Alkolsüz İçecek Sektörüne Yönelik Özel Nitelikli Alım Heyeti

17 Ocak 2023

Pekin Ticaret Müşavirliği koordinasyonunda,  Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Food2China işbirliği ile 12 Ocak 2023 tarihinde Alkolsüz İçecekler Sektörüne Yönelik Özel Nitelikli Sanal Alım Heyeti gerçekleştirilmiş olup,  söz konusu alım heyeti programı kapsamında 12 Türk İhracatçı Firmamız Çinli ithalatçılar ile birebir görüşme imkânı bularak toplamda 28 toplantı gerçekleştirmiştir.

Zoom üzerinden gerçekleştirilen 2 saatlik program akışı Türkiye Ticaret Başmüşaviri Hakan Kızartıcı'nın Açılış Konuşması ile saat 10:00'da başlamış olup Türkiye Ticaret Müşaviri Uğur Kılıçarslan'ın Türk İçecek Sektörü ve fırsatları hakkında sunumu ile devam edilmiştir. Ardından Food2China Platformunun ve Çin Şirketlerinin Kısaca Tanıtımı gerçekleştirilmiştir.

TİM ve  Food 2 China platformu tarafından toplantının verimliliğini artırmak adına sadece istekli Türk ihracatçılarla Çinli ithalatçıların doğrudan buluşturulması amaçlanmıştır.

Bu kapsamda, Çin'e açılım yapmak isteyen ya da Çin'deki mevcudiyetini artırmak isteyen Alkolsüz İçecek Sektöründeki Firmalarımızın Çinli ithalatçılarla buluşmasını teminen düzenlenen toplantıda üst düzeyde yetkililerin katılımıyla başarılı bir şekilde gerçekleşmiştir.

CANLI DESTEK