Gündem

İzmir, Polonya'yı fırsata çevirecek

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından başlatılan TİM AKADEMİ 10 İl 10 ülke programı çerçevesinde Ege İhracatçı Birlikleri İzmir ile eşleşen Polonya'nın iş insanlarını İzmir'de ağırladı.

İhracat Neden Azaldı?

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi 2016 boyunca ihracatı etkileyen 3 temel zorluk olduğunu, bunların toplam etkisinin 8,5 milyar dolar olduğunu söyledi.

“Türkiye ihracatı 2017 yılında 155 milyar dolara yükselecek”

Türkiye'nin aralık ayı ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9,3 artarak 12 milyar 817 milyon dolara ulaştı. 2016 yılı ihracatı ise bir önceki seneye kıyasla yüzde 0,8 gerileyerek 142 milyar 610 milyon dolar olarak gerçekleşti. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre aralık ayında kilogram bazında yüzde 4,7 artış gösteren ihracatın lokomotif ilk üç sektörü otomotiv, hazır giyim-konfeksiyon ve kimyevi maddeler oldu.

Hain saldırılar,Türkiye'nin yüreğini dağlıyor

Ülkemizin huzurunu bozmak isteyen kirli eller bu sefer Diyarbakır'da halkımızın barış ve kardeşliğini hedef aldılar.

Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'a Düzenlenen Saldırıyı Kınıyoruz

Ankara'da Andrey Karlov'a düzenlenen alçakça saldırıyı, Türk halkının bir ferdi ve ihracatçılarımızın temsilcisi olarak lanetliyor; kıymetli Büyükelçinin ailesine, Rus halkına ve resmi makamlarına taziyelerimi arz ediyorum.

Büyükekşi: “Bir Türk firması duygu odaklı mobil yazılım geliştirdi, bu örnekler çoğalmalı”

Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde Türkiye İhracatçıları Meclisi'nin (TİM) düzenlediği 10 farklı ülkeden inovasyon gurusunu buluşturan Türkiye İnovasyon Haftası'nın açılış gününe 17 bin kişi katıldı.

Değişime Tanık Olmaya Hazır mısınız?

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) beş yıldır gerçekleştirdiği Türkiye İnovasyon Haftası, 8-10 Aralık tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenecek

Sapkın ruhlu saldırganların nafile eylemleri Türkiye'nin huzurunu bozamayacak.

İstanbul'da yeni yıla girdiğimiz ilk saatlerde meydana gelen vahşi terör saldırısını lanetliyoruz. Bu şok edici ve acı olayda hayatını kaybeden masum insanlara ve şehit polisimize Allah'tan rahmet diliyoruz.

TİM BAŞKANI'NIN YENİ YIL MESAJI

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi yeni yıl mesajı yayınladı.

İhracata “hizmet eden” ödüllendirildi

Bu yıl ilk kez düzenlenen “Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırması kapsamında Türkiye'nin hizmet ihracatı şampiyonları ödüllendirildi. Başbakan Binali Yıldırım'ın beraberinde 10 bakan ile katıldığı organizasyonda hizmet sektörünün potansiyeli gözler önüne serildi.

GÜMRÜK BİRLİĞİ'NİN GÜNCELLENMESİ KALDIRAÇ ETKİSİ YARATIR

Mevcut durumu değerlendiren TİM Başkanı “Bugün itibariyle AB'nin ülkemizle imzaladığı hariç, 37 ülke ve bölgeyi kapsayan 26 Serbest Ticaret Anlaşması (STA) mevcut. Şimdi ise, Avrupa Komisyonu'nun Avrupa Konseyi'nden Gümrük Birliği Anlaşmasının güncellenmesi görüşmeleri için yetki istemesi ile bu süreç ivme kazandı."dedi

500 Hizmet İhracatçısı Ödül Töreni

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) Ekonomi Bakanlığı'nın katkıları ile bu yıl ilk kez düzenlediği “Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırması sonuçlandı. 11 kategoride dereceye giren firmalar, 24 Aralık tarihinde ödüllerini Başbakan Binali Yıldırım ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin elinden alacak.  

İnovaLİG'de Türkiye'nin İnovasyon Şampiyonları ödüllendirildi

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen İnovaLİG'de bu yıl “İnovasyon Stratejisi” alanında CMS Jant, “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” alanında Ford Otosan, “İnovasyon Döngüsü” alanında Genomize, “İnovasyon Kaynakları” alanında Temsa ve “İnovasyon Sonuçları” alanında VSY Biotechnology birincilik ödülüne layık görüldü.

"İndiğimiz gibi çıkacağız, son çeyrekte ve 2017'de büyümeye devam edeceğiz"

TİM Başkanı Büyükekşi, TÜİK'in açıkladığı 3. Çeyreğe ilişkin %1,8 daralma ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Büyükekşi: “Beş yılda Türkiye İnovasyon haftalarına katılan kişi sayısı 400 bini geçti”

Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde Türkiye İhracatçıları Meclisi'nin (TİM) düzenlediği ve beş yılda toplam katılımcı sayısının 400 bini geçtiği Türkiye İnovasyon Haftası'nın son gününe Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar, iş ve ihracat dünyasından önemli isimler katıldı.

İhracat Kasım ayında geçen yılın aynı dönemine kıyasla %5 artışla 11 milyar 952 milyon dolar oldu

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre kasım ayı ihracatı geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 5 artışla 11 milyar 952 milyon dolar olarak gerçekleşti. Yılın ilk 11 aylık döneminde ihracat, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2,4 azalışla 128 milyar 973 milyon dolar oldu.

Avrupa Parlamentosu'nun Aldığı Kararı Reddediyoruz

Avrupa Parlamentosu'nda yapılan oylamadan Türkiye ile müzakerelerin geçici olarak durdurulmasına yönelik çıkan kararı yorumlayan TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi şöyle dedi: “Oylamadan çıkan bu sonuç Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye ile ilişkilerde tek taraflı, Avrupa vizyonu ile örtüşmeyen bir bakış açısına sahip olduğunu gösteriyor."

TCMB'nin Kararları Piyasada İstikrarı Artırıcı Etki Yapar

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Merkez Bankası'nın bugün almış olduğu kararlara ilişkin bir basın açıklaması yaptı. Büyükekşi, yaptığı açıklamada son dönemde piyasalarda yaşanan gelişmelerin etkisiyle birlikte TCMB'nin döviz kurları üzerindeki baskıyı azaltmak amacıyla açıklamış olduğu kararları olumlu bulduğunu belirtti.

TİM Başkanı: “Türkiye, AB içinde orta seviyede inovatif ülkeler grubuna yükseldi”

Türkiye İnovasyon Haftası 8-10 Aralık'ta İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenecek Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde Türkiye İhracatçıları Meclisi'nin (TİM)sürdürülebilir kalkınma yolunda yenilikçi çalışmaları desteklemek amacıyla beş yıldır düzenlediği Türkiye İnovasyon Haftası, 8-10 Aralık tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenecek.

İhracat Zirvesi Çözüm Platformu Oldu

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Ekonomi Bakanlığı himayesinde düzenlenen İhracat Zirvesi'nde “Daha fazla istihdam sağlayan, belli limitlerin üzerinde çalışanı olan firmaların daha düşük sigorta işveren payı ödemesini öneriyoruz. Böylece daha fazla istihdam kurmanın yolunu açarız” dedi.
Bu sayfa en son 17 Haziran 2016 Cuma tarihinde güncellenmiştir.
PAYLAŞ