Gaboron - Botsvana Fuar Duyurusu

03 Ekim 2022

T.C. Dışişleri Bakanlığından alınan yazıda Gaboron Büyükelçiliğimizden alınan yazıda, Botsvana Yatırım ve Ticaret Merkezi'nden (BITC) alınan mektuba atıfla, "Global Expo Botswana" fuarının on altıncısının 1-4 Kasım 2022 tarihleri arasında Gaboron'da düzenleneceği bildirilmektedir.

Yazıda, her yıl düzenlenen ancak pandemi nedeniyle son iki yıldır yapılmayan sözkonusu Fuarın temasının "Reimagining our economy for a Better Tomorrow through digitalization and the application of robust export-led strategies" olarak belirlendiği kaydedilmektedir.

İlgili fuar kapsamında ticaret ve yatırım konferansı, çalışma grupları ve "B2B" toplantılar tertipleneceği, devlet ile özel sektöre ait önemli tesislerin ziyaret edileceği ve Afreximbank Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Oramah'ın konferansa konuşmacı olarak katılacağı belirtilmektedir.

Ayrıca, bahsekonu Fuara madencilik, bilgi ve iletişim teknolojileri, imalat, sağlık, eğitim, ulaştırma ve lojistik, enerji, finans, turizm ve tarım alanlarında faaliyet gösteren şirketlerin iştirak etmesinin beklendiği kaydedilmektedir.

Sözkonusu Fuara ilişkin afiş ve katılımcı formu ekte sunulmaktadır.

CANLI DESTEK