Türkiye'nin dostları Türkiye'yi dünyaya anlatmaya devam ediyor

Onlar dostlarımız,

Kimi 50 yıl, kimi 90; kimi de daha fazla yıl önce Türkiye'ye gelmişler yatırım yapmışlar

Türkiye'den kazanmışlar Türkiye'ye kazandırmışlar.

Onlar tasalarıyla kıvançlarıyla bizim kader ortağımız olmuşlar.

Zor zamanları onlarla birlikte atlattık, başarıları onlarla birlikte yaşadık. İyi günümüzde kötü günümüzde bize hep güvendiler hep inandılar.

Onlar bizim için yabancı şirketler değildir artık; onlar Türkiyelidir.

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra Türkiye ekonomisi hakkındaki mesnetsiz asılsız spekülasyonlara karşı kameraların karşısına geçtiler ve gerçekleri olanca açıklığıyla söylediler.

Dediler ki; "Biz Türkiye ekonomisine inanıyor güveniyor ve kazanıyoruz. Biz burada kendi hikâyemizi yazdık, sizde gelin ve kendi hikâyenizi keşfedin”

Bugün yedi büyük hedef pazarımızda gerçekleştirmeye başladığımız kampanya Türkiye ile hesabı olan bazı çevrelerde infial yaratmış durumda.

Bizimle birlikte yola çıkan markalara saldırıyorlar.

Bu saldırılar karşısında gayet sağ duyulu açıklamalar yapan dostlarımızın açıklamalarını çarpıtarak haber yapmak ve  bundan siyasî sonuçlar ummak en hafif deyimiyle aczin ifadesi olur.

Ekonomimiz hepimizin ekonomisi.

İhracatımız hepimizin alın teri.

Siyasi öfkelerimize aleti edilemeyecek millî menfaatlerin ortak sahibiyiz.

Kampanyaya katılan değerli dostlarımızı caydırmak için baskı yapmaya çalışan dahili ve harici, gafiller bilsinler ki, güneşi balçıkla sıvayamazlar.

Gayet sağlam olan ekonomimiz hakkında yaratmayı arzu ettikleri gerçek dışı tedirginlik dostlarımızı korkutmaz.

Bazı ülkelerdeki seçim atmosferi nedeniyle oluşan hassasiyetlerin dostlarımıza zarar vermesini engellemek için   karşılıklı mutabakat yoluyla vermiş olduğumuz ortak kararları kampanyadan çekilme şeklinde yorumlayanlar yanlış içindeler. Kampanyaya katılan dostlarımızın sayısı eksilmiyor tersine artıyorlar.

Kampanyamız artan katılımlarla yoluna devam etmektedir. En son dün itibarı ile Yandeks de kampanyamıza katılmıştır. Dünyayı, Türkiye'yi keşfetmeye çağıran kampanyamızın ülkemize ve dünyaya hayırlar getirmesini diliyoruz.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği                          Türkiye İhracatçılar Meclisi

                        TOBB                                                                         TİM 

PAYLAŞ