Tmall Global New Seller Virtual Summit-Gateway to China 2021 (19-21 Ocak 2021)

19 Ocak 2021

T.C. Pekin Ticaret Müşavirliğinden alınan bir yazıda, 4,2 trilyon ABD Doları tutarındaki (B2C)  dünya e-ticaret hacminin, 2,09 trilyon ABD Doları ile %53,3'ü 1.4 milyarlık nüfusuyla Çin Halk Cumhuriyeti'ne ait ve  Çin Halk Cumhuriyeti'nin e-ticaret iç pazarında, Alibaba (Tmall, Taobao, Koalo), JD ve PinDuoDuo sırasıyla %58,%16,%5 olduğundan bahisle; Çin'deki mevzuat gereği bir kişinin tek seferde 5.000 RMB (yaklaşık 770 ABD Doları), yıllık toplam 26.000 RMB (yaklaşık 4.000 ABD Doları) tutarında gümrük vergisiz ithalat yapabildiği ifade edilmektedir.

Yazıda devamla, gerek zenginleşen yabancı markalara ilgisi her geçen gün artan dünyanın en kalabalık nüfusu gerek sürekli büyüme artışı gösteren e-ticaret hacmi ile Çin Halk Cumhuriyeti'nin firmalarımızın gelecek hedeflerinde muhakkak yer alması gerektiği, bu anlamda ihracatçı firmalarımızın, dünyanın en önemli e-ticaret platformlarından biri olan Tmall tarafından 19-21 Ocak 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek “2021 Tmall Global New Seller Virtual Summit-Gateway to China on Jan 19 to 21” adlı online etkinliğe katılımlarının faydalı görüldüğü belirtilmektedir.

Yazıya göre, anılan etkinlikte; Çin'deki sınır ötesi iş fırsatları ve özellikle küçük ve orta ölçekli markaların Tmall'da sergilenmesi ve satılmasına ilişkin geliştirilen yeni iş modeli anlatılacak, ayrıca sorusu olan katılımcıların soruları, oluşturulacak ayrı ayrı sanal görüşme odalarında birebir cevaplanacaktır. Etkinlik; Alibaba Group ve söz konusu grup bünyesindeki Tmall Global firmasının merkezinin bulunduğu Hangzhou'nun yanısıra ABD, AB, Güneydoğu Asya, Japonya, Kore, Avustralya ve Yeni Zelanda için ayrı saat dilimlerine göre düzenlenecek, katılımcılar bulundukları bölgeye göre bahsedilen 7 saat diliminden birini seçerek etkinliğe katılabilecek, faaliyet kapsamında diğer bilgilerin yanısıra 60'ın üzerinde başarı hikayesine ilişkin örnekler de sunulacaktır.

Katılım ücretsiz olup, ilgilenen ihracatçılarımızın söz konusu etkinlik için https://lnkd.in/gwAZGSU  adresinden kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Kayıt sırasında, login detayları ve Zirve Programı'nın iletilebilmesi için aktif bir e-posta adresinin girilmesi gerekmekte olup, söz konusu e-posta zirveden önce katılımcılara kayıt olunacak sistem tarafından gönderilecektir.

CANLI DESTEK