Hindistan - Ticaret Müşavirlerimizle Elektronik Sohbetler

03 Haziran 2020

Ticaret Bakanlığından gelen resmi yazıda Koronavirüs pandemisinin etkileri tüm dünya üzerinde hissedilmeye devam edilmekte olduğu, bu dönemde iş görüşmelerinin ve bilgilendirme faaliyetlerinin elektronik ortamda gerçekleştirilmesi bir zorunluluk halini aldığı, Pandemi ile ilgili yaşanmakta olan normalleşme' süreci sonrasında dahi elektronik imkânlardan yararlanılarak yapılacak toplantı, görüşme, webinar gibi etkinliklerin devam edeceği, iş yapma kültürünün bir parçası haline geleceği değerlendirilmektedir.

Yazıda devamla, Bakanlığa bağlı olarak dünyanın dört bir yanında ihracatımızın geliştirilmesi için çalışmakta olan Ticaret Müşavir ve Ataşeleri ile Türk iş dünyasını bir araya getirmek üzere Ticaret Bakanlığı tarafından “Ticaret Müşavirlerimizle Elektronik Sohbetler” adıyla online toplantılar düzenleneceği ve ilk olarak Hindistan'da görev yapmakta olan Bakanlık temsilcileri ile Hindistan'da yerleşik 3 iş insanının konuşmacı olarak katılacağı “Hindistan'da İş Yapabilme, Markalaşma ve Ticari Fırsatlar” sohbet toplantısı 5 Haziran 2020 Cuma günü 10.00-11.30 saatleri arasında gerçekleştirileceği ifade edilmektedir.

Etkinliğe ilişkin program akışı ve uygulama bilgilendirme notu ekte sunulmaktadır, katılmak isteyen firmalar https://bit.ly/2BjhKTg linki üzerinden etkinliğe erişim sağlayabileceklerdir. Etkinliğe azami 250 kişi katılabilecektir.

PROGRAM AKIŞI

- Giriş ve Bilgilendirme

Yeni Delhi Ticaret Müşaviri Aysun TİMUR

Yeni Delhi Ticaret Müşavir Yardımcısı Ali ÖZDİN

Mumbai Ticaret Ataşesi Hüseyin AYDIN

- Hindistan'da Şirket Kurulumuna Dair Genel Bilgiler, Hindistan'da İş Yapabilme, Ticari Fırsatlar ve Tavsiyeler

Özgür DİNDAR, PolinWaterparks India İş Geliştirme Müdürü

- Hindistan'da Markalaşma, İş Yapabilme ve Sektördeki Dağıtım Kanalları

Serhan Ateş YAĞIZ, VitrA India Ülke Müdürü

- Ülkede Dış Ticaret İşlemleri, Gümrükleme Süreçleri, Karşılaşılan Sorunlar ve Tavsiyeler

Muharrem Dursun, Fretlog India Şirketi Kurucu Müdürü

- Soru Cevap

 

ETKİNLİĞE İLİŞKİN BİLGİLENDİRME NOTU

Sohbet toplantısı “Microsoft Teams” uygulaması üzerinden gerçekleştirilecektir. Toplantıya katılabilmek için yukarıdaki linke tıklamanız yeterlidir. Seminere azami 250 kişi katılabilecektir. Microsoft Teams uygulaması bilgisayarlara yüklenebileceği gibi web üzerinden de katılım mümkündür. Sohbet toplantısının akıllı mobil cihazlardan takip edilebilmesi için ise Microsoft Teams uygulamasının mobil cihazlara indirilmesi gerekmektedir.

CANLI DESTEK