Pakistan - Türkiye Sağlık İş Forumu ve Pakmedica Medikal, Sağlık ve Kozmetik Fuarı

29 Mart 2022

USHAŞ Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş.'den alınan bilgide, PAKMEDICA Medikal Sağlık ve Kozmetik Fuarı ve Pakistan-Türkiye Sağlık İş Forumunun, Sağlık Bakanı Sn. Dr. Fahrettin Koca'nın himayelerinde, USHAŞ'ın organizasyonu ile dost ve kardeş ülkeler Pakistan ve Türkiye hükümetlerinin destekleriyle ilgili kurum ve kuruluşların iş birliği ile 12-14 Mayıs 2022 tarihlerinde Pakistan'ın Lahor kentinde gerçekleştirileceği iletilmiştir.

Bilgide devamla, Türkiye ile Pakistan arasındaki iş birliği kapsamında pek çok alanda olduğu gibi, sağlık alanında da güçlü iş birliği iradesinin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın gerek 2016 ziyaretlerinde, gerekse 2020 ziyaretlerinde teyit edildiği; Pakistan ve Türkiye Hükümetlerinin güçlü işbirliği iradesinin tezahürü olan, Lahore Expo Center'de düzenlenen PAKMEDICA Medikal Sağlık ve Kozmetik Fuarı ve Pakistan-Türkiye Sağlık İş Forumunun 28-30 Eylül 2017 tarihlerinde Pakistan Pencap Eyaleti'nin Lahor şehrinde gerçekleştirildiği belirtilmiştir.

Son olarak, bu yıl USHAŞ'ın öncülüğünde düzenlenecek olan PAKMEDICA Pakistan – Türkiye Sağlık İş Forumu ile iki ülke Sağlık Bakanlıkları, hükümet yetkilileri ve sektör temsilcileri bir araya gelerek, paneller, B2B'ler ve çalıştaylarda deneyimlerini paylaşacakları ifade edilmiştir. Fuar, T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından “Milli Katılım” kapsamında desteklenmektedir.

Fuar hakkında detaylı bilgi için www.pakmedica.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kayıt ve sponsorluk ilişkileri için yetkili acente:

EXPOTURK Fuarcılık A.Ş.

[email protected]

CANLI DESTEK