TİM İklim Sohbetleri 1

İklim Değişikliği, Sürdürülebilirlik ve Avrupa Komisyonu tarafından yayınlanan Avrupa Yeşil Mutabakatı hedeflerine uyum politikaları doğrultusunda Meclisimiz tarafından 21 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilen Basın Lansmanı ile açıklanan TİM Sürdürülebilirlik Eylem Planı kapsamında ihracatçılarımıza yol göstermek adına yıl boyunca çeşitli bilgilendirme ve farkındalık programlarının düzenlenmesi planlanmaktadır.

Bu kapsamda, 14 Temmuz Çarşamba günü 14:30-15:30 saatleri arasında TİM Başkanı Sn. İsmail GÜLLE ve AB Türkiye Delegasyonu Başkanı, Büyükelçi Sn. Nikolaus MEYER-LANDRUT teşrifleri ile “TİM İklim Sohbetleri” serisinin ilk etkinliği gerçekleştirilecektir.  Açılış programının ardından “AB Yeşil Mutabakatı ve Küresel Yeşil Yeni Düzen: Ticaret ve Rekabet Gücü İçin Fırsatlar ve Zorluklar” başlığında sunum yapılacaktır.

Zoom platformu üzerinden gerçekleşecek etkinliğe https://us02web.zoom.us/j/86769112723 linkinden katılım sağlanmakla birlikte canlı yayın www.tim.org.tr  üzerinden de izlenebilecektir. Program boyunca Türkçe ve İngilizce simultane tercüme olacaktır.

 

TİM İKLİM SOHBETLERİ

14 Temmuz, Çarşamba 14:30

14:30-15:00     Açılış Konuşmaları   

                         İsmail GÜLLE, TİM Başkanı

                        Nikolaus MEYER-LANDRUT, AB Türkiye Delegasyon Başkanı, Büyükelçi

15:00-15:20     “AB Yeşil Mutabakatı ve Küresel Yeşil Yeni Düzen: Ticaret ve Rekabet Gücü İçin Fırsatlar ve Zorluklar”

                         Dr. Pınar ARTIRAN, İstanbul Bilgi Üniversitesi DTÖ Kürsüsü Profesörü, Hukuk Fakültesi Milletlerarası Özel Hukuk Kürsüsü Dr. Öğretim Üyesi, Uluslararası Ticaret ve Tahkim Hukuk Uygulama ve Araştırma Merkezi Direktörü

15:20-15:30      Soru & Cevap ve Kapanış

 

CANLI DESTEK