T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sn. Fuat Oktay'ın Teşrifleriyle Türkiye - Türkmenistan İş Forumu

22 Haziran 2022

Türkiye-Türkmenistan Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu (HEK) Eş Başkanı T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay'ın HEK 6. Dönem Toplantısı vesilesiyle 30 Haziran - 3 Temmuz 2022 tarihleri arasında yapacağı Türkmenistan ziyareti kapsamında 1 Temmuz 2022, Cuma günü Türkiye-Türkmenistan İş Forumu'nun Aşkabat'ta düzenlenmesi planlanmaktadır.

İki ülke HEK Eş Başkanlarının teşrifleri ile gerçekleştirilmesi planlanan İş Forumuna katılmayı arzu eden firma ve kurum temsilcilerinin 24 Haziran 2022, Cuma günü saat 18:00'e kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1417/18721 linkinde yer alan formu doldurarak ön kayıt oluşturmaları gerekmektedir.

Başvuru ve Katılım Koşulları:

• Başvuru formu doldurulurken web tarayıcısı olarak Google Chrome kullanılması önem arz etmektedir.

• İş Forumuna katılım ücretsizdir.

• Uçak biletleri ve Aşkabat'ta konaklama katılımcılar tarafından münferit olarak organize edilecektir. Toplantının gerçekleştirileceği yer ve program kayıt yaptıran firma temsilcilerine bilahare iletilecektir.

• Türkmenistan Türk vatandaşlarına vize uygulamakta olup, vize işlemleri DEİK tarafından gerçekleştirilecektir. Bu çerçevede, diplomatik notaya işlenecek pasaport bilgilerinin katılım formuna eksiksiz eklenmesi önem arz etmektedir.

• Hâlihazırda Türkmenistan'a tarifeli seferlerin mevcut olmaması sebebi ile İstanbul-Aşkabat ulaşımı THY özel sefer uçuşu olarak gerçekleştirilecektir.

Planlanan uçuş tarihleri aşağıdaki gibidir:

Türkmenistan'a gidiş: 30 Haziran 2022

Türkiye'ye dönüş: 3 Temmuz 2022

Uçak bilgisi bilahare iletilecektir.

• Kovid-19 tedbirleri kapsamında ülkeye girişte istenen aşı koşulları, PCR testi ibrazı vb. şartlar konusunda katılımcılar ayrıca bilgilendirilecektir.

Detaylı bilgi için:

Tuğba Bal Bahar, DEİK/Türkiye-Avrasya İş Konseyleri Koordinatörü

E-posta: [email protected]

Tel: 0212 339 50 55

CANLI DESTEK