Türkiye-Tacikistan İş Forumu

28 Eylül 2021

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulundan (DEİK) alınan bir yazıda, Türkiye-Tacikistan Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) Eş Başkanı T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa VARANK'ın KEK 11. Dönem Toplantısı vesilesiyle yapacağı Tacikistan ziyareti kapsamında 13 Ekim 2021 Çarşamba günü Duşanbe'de Türkiye-Tacikistan İş Forumu'nun düzenlenmesi planlandığı belirtilmektedir.

Yazıda devamla, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa VARANK'ın teşrifleriyle gerçekleştirilmesi öngörülen bahse konu etkinliğe katılmayı arzu eden firma ve kurum temsilcilerinin 6 Ekim 2021 Çarşamba günü saat 18:00'e kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1316/17416 adresinden kayıt oluşturmaları gerektiği ifade edilmektedir.

 Katılım Koşulları:

• Başvuru formu doldurulurken web tarayıcısı olarak Google Chrome kullanılması önem arz etmektedir.

• Uçak biletleri, konaklama ve Duşanbe'de şehir içi ulaşım katılımcılar tarafından münferiden temin edilecek olup, toplantının gerçekleştirileceği yer ve program bilgisi kayıt formunu doldurmuş olan katılımcılarımıza bilahare iletilecektir.

• Tacikistan'a seyahat için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından diplomatik pasaporta sahip Türk vatandaşları 90 güne kadar, resmi pasaporta sahip Türk vatandaşları 60 güne kadar vizeden muaftır.

• Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Tacikistan'a ziyaret edebilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Vizeye tabi umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarımız vizelerini Ankara'daki Tacikistan Büyükelçiliği, Tacikistan İstanbul Başkonsolosluğu ya da

Tacikistan'a varışlarında Duşanbe Havaalanı'ndaki Tacikistan Dışişleri Bakanlığı'nın Konsolosluk Bürosu'ndan da alabilirler. Vize almak için önce online olarak www.evisa.tj adresine de başvurarak alınabilir. Vize işlemleri için detaylı bilgi: Parviz Sodiqi (Whatsapp: 0553 690 97 91, E-mail:[email protected])

• Tacikistan'a hem gelişlerde hem de dönüşlerde, varıştan en geç 72 saat öncesinde sağlık kuruluşlarınca verilmiş olan PCR test (kare kodlu) sonucunu yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Aşı olan yolcular dahil olmak üzere tüm yolcular PCR testi uygulaması tabi olup, Test raporunun İngilizce veya Rusça düzenlenmiş olması gerekmektedir.

Ayrıntılı Bilgi: Tuğba BAL BAHAR, DEİK Türkiye-Avrasya İş Konseyleri Koordinatörü, E-posta: [email protected], Tel: 0212 339 50 55

CANLI DESTEK