Rüstem ÇETİNKAYA

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Başkanı

1977 yılında İstanbul'da doğan Rüstem Çetinkaya, İstanbul Bilgi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun olmuştur.

Rüstem Çetinkaya 1998 yılında kurduğu Temmer Mermer'in o günden bu yana Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.

2006 – 2008 yılları arasında İstanbul Maden İhracatçıları Birliği'nde (İMİB) Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış olan Çetinkaya, Nisan 2014 – Nisan 2022 yılları arasında İMİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevi yapmıştır. Türkiye İhracatçılar Meclisi Sektörler Konseyi üyesi olan ve TİM A.Ş. Turkish Trade Center Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürüten Çetinkaya, 2022 yılı Nisan ayından itibaren İMİB Yönetim Kurulu Başkanlığı ve TİM Maden Sektör Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

Bunun yanı sıra sosyal sorumluluk kapsamında, çeşitli vakıf ve derneklerde de görevlerde bulunan Çetinkaya, gelecek nesil mimar ve mühendislerin doğal taş konusunda eğitilmeleri amacı ile üniversitelerde misafir olarak malzeme dersi vermektedir.

Çetinkaya Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesindeki işletmelerde oluşan iş gücü ihtiyacını karşılamak için 2017 - 2018'de mekatronik ve metal alanlarında eğitim ve öğretime başlamış Aral Anadolu Teknik ve Meslek Lisesi ile eğitim sektöründe de faaliyet göstermeye başlamıştır. Çetinkaya aynı zamanda Bandırma bölgesinde kurulmakta olan Marmara Yüksek Teknoloji ve Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin kurucu müteşebbis üyesidir.

İngilizce bilen Rüstem Çetinkaya evli ve iki çocuk babasıdır.

 

CANLI DESTEK