Küresel İnovasyon Endeksi Webinarı: Türkiye Deneyimi

31 Ağustos 2022

Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) tarafından 2007 yılından itibaren yayınlanan Küresel İnovasyon Endeksi, ülkelerin inovasyon yetkinliklerini değerlendirmektedir. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonu ve TİM sorumluluğunda, ilgili kurumların katkılarıyla iki yılı aşkın süredir devam eden odaklı çalışmanın neticesinde, Türkiye Küresel İnovasyon Endeksi 2021 raporunda on basamak yükseliş göstererek tarihindeki en iyi sıralama olan 41. sıraya ulaşmıştır.

İnovasyonda küresel arenada yaşanan gelişmeleri Türkiye inovasyon ekosistemi ile buluşturmak ve iyi uygulama örneklerini paylaşmak amacıyla “Küresel İnovasyon Endeksi Webinarı: Türkiye Deneyimi”  programı 5 Eylül 2022 Pazartesi günü saat 15:00'da TİM Başkan Vekili Sn. Kutlu KARAVELİOĞLU, Küresel İnovasyon Endeksi Editörleri Sacha WUNCH-VINCENT ve Prof. Dr. Soumitra DUTTA ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Hindistan Sanayi Konfederasyonu, Brezilya Ulusal Sanayi Konfederasyonu ve Portulans Enstitüsü temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleştirilecektir.

Zoom platformu üzerinden gerçekleşecek etkinliğe https://tim.org.tr/tr/kuresel-inovasyon-endeksi  linkinden kayıt olunması gerekmekte olup program boyunca Türkçe ve İngilizce simultane çeviri hizmeti sağlanacaktır.

 

KÜRESEL İNOVASYON ENDEKSİ WEBİNARI: TÜRKİYE DENEYİMİ

5 Eylül 2022 15:00-16:45

Açılış Konuşması

Kutlu Karavelioğlu, Türkiye İhracatçılar Meclisi, Başkan Vekili

Küresel İnovasyon Endeksi 2021 Raporunda Türkiye'nin Performansı ve Kurumsal Partnerlerin Deneyimleri  

Moderatör: Rafael Escalona Reynoso, CEO, Portulans Enstitüsü

● Dr. Sacha Wunsch-Vincent, Daire Başkanı, Dünya Fikri Mülkiyet Hakları Örgütü, Küresel İnovasyon Endeksi Editörü - Küresel İnovasyon Endeksi 2021 Bulguları ve Türkiye'nin İnovasyon Performansı

● Behiye Canan Ünlü, Daire Başkanı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı - Küresel İnovasyon Endeksi'nde Kamu Nasıl Başarı Sağladı?

● Dr. Kübra Ulutaş, Genel Sekreter Yardımcısı, Türkiye İhracatçılar Meclisi -Küresel İnovasyon Endeksi Türkiye Eylem Planı ve Stratejisi (2021-2023)

● Gianna Sagazio, İnovasyon Direktörü, Brezilya Ulusal Sanayi Konfederasyonu, Brezilya

● Dr. Ashish Mohan, Teknoloji, İnovasyon ve Araştırma Yönetici Müdürü, Hindistan Sanayi Konfederasyonu, Hindistan

Soru & Cevap

Kapanış Konuşması

Prof. Dr. Soumitra Dutta, Küresel İnovasyon Endeksi Editörü, Dekan, Oxford Üniversitesi Said İşletme Fakültesi ve Portulans Enstitüsü
CANLI DESTEK