Haberler

Haziranda 23,4 Milyar Dolarla Tarihin En Yüksek Aylık İhracatına Ulaşıldı
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), 2022 Haziran ayı ihracat verilerini açıkladı. Haziran ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 18,5'lik artışla 23,4 milyar dolar ihracat gerçekleşti. Bu rakamla beraber, tüm zamanların en yüksek aylık ihracat rakamına ulaşılarak son 22 ayın 20'sinde aylık rekor kırılmış oldu.
TİM, Odaklı İnoSuit Programı İle Firmaları Geleceğe Hazırlıyor
“Odaklı İnoSuit Programı Tanıtım ve Bilgi Toplantısı” eş zamanlı olarak Bursa ve İzmir'de gerçekleştirildi. Toplantıda Odaklı İnoSuit Programı hakkında detaylı ve kapsamlı bilgilendirmenin yanı sıra “Kurumsal İnovasyon Yönetimi” ile “Dijital Dönüşüm ve İnovasyon Etkileşimi” konularında bilgi paylaşımları yapıldı.
TİM-TEB Girişim Evi'nin kadın girişimcileri Avrupa'nın en büyük startup ve teknoloji fuarı Viva Technology'ye katıldı
Ülke genelindeki girişimcilik ekosistemini geliştirmek ve girişimcilerin yeni iş fikirlerini ekonomiye kazandırmak için çalışan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) iş birliği ile Anadolu'nun farklı illerinde yaygınlaştırılan TİM - TEB Girişim Evleri bünyesinde girişimcilere çeşitli destekler sunuluyor. Teknoloji girişimcilerinin sayısını artırmayı, ortalama işletme ömrünü uzatmayı, teknoloji şirketlerini ihracata yönlendirmeyi ve yüksek teknolojili ürünlerin toplam ihracat içerisindeki payını yükseltmeyi hedeflenen TİM - TEB Girişim Evi, ABD Büyükelçiliği iş birliği ile de Academy for Women (AWE) programını düzenliyor.
Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, TİM'e Ziyaret Gerçekleştirdi
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe ve ihracat temsilcileri ile TİM Dış Ticaret Kompleksi'nde bir araya geldi. TİM Yönetim Kurulu ve Birlik Başkanlarının da yer aldığı toplantıda ihracattaki güncel meseleler ve küresel ticaretteki son gelişmeler değerlendirildi.
TİM'in Yeni Yönetiminde Görev Dağılımı Yapıldı
Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin Olağan Genel Kurulunda Başkanlık görevine seçilen Mustafa Gültepe başkanlığındaki ilk yönetim kurulunda görev dağılımı yapıldı.
Türkiye'nin İlk 1000 İhracatçısı 2021 Prestij Kitabı Yayında!!!
Meclisimizce her yıl hazırlanan "Türkiye'nin İlk 1000 İhracatçısı 2021 Prestij Kitabı”nın tanıtımı da gerçekleştirildi. Yapılan araştırmanın sonuçları kamuoyu ile paylaşıldı. Buna göre; 2021 yılındaki toplam ihracat bir önceki yıla göre %32,8 artış kaydederek 225 milyar 220 milyon dolar oldu. İlk 1000'de yer alan şirketlerin 2021 yılındaki ihracatı bir önceki yıla göre yüzde 33,2 artışla 123,3 milyar dolar olurken, toplam ihracattan aldıkları pay ise yüzde 54,7 oldu. 
TİM'in Yönetim Kurulu Belli Oldu
27 sektörün başkanlarından oluşan TİM Sektörler Konseyi, Genel Kurul'un ardından ilk toplantısını gerçekleştirdi. 100 bini aşkın ihracatçının tek çatı kuruluşu olan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe'nin başkanlığında yapılan toplantıda, 4 yıl boyunca TİM Yönetim Kurulu Üyesi olarak ihracat ailesine yön verecek olan yeni yönetim kurulu kadrosu belirlendi.
TİM'de Mustafa Gültepe Dönemi Başladı
100 bini aşkın ihracatçının tek çatı kurulu olan Türkiye İhracatçılar Meclisi'nde (TİM) devir teslim töreni gerçekleşti. TİM 29.Olağan Genel Kurulu'nda TİM Başkanlığına seçilen Mustafa Gültepe, görevi önceki başkan İsmail Gülle'den devraldı.
TİM Başkanlığına Mustafa Gültepe Seçildi
Türkiye'yi ihracatta marka ülke yapma hedefiyle yola çıktıklarını belirten Mustafa Gültepe, “TİM'i strateji ve vizyon liderliğini üstlenen, gündem belirleyen bir kimliğe kavuşturacağız. Daha aktif, senkronize çalışacağımız birliklerimizden gelecek bilgi akışı ve projeler en önemli veri kaynağımız olacak. Projeleri olgunlaştırıp, ekonomi yönetimine taşıyarak ihracatımızın gelişimine katkı sunacağız” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan İhracat Ailesi İle Bir Araya Geldi
İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde 2021 yılının en fazla ihracat yapan ilk 10 firmaya ödülleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından takdim edildi. TİM 29.Olağan Genel Kurulu'nda Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından hazırlanan “Türkiye'nin İlk 1000 İhracatçısı 2021 Prestij Kitabı”nın tanıtımı da gerçekleştirildi. Yapılan araştırmanın sonuçları kamuoyu ile paylaşıldı. Buna göre; 2021 yılındaki toplam ihracat bir önceki yıla göre %32,8 artış kaydederek 225 milyar 220 milyon dolar oldu. İlk 1000'de yer alan şirketlerin 2021 yılındaki ihracatı bir önceki yıla göre yüzde 33,2 artışla 123,3 milyar dolar olurken, toplam ihracattan aldıkları pay ise yüzde 54,7 oldu. 
TİM Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni
"TİM Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni" Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN'ınn teşrifleriyle.
TİM Genel Kurulu Oy Kullanma Sandıkları Belirlendi
Bahçelievler 3. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Kurulu kapsamında Sektörler Konseyi ile TİM Başkanı ve TİM Denetim Kurulu seçimlerinde oy kullanılacak sandıklar belirlendi. Hazirun Masasından alacağınız oy kullanma kartlarında sandık bilgileri yer almaktadır.
İhracat 19 Milyar Dolarla Mayıs Ayında da Rekor Kırdı
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), 2022 Mayıs ayı ihracat verilerini açıkladı. İhracat ailesi mayıs ayında da tarihi bir performans göstererek rekora ulaştı. Mayıs ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 15'lik artışla, 19 milyar dolar ihracat gerçekleştirildi. Bu rakamla beraber, cumhuriyet tarihinin en yüksek mayıs ayı ihracat rakamına ulaşılarak son 21 ayın 19'unda aylık rekor kaydedilmiş oldu.
Türk Kadın Girişimcileri, Academy for Women (AWE) Kadın Girişimciler Akademisi'ni başarıyla tamamladı.
Küreselde büyümeyi hedefleyen 38 Türk kadın girişimcisi TİM-TEB Girişim Evi ve ABD Büyükelçiliği iş birliğinde Türkiye'de ilk kez düzenlenen Academy for Women (AWE) Kadın Girişimciler Akademisi'ni başarıyla tamamladı. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan Türk kadın girişimcileri ABD İstanbul Başkonsolosu Daria Darnell, TİM Başkanı İsmail Gülle ve TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici tarafından ödüllendirildi.
CANLI DESTEK