M. Fatih BİLİCİ

M. Fatih BİLİCİ

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı

1968 yılında doğan Mehmet Fatih Bilici, yüksek lisansını Amerika'da yaptı. Bir yıl U.C Irvine'de İngilizce eğitim aldıktan sonra iki yıl Rancho Santiago Community College eğitimini alan Bilici, sonrasında National University San Diego Business Administration Bölümüne transfer olarak bir süre matematik bölümünde ve daha sonra bilgisayar bölümünde asistanlık yaptı. 1991 yılında mezun olup Türkiye'ye dönerek aile şirketlerinde çalışmaya başladı.
Bilici Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş.'de hissedar ve yönetim kurulu üyesi olan Bilici, Biteks İplik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'de, BTD Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.'de ve Bilici Holding A.Ş. de hissedar ve yönetim kurulu üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir. İstanbul'da ikamet eden Bilici, şirketin İstanbul şubesinin de yöneticiliğini yapmaktadır. 
 İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İstanbul Tahkim Merkezi (İSTAC) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevlerine devam eden Bilici,  aynı zamanda Türkiye İhracatçılar Meclisi Koordinatörlük görevini sürdürmektedir. Bilici, evli olup, 2 çocuk babasıdır.

CANLI DESTEK