleri Programını değerlendirdi:“Öngörülebilir kur istiyor, yatırım teşviklerini destekliyoruz”

İhracat yıla son 49 ayın artış rekorunu kırarak başladı

İhracat yıla rekorla başladı. TİM verilerine göre Ocak 2017 ihracatı yüzde 15 artışla 10 milyar 528 milyon dolar olurken, son 49 ayın artış rekoru kırıldı.

‘2017 çok daha iyi bir yıl olacak'

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, 2016 değerlendirmesi ve 2017 beklentilerini açıkladı. Dolar kurunun makul seviyesini 3,50 olarak düşündüklerini söyleyen Büyükekşi, “İhracatçılar açısından en önemlisi istikrarlı kur. Sürekli iniş ve çıkışlar ihracatçı yararına değil” dedi.

“İhracatçılar olarak 300 bin istihdam desteği vereceğiz”

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı İstihdam Seferberliğinde ihracatçıların ana aktör olacağını açıklayarak “300 bin yeni istihdam yaratacağız. Biz de firma olarak 2 bin ek istihdam ile destek vereceğim” dedi.

İhracatçıya akademik inovasyon desteği 

TİM'in Kasım ayında başladığı İnoSuit - İnovasyon Odaklı Mentörlük Projesi tüm hızıyla devam ediyor. Ülkemizin ihracat gücünü yaratıcılıkla, yenilikçilikle, yüksek katma değerle ve sürdürülebilir şekilde arttırma hedefiyle yola çıkan projede bugün ilk değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

İzmir, Polonya'yı fırsata çevirecek

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından başlatılan TİM AKADEMİ 10 İl 10 ülke programı çerçevesinde Ege İhracatçı Birlikleri İzmir ile eşleşen Polonya'nın iş insanlarını İzmir'de ağırladı.

İhracata “hizmet eden” ödüllendirildi

Bu yıl ilk kez düzenlenen “Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırması kapsamında Türkiye'nin hizmet ihracatı şampiyonları ödüllendirildi. Başbakan Binali Yıldırım'ın beraberinde 10 bakan ile katıldığı organizasyonda hizmet sektörünün potansiyeli gözler önüne serildi.

GÜMRÜK BİRLİĞİ'NİN GÜNCELLENMESİ KALDIRAÇ ETKİSİ YARATIR

Mevcut durumu değerlendiren TİM Başkanı “Bugün itibariyle AB'nin ülkemizle imzaladığı hariç, 37 ülke ve bölgeyi kapsayan 26 Serbest Ticaret Anlaşması (STA) mevcut. Şimdi ise, Avrupa Komisyonu'nun Avrupa Konseyi'nden Gümrük Birliği Anlaşmasının güncellenmesi görüşmeleri için yetki istemesi ile bu süreç ivme kazandı."dedi

“Türkiye ihracatı 2017 yılında 155 milyar dolara yükselecek”

Türkiye'nin aralık ayı ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9,3 artarak 12 milyar 817 milyon dolara ulaştı. 2016 yılı ihracatı ise bir önceki seneye kıyasla yüzde 0,8 gerileyerek 142 milyar 610 milyon dolar olarak gerçekleşti. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre aralık ayında kilogram bazında yüzde 4,7 artış gösteren ihracatın lokomotif ilk üç sektörü otomotiv, hazır giyim-konfeksiyon ve kimyevi maddeler oldu.

Sapkın ruhlu saldırganların nafile eylemleri Türkiye'nin huzurunu bozamayacak.

İstanbul'da yeni yıla girdiğimiz ilk saatlerde meydana gelen vahşi terör saldırısını lanetliyoruz. Bu şok edici ve acı olayda hayatını kaybeden masum insanlara ve şehit polisimize Allah'tan rahmet diliyoruz.

İhracat Neden Azaldı?

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi 2016 boyunca ihracatı etkileyen 3 temel zorluk olduğunu, bunların toplam etkisinin 8,5 milyar dolar olduğunu söyledi.

TİM BAŞKANI'NIN YENİ YIL MESAJI

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi yeni yıl mesajı yayınladı.

Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'a Düzenlenen Saldırıyı Kınıyoruz

Ankara'da Andrey Karlov'a düzenlenen alçakça saldırıyı, Türk halkının bir ferdi ve ihracatçılarımızın temsilcisi olarak lanetliyor; kıymetli Büyükelçinin ailesine, Rus halkına ve resmi makamlarına taziyelerimi arz ediyorum.

Hain saldırılar,Türkiye'nin yüreğini dağlıyor

Ülkemizin huzurunu bozmak isteyen kirli eller bu sefer Diyarbakır'da halkımızın barış ve kardeşliğini hedef aldılar.

Büyükekşi: “Bir Türk firması duygu odaklı mobil yazılım geliştirdi, bu örnekler çoğalmalı”

Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde Türkiye İhracatçıları Meclisi'nin (TİM) düzenlediği 10 farklı ülkeden inovasyon gurusunu buluşturan Türkiye İnovasyon Haftası'nın açılış gününe 17 bin kişi katıldı.

Değişime Tanık Olmaya Hazır mısınız?

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) beş yıldır gerçekleştirdiği Türkiye İnovasyon Haftası, 8-10 Aralık tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenecek

500 Hizmet İhracatçısı Ödül Töreni

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) Ekonomi Bakanlığı'nın katkıları ile bu yıl ilk kez düzenlediği “Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırması sonuçlandı. 11 kategoride dereceye giren firmalar, 24 Aralık tarihinde ödüllerini Başbakan Binali Yıldırım ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin elinden alacak.  

İnovaLİG'de Türkiye'nin İnovasyon Şampiyonları ödüllendirildi

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen İnovaLİG'de bu yıl “İnovasyon Stratejisi” alanında CMS Jant, “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” alanında Ford Otosan, “İnovasyon Döngüsü” alanında Genomize, “İnovasyon Kaynakları” alanında Temsa ve “İnovasyon Sonuçları” alanında VSY Biotechnology birincilik ödülüne layık görüldü.
Bu sayfa en son 17 Haziran 2016 Cuma tarihinde güncellenmiştir.
PAYLAŞ