KOBİ'lerde Fikri Mülkiyet Yönetiminin Kalitesinin Artırılması Etkinliği

26 Nisan 2021

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan alınan yazıları konusu, Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) üye devletleri, genel fikri mülkiyet anlayışını artırmak amacıyla, WIPO Sözleşmesinin 1970 yılında yürürlüğe girdiği gün olan 26 Nisan'ı Dünya Fikri Mülkiyet Günü olarak belirlemiştir. Dünya Fikri Mülkiyet Günü, fikri mülkiyetin, küresel sanat sahnesinin gelişmesine nasıl yardımcı olduğunu ve insan ilerlemesini yönlendiren teknolojik yeniliği nasıl mümkün kıldığını değerlendirmek için dünyanın her yerinden paydaşların bir araya gelmesi için eşsiz bir fırsat sunmaktadır.

Dünya Fikri Mülkiyet Günü kapsamında TÜRKPATENT ve WIPO işbirliğiyle 26 Nisan 2021 Pazartesi günü Saat 11:00-17:30 arasında “KOBİ'lerde Fikri Mülkiyet Yönetiminin Kalitesinin Artırılması- Enhancing the Quality of Intellectual Property (IP) Management in Small and Medium-sized Enterprises” başlıklı uluslararası bir seminer gerçekleştirilecektir.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa VARANK, TÜRKPATENT Başkanı Sayın Prof. Habip ASAN ve Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü Genel Müdürü Dareng TANG'ın açılış konuşmaları ile başlayacak olan etkinlik KOBİ'ler için Uygun Fikri Mülkiyet Stratejilerinin Geliştirilmesi, KOBİ'ler için Yeni Hizmetlerin ve Araçların Tasarlanması, Fikri Mülkiyet Stratejisi ve Fikri Mülkiyet Yönetimi ile ilgili KOBİ Vaka Çalışmaları panelleri ile devam edecektir.

 Söz konusu toplantının bağlantı ve kayıt bilgileri için tıklayınız

 

CANLI DESTEK