TİM-TEB Girişim Evi ile Tekno Kadın Girişimciler Gobale Açılıyor

22 Eylül 2021

Meclisimiz ve Türk Ekonomi Bankası ortaklığında 2015 yılında hayata geçirilen TİM-TEB Girişim Evi olarak; kapsamlı programlar ile yenilikçi, yüksek katma değerli ve ihracat potansiyeline sahip girişimcileri geliştirme ve güçlendirmeye yönelik faaliyetleri sürdürmekteyiz.

TİM-TEB Girişim Evi ve Amerika Büyükelçiliği işbirliğinde gerçekleştirilecek olan AWE (Academy for Women) programı ülkemizde kadınların liderliğinde faaliyet gösteren girişimlerin güçlenmesine ve global çapta başarılı girişimlere dönüşmesine katkı verme amacıyla Ekim ayında başlıyor. 2019 yılında Amerika Büyükelçilikleri öncülüğü ile 53 ülkede uygulanan AWE programları ile bugüne kadar 7.000'den fazla kadın girişimci desteklendi.

Ülkemizde TİM-TEB Girişim Evi ve Amerika Büyükelçiliği işbirliğinde ilk kez düzenlenecek olan AWE kapsamında Tekno Kadın Girişimciler Akademisi Programı global hedefleri olan kadın girişimcilerin büyüme mücadelesine destek olmayı amaçlamaktadır. Ülkemizin girişimcilik ekosisteminin ulaştığı seviyeye uygun olarak tasarlanan AWE Tekno Kadın Girişimciler Akademisi hem başlangıç evresinde yer alan hem de ticarileşmenin ileri seviyelerine ulaşmış kadın liderliğindeki girişimleri hedefleyen iki ayrı programdan oluşmaktadır. Akademi kapsamında erken evrede yer alan girişimlere yönelik Start Up programı, küresele yönelik büyüme hedefleri olan ileri seviye girişimler için ise Scale Up programı uygulanacaktır.

Ekim ayında başlayacak AWE Tekno Kadın Girişimciler Akademisi'ne katılacak girişimcileri eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin yanında neler bekliyor?

         Amcham (Amerikan Şirketler Derneği) üyesi firmalarla bir araya gelme,

     Birçok Kurumsal şirketin üst düzey yöneticisinin ve üst düzey kadın ihracatçıların katılacağı Speed Mentoring etkinliklerinde yer alma,

         MentorTalks'larda birbirinden değerli iş insanı ile tanışma ve de tecrübe edinme fırsatı,

         Program iş ortaklarının girişimcilere sunacağı avantajlı hizmetlerden faydalanma,

         Amerika pazarına açılma konusunda özel eğitim ve webinar etkinliklerine katılma,

         Uluslararası bilinirliğe katkı sağlayacak tanıtım desteklerinden yararlanma,

         Amerika Büyükelçiliği ile düzenlenecek olan Gala'da yer alma,

Son başvuru tarihi: 24 Eylül Cuma

Başvuru:  http://www.timlegirisim.com/tr/online-basvuru.html

CANLI DESTEK