9. İİT Helal Expo & Dünya Helal Zirvesi

07 Ekim 2022

9.İİT Helal Fuarı ile 8.Dünya Helal Zirvesi, İslam Ülkeleri Standardlar ve Metroloji Enstitüsü'nün (SMIIC) koordinasyonu ve İslam Ticaretini Geliştirme Merkezi'nin (ICDT) iş birliğinde, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) kararları çerçevesinde Discover Events tarafından organize edilmektedir. Dünya Helal Zirvesi'ne 2021 yılında 16 farklı ülkeden 67 üst düzey konuşmacının katılımı olmuştur.

Dünyanın her yerinden uzmanları bir araya getirerek, küresel helal sektörü ile ilgili önemli konuların değerlendirildiği konferanslarda konuşmacılar, 10 farklı oturum başlığı altında değerli özgün çalışmalarını sunmuştur. Helal Fuarı'na ise 32 farklı ülkeden 354 yerli ve yabancı firma katılımı olmuştur. Helal Fuarı ve Dünya Helal Zirvesi 96 ülkeden 8.722 si yabancı toplamda 31.067 ziyaretçi ve uluslararası üst düzey bürokrat ağırlayarak başarılı bir şekilde gerçekleşmiştir.

Helal piyasasının en önemli ticari işbirliği platformu olan fuarı ve içerisinde alınan diğer etkinlikleri ile 4 Trilyon Doları aşmış helal piyasasında Türkiye'yi merkez ülke haline getirerek, 2023 hedefleri doğrultusunda, dünya genelinde 2 milyara ulaşan tüketici kitlesine sahip bu sektörü, özellikle gıda, ilaç, kozmetik, turizm, finans alanlarında ülkemize çekmeyi hedefleyen 9.İİT Helal Fuarı ve 8.Dünya Helal Zirvesi İstanbul bu yıl da 24- 27 Kasım 2022 tarihleri arasında “Sürdürülebilir Ticaret İçin: Global Helal Endüstrisinin Gelişimini Tüm Yönleri ile Keşfedin” ana temasıyla İstanbul Fuar Merkezi / Yeşilköy'de gerçekleştirilecektir.

Küresel arenadaki en büyük "helal organizasyonu" olarak kabul edilen etkinlik, dünyanın dört bir yanından 500'den fazla satın alma profesyoneline ev sahipliği yapmayı hedefliyor. 10.000'i yabancı 40.000'e yakın ziyaretçi ağırlamaya hazırlanan etkinlik, B2B anlaşmaları ile şirketlerin helal sektöründen daha fazla pay almasına zemin hazırlayacak. 25'ten fazla ülkeden de milli ve bireysel katılımın beklendiği fuar, başta gıda olmak üzere kozmetik, tekstil, finans ve turizm gibi alanlardan birçok sektör temsilcisini bir araya getirecek. Ayrıca lojistik, yayıncılık, ambalaj, eğitim gibi farklı sektörlerden de kuruluşların etkinliğe katılımı bekleniyor.

Detaylı bilgi için: 

https://www.helalexpo.com.tr/iletisim/

www.worldhalalsummit.com.tr 

 

CANLI DESTEK