THY Et İhracatı İndirimi

06 Aralık 2021

İhracat seferberliği kapsamında ihracatçının hava kargo kullanımını artırmak ve lojistik maliyetlerini azaltmak için Meclisimiz; Türk Hava Yolları ile indirimli hava kargo taşımacılığına yönelik 22 ülkede 28 destinasyonda Türk ihraç ürünlerinin hava kargo ile indirimli taşınması amacıyla önemli bir iş birliği anlaşması imzalamış bulunmaktadır. Söz konusu iş birliğinin, pazar koşullarına karşı anlık aksiyonlar alarak “ihracata katkı” vizyonuyla yoğun bir şekilde yürütülen araştırma ve analizlerle piyasa gereksinimlerine çok kısa sürede karşılık vereceği düşünülmektedir. İhracatçılarımızın ve üreticilerimizin taleplerine karşı hızlı aksiyonlar alınarak Türkiye'nin katma değerli ürün ihracatına yoğun destek verilebilmektedir.

Bu kapsamda, yapılan analizlerin sonucunda son dönemlerde artan et ihracatı taleplerini desteklemek ve ihracatımıza değer katmak amacıyla 3 ülke özelinde Et (PEM) için yeni ücretler tanımlanmış bulunmaktadır.

Bu ülkeler;

  • Birleşik Arap Emirlikleri-Dubai-DWC
  • Kuveyt Devleti-Kuveyt-KWI
  • Bahreyn-Bahreyn-BAH

olarak belirlenmiştir.

Türk Hava Yolları Kargo, DWC, KWI, BAH hatlarında ihracatçıya sağlanan fiyatlara %10 indirim daha ekleyerek Meclisimize özel bir kampanya oluşturulmuş olup, ilgili hatlarda sağlanan söz konusu indirimler 31.12.2021 tarihine kadar geçerli olacaktır.
CANLI DESTEK