Hüseyin MEMİŞOĞLU

Hüseyin MEMİŞOĞLU

Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı

Hüseyin Memişoğlu, 1964 yılında Denizli'de doğmuştur. İlk orta ve lise eğitimini Denizli'de tamamlamış olup, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesinde başlamış olduğu Yüksek Öğrenimini, ailenin ticari faaliyetlerine daha fazla zaman ayırma ihtiyacı ortaya çıkınca yarım bırakmak zorunda kalmıştır.

Askerlik görevini tamamlamasının ardından, resmi olarak ticaret hayatına başlamış ve zaman içerisinde ev tekstili sektöründe faaliyet göstermekte olan Cemeteks, Makroteks ve Makroteks USA firmalarının kuruluşunu gerçekleştirmiştir.

BASİAD'da (Babadağlı Sanayici ve İşadamları Derneği) 5 yıl Başkanlık görevini icra etmiştir. 2005-2018 yılları arasında Denizli Ticaret Odası'nda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Meclis Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. 2008 yılından itibaren kısa bir süre Başkanlık görevi de dahil olmak üzere, Denizli İhracatçılar Birliği'nde Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Bunların yanısıra, çeşitli sivil toplum kuruşlarının yönetim organlarında yer alan Hüseyin Memişoğlu 2018 yılından bu yana Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Evli ve üç çocuk babası olan Memişoğlu, orta düzeyde İngilizce konuşmaktadır.

CANLI DESTEK