TİM: Toplumsal Olaylar Sağduyu ile Sonlandırılmalıdır

TİM: Toplumsal Olaylar Sağduyu ile Sonlandırılmalıdır

Türkiye İhracatçılar Meclisi, son günlerde yaşanan toplumsal olaylarla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklama da şöyle denildi:

"Son birkaç gündür sürmekte olan toplumsal olaylar, endişe verici bir noktaya gelmeden başta devlet, hükümet, tüm siyasi partiler ve tüm sivil toplum örgütleri olmak üzere tüm vatandaşlarımızın ortak sağ duyusuyla sona erdirilmelidir.

Sükunet ve sağduyunun tesis edilebilmesi için, devletin ve güvenlik güçlerimizin maksimum şefkat ve özenle davranacağı ve ülkemizin demokrasi yolunda kat ettiği merhaleyi kanıtlayacağı günler bu günlerdir.

Türkiye'nin çok önemli yapısal sorunlarını çözdüğü bir on yılı geride bıraktık. Başarılı olduk ve şimdi en büyük sorunumuz olan barış meselesini başarıyla çözmeye yöneldiğimiz, tüm dünyaca bir huzur ve istikrar adası olarak algılandığımız ve alkışlandığımız böylesi bir dönemde, Türkiye algısını olumsuz yönde etkileyecek tavır, davranış ve eylemlerden kaçınılmalıdır. Kaldı ki, Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023'te daha zengin, daha müreffeh bir Türkiye'yi kurduğumuz bugünlerde şehirlerimizin ve ülkemizin görünümünü olumsuz etkileyecek olaylar Türkiye'nin turizmine ve ihracatına büyük zarar verebilir. Yıllar içinde biriktirdiğimiz tüm değerlerimizi ve emeklerimizi riske etmeye kimsenin hakkı yoktur.

Türkiye İhracatçılar Meclisi olarak, hükumetimiz başta olmak üzere, tüm siyasi partilerimizi, tüm sivil toplum kurumlarımızı ve tüm vatandaşlarımızı sağduyu ve sükunete davet ediyoruz.”

CANLI DESTEK