Haberler

‘Yeşil Dönüşümün Finansmanı Toplantısı'nın İkincisini TİM'de Gerçekleştirdik
Meclisimiz tarafından ikincisi düzenlenen ‘Yeşil Dönüşümün Finansmanı Toplantısı' kamu, özel sektör ve uluslararası kurumların temsilcilerini bir araya getirdi.
Venezuela (Karakas) Ticaret Heyeti
T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu, Meclisimiz organizasyonu ile 22-26 Ocak 2023 tarihleri arasında Venezuela'ya yönelik tüm sektörleri kapsayan genel nitelikli bir Ticaret Heyeti gerçekleştirilecek olup, Karakas şehrini kapsayacak söz konusu organizasyonda Venezuela'dan iş insanlarının davet edileceği nitelikli iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.
İhracat Ailemiz ‘TİM Delegeler Buluşması'nda Bir Araya Geldi
​Türkiye İhracatçılar Meclisi'miz tarafından geleneksel hale getirilen ‘TİM Delegeler Buluşması'nı Ticaret Bakanımız Mehmet Muş'un katılımı ile Antalya Belek'te gerçekleştirdik.
TiM İle THY Arasında "İndirimli Kargo" İmkanı Sunan Protokol İmzalandı
Türkiye İhracatçılar Meclisi ile Türk Hava Yolları arasında ihracatçılara "31 ülkedeki 40 noktaya yüzde 30'a varan indirimlerle ürünlerini taşıma imkanı sunan" protokol imzalandı.
209 Milyar Dolarlık İhracatımızın 106 Milyar Dolarını Akdeniz İçin Birlik Üyesi Ülkelere Yaptık
TİM Başkanı Mustafa Gültepe, Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı'nın himayesinde Akdeniz için Birlik (AiB), Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ), Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) iş birliğiyle İstanbul'da düzenlenen “4. Akdeniz İçin Birlik ve Yatırım Forumu”nun açılışına katıldı.
Türkiye 21,3 Milyar Dolarla En Yüksek Ekim Ayı İhracatını Gerçekleştirdi
TİM Başkanı Mustafa Gültepe: Ekim ayında parite nedeniyle 1,5 milyar dolar kaybımız oldu. Parite kaynaklı kayıp 10 ayda 11,5 milyar dolara ulaştı.
Türk İhracatçıları Filipinler'de 200'e Yakın İş Görüşmesi Gerçekleştirdi
Türkiye İhracatçılar Meclisi, Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda Filipinler'in başkenti Manila'ya ticaret heyeti düzenledi. Çeşitli sektörlerden heyette yer alan Türk ihracatçıları, Filipinli firma temsilcileriyle 200'e yakın B2B ve ikili iş görüşmesi gerçekleştirdi.
TİM Genişletilmiş Başkanları Kurulu Toplantısı, Ticaret Bakanı Mehmet Muş'un Katılımıyla Gerçekleşti
TİM Genişletilmiş Başkanları Kurulu Toplantısı, Ticaret Bakanı Mehmet Muş'un Teşrifleriyle Dış Ticaret Kompleksi'nde Gerçekleşti.
TİM, Ticaret Heyeti Programlarına Hindistan'la Devam Etti
100 bini aşkın ihracatçının tek çatı kuruluşu olan Türkiye İhracatçılar Meclisi, sektörel ve genel ticaret heyetleriyle ticari diplomasi faaliyetlerini Hindistan'da sürdürdü. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonuyla
TİM Başkanı Gültepe: Sürdürülebilirliği sadece üretimde değil iş birliklerinde de gerçekleştirmeliyiz
İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği'nin (İHKİB) iştiraki EKOTEKS tarafından bu yıl 14'üncüsü düzenlenen “Uluslararası Tekstil Sempozyumu”, TİM İstanbul Dış Ticaret Kompleksi'nde gerçekleşti.
TİMReport Ekim Sayısı Yayında!!!
TİMReport Eylül sayısı TİMApp, Turkcell Dergilik, Fliphtml5 ve tim.org.tr üzerinden takip edilebilir
Güney Kore (Seul) Ticaret Heyeti
Ticaret Bakanlığı Koordinasyonu, Meclisimiz organizasyonu ile 27 Kasım-1 Aralık 2022 tarihleri arasında Güney Kore'ye yönelik tüm sektörleri kapsayan genel nitelikli bir Ticaret Heyeti gerçekleştirilecek.
Türkiye'nin Eylül Ayı İhracatı % 9,2 Artışla 22,6 Milyar Dolara Yükseldi
İhracat ocak-eylül döneminde 188 milyar dolara, son 12 ayda ise 252 milyar dolara ulaştı.  Kimyevi maddeler ve mamulleri sektörü 2,9 milyar dolarlık ihracatla eylülde de ilk sıradaki yerini korudu. 2,7 milyar dolarla otomotiv ikinci, 1,9 milyar dolarla hazır giyim üçüncü sırada yer aldı.
 TİM Sanayide Sürdürülebilirlik Bilim Komitesi 2. Toplantısı Dış Ticaret Kompleksi'nde Gerçekleşti
‘TİM Sanayide Sürdürülebilirlik Bilim Komitesi'nin ikincisini Dış Ticaret Kompleksi'nde gerçekleştirdi. Akademi ve iş dünyasından isimlerin bir araya geldiği toplantıda TİM Sürdürülebilirlik Eylem Planı, Avrupa Yeşil Mutabakatı ve Türkiye'nin yeşil dönüşümüne dair son gelişmeler masaya yatırıldı.
CANLI DESTEK