Eurostars Türkiye İskandinavya Çağrısı Açıldı

29 Temmuz 2020

Türkiye ile Danimarka, İsveç ve Norveç arasındaki işbirliğinin artırılması ve bu ülkelerdeki firmaların ortak Ar-Ge çalışmalarının Eurostars Programı kapsamında desteklenmesi amacıyla Eurostars Türkiye İskandinavya Çağrısı açılmıştır.

Çağrı kapsamında en az bir Türk ve bir İskandinav ülkesinden birer kuruluşun katılımıyla, pazara yönelik, yenilikçi ürün ve süreçlerin geliştirilmesi amacı taşıyan ortak uluslararası Ar-Ge projeleri desteklenecektir. Proje konsorsiyumlarında Ar-Ge yoğun bir KOBİ'nin koordinatör olarak yer alması beklenmektedir. Ayrıca, ortak proje önermek isteyen Türk firmaların, projeyi birlikte gerçekleştirecekleri İskandinav paydaş ile proje ortağı olarak anlaşmaları gerekmektedir. Tek taraflı proje başvuruları kabul edilmemektedir.

Çağrı için son başvuru tarihi 3 Eylül 2020'dir. Başvurular Eurostars internet sitesi (https://www.eurostars-eureka.eu/) üzerinden alınacaktır.

Uluslararası değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra kabul alan firmaların TÜBİTAK'a ulusal başvuru yapmaları gerekmektedir.

Çağrı metni ve başvuru süreci için;  https://www.tubitak.gov.tr/sites/default/files/3120/promotionalcalltext_2020_final.pdf

Çağrıya Başvurmak için Proje Ortağı arayan firmalar ilgili ülkelerden proje ortağı bulabilmek için;

Avrupa Girişim Ağı'ndan faydalanılabilirler:

Avrupa Girişim Ağı Danimarka için; https://www.enterprise-europe.dk/

Avrupa Girişim Ağı Norveç için; https://www.enterpriseeuropenetwork.no/

Avrupa Girişim Ağı İsveç için; https://een.ec.europa.eu/about/branches/sweden

Linkedln grubuna katılabilirler:

https://www.linkedin.com/groups/8789769/

Eurostars Nedir?

EUREKA'nın destek mekanizmalarından bir tanesi olan Eurostars, Avrupa Komisyonu ve Eurostars üye ülkelerinin Avrupa'daki KOBİ'lerin rekabetçiliğinin arttırılması için yürüttükleri KOBİ'lere özel, hızlı ve etkin bir destek programıdır. Eurostars kapsamında herhangi bir teknoloji alanı ve sektör ayrımı yapmaksızın Ar-Ge odaklı faaliyetler yürüten KOBİ'lerin ve büyük ölçekli işletmelerin uluslararası Ar-Ge projeleri desteklenmektedir. Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

Detaylı Bilgi için:

Elif DOĞAN-ARSLAN

Eurostars Ulusal Proje Koordinatörü

Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı

TÜBİTAK

Tel: 0312 298 1416

E-posta: [email protected]

CANLI DESTEK